כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


מתנת חתונה
שמעון לא ידע כיצד להודות לה. החלום שלו היה לקבל דולר של הרבי. הוא התבונן בשטר מקרוב ופתאום קפא לבו. הוא גילה כמה מילים שכתובות בקצה הדולר: "התקבל ביום א' באלול".

כח תשרי התשע"א (06.10.2010)

יום שישי בצהריים, קפה ג'ו ברחוב אלתרמן התל-אביבי. שמעון ברוש ישב ליד אחד השולחנות – לבד. הוא הרגיש בודד באמת.
 
פעם היה מגיע לבית הקפה עם אשתו, ויחד היו משוחחים על כל הזוטות שחוברות יחד למנגינת החיים. היום הכול השתנה. הם התגרשו, הילדים איתה, והוא – לבד.
 
משהו לא שגרתי נלכד במבט עינו: חרדי! חרדים אינם מזן האנשים שפוקדים את קפה ג'ו. מה עושה כאן איש כזה?
 
פתאום הוא קלט. נו, בטח! זה חב"דניק. הוא מציע ליושבים להניח תפילין. גם שמעון היה בין אלו שהפשילו בשמחה את שרוול שמאל. זמן רב לא הניח תפילין, ובכלל, הבעת הפנים של החב"דניק, הייתה מזמינה וחביבה.
 
חיים ריבקין, כך נקרא החב"דניק, היה החוט שקישר את שמעון לקהילת בית חב"ד של שכונת ניאות אפקה, בראשות הרב עידו רהב. הקהילה הייתה תשובה הולמת לבדידות של שמעון. הוא התחבר במהירות לכולם, ובמיוחד לרב עידו. בהדרכתו הצמודה, החל שמעון לפסוע פסיעות ראשונות בעולמה של היהדות.
 
עם כל פסיעה הרגיש שמעון טוב יותר. אלא שבתחום אחד התקשה שמעון לקבל את מרות היהדות: כאשר נפגש עם ילדיו, היה מתרועע גם עם גרושתו. הרב עידו שידר לו בעדינות כי הדבר אינו נכון. אך שמעון לא ממש קלט את השדר. אולי כי לא רצה לקלוט.
 
אך מעז יצא מתוק. יום בהיר אחד שוחחו בבית חב"ד על הכתיבה לרבי מליובאוויטש מלך המשיח באמצעות 'איגרות קודש'. 'אגירות קודש' הוא שמה של סדרה המכילה אלפי מכתבים של הרבי. על בסיס דברי הרבי עצמו, נוהגים חסידים להפנות בקשות ושאלות אל הרבי דרך ספריו. בדרך כלל, מעלים את העניין על הכתב ומכניסים את המכתב אל בין דפיו של הספר, וכך מתברכים. בחלק ניכר מהפעמים גם מוצאים בעמודים החופפים על המכתב שהוכנס, התייחסות מנחה מהרבי כיצד לנהוג.
 
שמעון התרשם מאוד. לאחרונה, צצו אצלו וגם אצל גרושתו הרהורי חרטה על הגירושין. הייתה להם מחשבה להינשא מחדש. שמעון החליט כי זו הזדמנות לדעת מה אומר הרבי בעניין.
 
הרב עידו הדריך את שמעון כיצד לכתוב, ושמעון הכניס את מכתבו לתוך כרך 'איגרות קודש'. כאשר פתח את הספר, היו המילים הראשונות שריצדו מול עיניו משהו בסגנון: "טוב יגור איש עם אשתו".
 
"התשובה ממש ברורה", נרגש הרב עידו. שמעון כמובן היה בעננים. בו במקום התקשר לגרושתו ותאר לה את החוויה שעבר, וזו הביעה את הסכמתה להמשך התהליך.
 
בהכוונת הרב עידו, קבעו השניים מועד לחתונתם המחודשת – בסמוך לחג הפסח האחרון. אלא שמסיבות שונות, החתונה לא התקיימה במועדה. בינתיים, הזמן שנמשך לא הועיל לתקינות היחסים שבין שמעון לבין אשתו לשעבר ולעתיד, ושמעון זיהה כי תוכניותיהם הורודות ניצבות בסכנה קיומית.
 
שיחה גלויה בינו לבין הרב עידו סייעה לשמעון להודות לעצמו כי הקולר תלוי בעצם בצווארו. "למה אתה לא עושה מה שצריך?", סנט בו הרב עידו.
 
באותו רגע גמלה ההכרה בלב שמעון, כי עליו לקבל על עצמו להקים בית יהודי אמיתי, עם קיום מלא של תורה ומצוות. הוא התקשר לגרושתו, השניים יישרו הדורים וגמרו אומר להתחתן. הפעם "באמת".
 
"עוד שבועיים יחול ראש-חודש אלול", אמר הרב עידו. "נחתן אתכם כאן בבית חב"ד".
 
בינתיים, ראה שמעון ברכה גם בנושא אחר שביקש באותו מכתב – פרנסה. שמעון היה שותף בחברה של מתקנים לטיהור מים, ומאז שכתב לרבי, גבר ועלה זרם ההזמנות.
 
אחת ההזמנות הגיעה מהעיר חדרה. שמעון נזכר כי הייתה מחדרה הזמנה ישנה אחרת, שמשום מה לא יצאה אל הפועל. הוא איתר את מספר הטלפון של המזמינה – גברת בשם מרים סטקר, התקשר ושאל אם עדיין מעוניינת בהתקנת מטהרים. סטקר הייתה מעוניינת ושמעון הגיע לביתה.
 
מאותו ביקור לא הרוויח שמעון כסף. סטקר גרה בשכירות, ובעלי הדירה סירבו לכל קדיחה בשיש – מה שמנע כל אפשרות להתקנה. אולם מכל מקום יצא משם שמעון בידיים מלאות בכסף מסוג אחר.
 
יצא ששמעון סיפר לסטקר כי הוא עומד לפני נישואין מחודשים, בזכות חב"ד. סטקר, שגם היא קשורה לחב"ד, התרגשה מאוד. באמתחתה היו כמה דולרים שזכתה לקבל מידי הרבי, והיא החליטה להעניק אחד מהם במתנה לשמעון. "קבל את מתנתי לחתונתכם המיוחדת".
 
שמעון לא ידע כיצד להודות לה. החלום שלו היה לקבל דולר של הרבי. הוא התבונן בשטר מקרוב ופתאום קפא לבו. הוא גילה כמה מילים שכתובות בקצה הדולר: "התקבל ביום א' באלול".
 
את הצמרמורת שעברה בגוו, הצליח שמעון להעביר לכל הנוכחים בחתונתו, שהתקיימה בא' באלול. חתונה בעלת צביון חב"די מובהק. "אני בטוח", אמר שמעון, "כי הרבי בעצמו העניק לי דולר ליום חופתנו – שנזכה לבניין עדי עד".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter