ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


יד במתנה
סיגל לא ממש קלטה מה רוצה ממנה הגברת. בעוד רגעים ספורים עומדים לכרות לרפי את היד. איך בדיוק יכולה ברכה מרבי למנוע את הכריתה? אבל הביטחון היצוק שניבט מעיניה של האישה פעל עליה משהו. עד כדי כך, שסיגל אפילו הסכימה לקבל על עצמה החלטה טובה

ל אב התש"ע (10.08.2010)

סדרן במפעל 'בטון העמק' שבעפולה. זו העבודה שמצא רפי פרץ לפרנסתו, זמן קצר לאחריו נישואיו. תפקידו היה לקבל את תערובות הבטון שיוצאות מהמיקסר על גבי סרט-נע ולאורזן. יום אחד, תוך כדי עבודה, זיהה רפי כי הסרט נע באיטיות מוגזמת. הוא קרב אל המיקסר בניסיון לאתר את התקלה ואכן מצא כי הצטבר במיקסר חול מיותר, שמאט מאוד את קצב פעילותו.
 
רפי ניגש לנקות את החול המיותר, ואז קרה הגרוע מכול. בתנועה פזיזה נמשכה ידו אל תוך המיקסר – שהמשיך לערבל את הבטון בתנועות סיבוביות... האסון היה בלתי נמנע. עצמות היד התרסקו לרסיסים ושני עצבים נקרעו לגזרים.
 
מחצית הכוס המלאה הייתה שפתאום, באורח בלתי מוסבר פסק המערבל מלעבוד. זהו מערבל שמיועד לכמויות של שישים טון, והסבירות כי יד-אדם תעצור אותו – אפסית.
 
רפי הובהל לחדר המיון במרכז הרפואי 'העמק'. רעייתו סיגל שהוזעקה במהירות למקום, הייתה מוכת הלם. היא הייתה נערה צעירה בת שמונה-עשרה וחצי, שכבר עמדה ללדת בעוד כמה חודשים, ופתאום – דורשים ממנה לחתום על אישור לכריתת היד הפגועה של בעלה הטרי. "אין כל סיכוי שהיד תחזור לתפקד", הבהירו לה הרופאים ממרום סמכותיותם. סיגל לא העלתה בדעתה כי צעירה שכמותה יכולה להעז להטיל ספק בנכונות קביעתם של 'יודעי-הכול'. היא חתמה – ופרצה בבכי חסר מעצורים.
 
זמן רב עמדה סיגל בוכייה, בודדה וחסרת כל משענת. לאחר כשעה עברה במקום אישה ונעצרה למראיה. רחמיה נכמרו והיא נגשה לסיגל: "אולי אוכל לסייע בדבר מה?".
 
"מה את יכולה לעזור לי?", תלתה בה סיגל עיניים אדומות ונפוחות, "עומדים לכרות לבעלי יד. במו ידיי חתמתי על כך", נשבר קולה והיא חזרה להתייפח.
 
"אני יכולה לעזור לך", שידרה האישה שלווה ורוגע. "יכולה מאוד". סיגל בהתה בה בחוסר הבנה מוחלט. "אני חסידה של הרבי מליובאוויטש", אמרה האישה. "ספרי לי את פרטי המקרה ואמרי לי את שמו המלא של בעלך ושם אמו. אשלח מיד את הסיפור אל הרבי, ואני בטוחה כי ברכת הרבי תושיע".
 
סיגל לא ממש קלטה מה רוצה ממנה הגברת. בעוד רגעים ספורים עומדים לכרות לרפי את היד. איך בדיוק יכולה ברכה מרבי למנוע את הכריתה? אבל הביטחון היצוק שניבט מעיניה של האישה פעל עליה משהו. עד כדי כך, שסיגל אפילו הסכימה לקבל על עצמה החלטה טובה – להתחזק במצוות צדקה – לזכות ידו של רפי. "הלוואי", התלעלע קולה של סיגל, ומסרה לאישה את כל פרטי הסיפור. למען האמת, עדיין לא האמינה כי יכול לקרות הנס.
 
לאחר כמה שעות נפתחו דלתות חדר הניתוח. אלונקתו של רפי גולגלה החוצה על ידי סניטר, וסיגל כבר דמיינה בעיני רוחה את הגדם של רפי. היא קרבה אל המיטה וזיהתה לתדהמתה בשתי ידיים שלמות. היד לא נכרתה! היא הביטה שוב ושוב, לוודא כי אינה הוזה.
 
סיגל לא עצרה בעד סערת רוחה וחסמה את דרכו של אחד הרופאים שיצא מחדר הניתוח. "דוקטור, אני חייבת להבין מ..מה קורה כאן? לא כרתתם לרפי את היד?".
 
"אכן, לא כרתנו, אישה צעירה", אישר הרופא את המציאות שראתה במו עיניה.
 
"איך, איך זה קרה?", תבעה סיגל לדעת.
 
הסתבר, כי הכול כבר היה מוכן לכריתה. היד הוקפה בחוסם עורקים והמסור הרפואי עמד הכן. פתאום נכנס אל החדר מנהל המחלקה. האיש היה בביתו ושב משום ששכח בחדר דבר-מה נחוץ. "מה המקרה?", התעניין המנהל.
 
המנהל ניגש להתבונן מקרוב בידו המרוסקת של רפי ופסק: "אתם לא כורתים לו את היד! האיש צעיר וגופו יוכל להתמודד כהלכה עם שיקום רציני. הבה ננסה להציל את היד". המנהל נשאר בעצמו לנתח את היד, במטרה להחזירה עד כמה שניתן לתבניתה, סיים – ויצא לביתו.
 
כמו ברק הכה בתודעתה של סיגל. היא הייתה בטוחה כי גורם עליון דאג לכך שהמנהל ישכח מה ששכח בחדר, כדי לשוב בדיוק ברגע הנכון ולהציל את ידו של בעלה. 'איפה האישה ההיא, שאמרה שתשלח ברכה אל הרבי מליובאוויטש?',  הרהרה מתוך תובנה.
 
למחרת הגיעה אותה אישה. היא הייתה בטוחה כי ברכתו של הרבי מלך המשיח תעשה את שלה ופשוט באה לראות את התוצאות...
 
תקופת ההחלמה נמשכה שנה וחצי אך השתלמה. הרופאים שיקמו את העצמות ואחריהן גם את הגידים. עם הרבה סבלנות ומוטיבציה מצדו של רפי – וגם מצדה של סיגל – חזרה היד לתפקוד מלא!
 
כיום, למעלה מעשרים שנה אחרי הסיפור, מנהל רפי חברת מוניות בעיר צפת ואף נוהג בעצמו – עם היד הפגועה לשעבר. "ברכת הרבי זורמת ממש בעצמותיי", הוא אומר בעיניים בורקות.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter