ז תשרי התשפ"א (25.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


שלושה דולרים ועוד חמישה
ההפתעה הגדולה במיוחד ציפתה לבועז בשעה שספר את הכסף. הוא גילה תוך כדי ספירה שטר של חמש דולר, שעליו נכתב באותיות עבריות. הוא קרב את השטר לעיניו וקרא: "כ"ב שבט תשנ"ב. נתן גנוט".

ח אלול התש"ע (18.08.2010)

ביקורם הראשון של בועז ומורייה אהרון בבית חב"ד היה בתקופת החגים. הם התגוררו בשכונת מילבייסין ברובע ברוקלין שבניו-יורק, וחיפשו בית-כנסת עם חמימות ישראלית. מכרים שלחו אותם לבית חב"ד בשכונת קנרסי בניהולו של הרב יהודה פרידמן, והם הגיעו.
 
ברגע הראשון נרתעו לנוכח המראה ה'שחור' של הרב פרידמן. חרדים היו מסוג האנשים שבועז ומורייה לא ממש ראו עצמם חוברים אליהם. אבל הזמן עשה את שלו, ושינה את דעתם של בועז ומורייה מקצה לקצה. החביבות של הרב פרידמן ורעייתו, כמו החינוך המדהים שזיהו על ילדיהם הביא את בועז ומורייה לרצות לחיות אורח חיים דומה.
 
לכתחילה, רק בועז נסחף ואילו מורייה נותרה מעבר למתרס. "אנחנו לא עומדים לחזור בתשובה!", התרתה בבועז. בהמשך, גם היא לא עמדה ב'פיתוי' ומצאה את עצמה נשבית בקסמה של דרך התורה והחסידות.
 
בתוך פחות משנה החל בועז לגדל זקן ומורייה – לכסות את ראשה. באותה תקופה הספיקו לבקר כמה פעמים אצל הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, שנמצא במרחק עשר דקות נסיעה מהם, להסתופף במחיצתו ולהתפעם.
 
נקפה שנה נוספת – ועדיין לא נולדו ילדים בביתם. בועז ומורייה הבינו כי עליהם לבקש על כך ברכה מהרבי. ואכן, כמה וכמה פעמים ביקשו בועז ומורייה את ברכת הרבי. בפעם האחרונה שביקשו, בעת חלוקת דולרים לברכה וצדקה, גרף הרבי מעל הדוכן שלפניו שלושה שטרות של דולר והעניק להם תוך כדי שמברך: "בקרוב ממש".
 
מורייה יצאה מהמעמד בהתרוממות רוח מיוחדת. עם שלושה דולרים ביד, היא הייתה בטוחה שמצפה להם שלישייה. אולם נקפו חודשים, גם שנים – והברכה טרם התממשה.
 
בעקבות ג' בתמוז תשנ"ד (1994), מאז שחדלנו לראות את הרבי ולשמוע את קולו – חלה קצת נסיגה רוחנית אצל בועז ומורייה אהרון. משהו באמונתם הנלהבת קצת התערער, במיוחד לנוכח עקרותם שלא נרפאה.
 
כחצי שנה לאחר מכן, בחג החנוכה תשנ"ה – התקיים בבית חב"ד ערב בהשתתפות גיטריסט בשם מרדכי פרידמן. האיש היה נגן ג'אז בלהקות מפורסמות, עד שזכה להיחשף לעולם היהדות ובמיוחד אל הרבי מליובאוויטש. מרדכי סיפר את סיפור חייו ושידר בדבריו עוצמות של אמונה ברבי.
 
בועז, שישב באותו ערב, ניגש לאחר מכן למרדכי ושיתפו בתחושותיו המעיקות. הוא התמקד כמובן בברכה לילדים שמתמהמהת להתגשם ושאל את מרדכי מה דעתו על כך.
 
מרדכי אפף את בועז בכמויות נדיבות של אמונה וביטחון. "לפעמים זה לוקח זמן. צריך אפוא להתאזר בסבלנות – ולהמשיך להאמין. אין לי ספק", הוסיף תוך כדי טפיחת שכם, "כי ברגע שהרבי יחליט – אתה תקבל סימן על ישועתכם הקרובה". הוא הצליח לשכנע את בועז להרים עמו כוסית 'לחיים' – למרות שתקופה ארוכה התנזר בועז משתייה חריפה. האווירה החמימה עשתה את שלה וחיזקה מאוד את בועז. גם את מורייה שהביטה מצד הנשים.
 
היה זה למחרת אותו ערב. באותם ימים עסק בועז במכירת בובות טרולים. הוא היה מסתובב תדיר בקניונים ומקומות הומי אדם ומציע את מרכולתו לעוברים ושבים. בבוקרו של יום יצא בועז בשעה מוקדמת למקום בשם 'פלי מרקט' בניו-ג'רסי בכדי למכור בובות.
 
מזג האוויר היה סוער במיוחד. ירד שלג והקור היה מקפיא עצמות. מורייה ניסתה לשכנע את בועז לוותר על הנסיעה. "מי יצא לקניון ביום כזה כדי לקנות בובות?", טענה בהיגיון. אבל בועז היה נחוש לנסוע. למה? הוא עצמו לא ידע להשיב.
 
בהגיעו למקום פתח דוכן וכמו בריטואל הקבוע הוציא בובות מהמכונית וסידרן למכירה. חלפה חצי שעה ובועז החל לחשוב כי מורייה צדקה. מעטים מאוד היו האנשים שנצפו בקניון ואף לא אחד מהם גילה עניין בבובות. פתאום זה קרה. ניגש אליו גוי ממוצא מקסיקני והתעניין בסחורה, ובתוך דקות מספר החליפה הסחורה כולה ידיים! המקסיקני רכש הכול, כולל כל מה שהיה במכונית, ושילם את מלוא הסכום במזומן!
 
ההפתעה הגדולה במיוחד ציפתה לבועז בשעה שספר את הכסף. הוא גילה תוך כדי ספירה שטר של חמש דולר, שעליו נכתב באותיות עבריות. הוא קרב את השטר לעיניו וקרא: "כ"ב שבט תשנ"ב. נתן גנוט".
 
צמרמורת חלפה בגוו. הוא הכיר כיתובים כאלה. כל חסיד שקיבל שטר של כסף מהרבי מליובאוויטש, נהג לציין על גביו את שמו ואת התאריך בו קיבל את השטר.
 
מאוחר יותר יתברר לבועז ולמורייה כי אכן בכ"ב שבט תשנ"ב, יום השנה הרביעי לפטירתה של רעיית הרבי מליובאוויטש, הרבנית חיה מושקא – חילק הרבי לחסידים שטרות של חמש דולר.
 
"אז מה, קיבלנו סימן!", הריעה מורייה לבועז. "כמו שהגיטריסט אמר לך". מורייה מצאה גם רמז בשמו של מי שקיבל את השטר – 'נתן'. "האותיות נתן מסיימות את המילים בן-בת-בן. סימן שמצפה לנו שלישייה של שני בנים ובת"...
 
ואכן היא לא טעתה בהרבה. כשנה לאחר מכן התגשם חלומם של בועז ומורייה והם חבקו תאומים: בן ובת. כעבור שנה נוספת, נולד להם בן נוסף.  שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter