יא כסלו התשפ"א (27.11.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


לא סתם נס. נסיה
משפחת דמבין זכתה למימוש ייחודי של הפסוק 'וחי בהם' שצוטט בברכתו של הרבי. בבוא העת נולדה להם למזל-טוב בת – חיה, בריאה ושלמה. להנצחת הנס הגדול והמפעים, נקרא שמה בישראל נסיה.

טו שבט התשע"א (20.01.2011)

סוזן דמבין שכבה על מיטת הניתוחים מלאת הרהורים נוגים. שוב, בפעם המי יודע כמה, הולך ונגוז חלום משותף לה ולמשה בעלה.
 
שני בנים להם. הקטן כבר בן חמש-עשרה, ועז רצונם לזכות בילדים נוספים. סוזן זוכרת את האושר שהציף את משה לפני כמה וכמה שנים, שעה שבישרה לו כי בקרוב, בעוד חודשים מספר, זה יקרה. ייוולד להם ילד. היא גם זוכרת את היגון האמיתי שהתמלאו שניהם, כאשר הבדיקות הרפואיות הוכיחו כי העובר מת.
 
הטרגדיה הזו חזרה על עצמה לא פעם ולא פעמיים, תמיד בתסריט זהה, פחות או יותר. בשורה משמחת שממלאת באושר, ובדיקות רפואיות שמקיצות את הקץ על האושר.
 
בפעם הזו דווקא ניסתה סוזן 'ללחום' נגד הממצאים שהעלו הבדיקות. היא ביקשה מהרופאים שערכו את הבדיקות להתייעץ עם רופאים נוספים, אולי בכל אופן יש טעות בממצאים. אולי בכל אופן יש סיכוי שהתקווה הגדולה שלה ושל משה לא תתנפץ.
 
אבל זה לא עזר לה. נערכו בדיקות נוספות, וכל הרופאים שעברו עליהן היו בדעה אחידה: סוזן מוכרחה לעבור ניתוח, כדי שלא יישאר בבטנה עובר מת.
 
קצה החוט האחרון בו נתלו משה וסוזן היה ברכה מהרבי מליובאוויטש מלך המשיח. בשעה שמתרחש סיפורנו, בשנת תש"נ (1990), מלאו חמש שנים להתקרבותה של משפחת דמבין לחסידות חב"ד. זה התחיל בשטרסבורג הצרפתית, שם גרו, והמשיך בישראל, אליה עלו בברכת הרבי. לאחר תעיות ותהיות קבעה משפחת דמבין את מגוריה באפרת שבגוש עציון. הם היו החב"דניקים הראשונים בגוש. חסידים די 'טריים', כאמור, אבל באפרת לא היו חסידים ותיקים מהם.
 
משה, שרצה לזכות כעת בברכה מהירה מהרבי, שתחולל נס אמיתי, הזדרז ללכת אל אחד מסניפי הדואר בירושלים. סוזן כתבה לרבי מכתב כאוב מאוד ומשה רצה לשלוח אותו דרך הפקס – מכשיר שבאותם ימים היה די נדיר. הדואר הייתה הכתובת היחידה שהכיר משה בה קיים מכשיר פקס.
 
לאחר שנשלח הפקס, המתין משה כמה שעות בסניף הדואר, אולי יזכה למענה מהיר. אולם זה בושש להגיע, ומשה חזר לסוזן ששכבה בבית-הרפואה. פניהם הנפולות שנפגשו אמרו את הכול.
 
הניתוח, שלא היה מנוס ממנו, התבצע בידיהם המיומנות של הרופאים. סוזן שבה הביתה למחרת, אל שגרת החיים, בניסיון להתגבר על צלקות האכזבה שנחרטו בנפשה, ולהתאזר באמונה כי הטוב המקווה עוד יגיע.
 
האמת הייתה, שמחושים די מוזרים אפפו את סוזן. היא הכירה את המחושים הללו, יותר מדי טוב. אולם כעת הם לא היו אמורים להתלוות אליה. היא הייתה אמורה להיפטר מהם בעקבות הניתוח, משום שהם אמורים להופיע רק אצל אישה שעומדת ללדת. והיא כעת לא ענתה על ההגדרה הזו, למיטב ידיעתה.
 
לאחר שוידאה כי לא מדובר בהרגשות מדומות, אלא בתחושות של ממש, שאף הלכו והתעצמו, החליטה סוזן כי היא חוזרת לבית הרפואה בו טופלה, "שערי צדק" שבירושלים, לביצוע בדיקות מקיפות. היה זה 13 ימים לאחר שעברה את הניתוח האחרון.
 
את המבע שעל פניו של הרופא שערך לה את הבדיקות באותו יום, לא תשכח סוזן לעולם. "את בטוחה שאת סוזן דמבין?", תהה בעודו בוחן את מסמך הסיכום של האשפוז הקודם של סוזן, לפני ימים מספר.
 
"מה זאת אומרת", גיחכה סוזן. "למה שלא אהיה בטוחה שאני זו אני?".
 
"הביני", אמר לה הרופא, "מדובר בתופעה שלמיטב ידיעתי מעולם לא נרשמה בספרי הרפואה".
 
"מה קרה?", נדרכה סוזן. היא כבר לא ידעה מה לחשוב.
 
"יש בבטנך עובר!", ירה הרופא את המילים. "עובר בן כארבעה חודשים! את מבינה מה קורה כאן?!"...
 
הרופא קרא ללא פחות מעשרה אנשי צוות, שיבואו ויחזו בפלא המדהים. 13 ימים לאחר שעברה אישה ניתוח להוצאת עובר מת – מתפתח בבטנה עובר חי בן 130 ימים!
 
תקופה קצרה לאחר מכן, זכתה משפחת דמבין לקבל בדואר מכתב מהרבי. המכתב נשא את  התאריך ז' באדר תש"נ, והכיל ברכות שגרתיות. בסופו נכתב: כבוד קדושת אדמו"ר שליט"א הואיל להוסיף: בטח למותר להדגיש על הכרח הנהגה בחיי היום יומיים שתהא מתאימה להוראות תורתנו תורת חיים וקיום מצוותיה עליהם נאמר 'וחי בהם', שנוסף על העיקר שכן הוא ציווי הקב"ה, הרי זה גם הדרך לקבלת הברכה בהמצטרך לאדם. מהנכון לבדוק המזוזות בדירתה להיות בטוח שכולן כשירות כדין. 
 
משפחת דמבין זכתה למימוש ייחודי של הפסוק 'וחי בהם' שצוטט בברכתו של הרבי. בבוא העת נולדה להם למזל-טוב בת – חיה, בריאה ושלמה. להנצחת הנס הגדול והמפעים, נקרא שמה בישראל נסיה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter