יז תמוז התש"פ (09.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » סיפורי מופת


'מזל טוב' מראש
כאשר נפגשו צבי ואסתר ברכב לאחר שחזרו – הוא מתור הגברים והיא מתור הנשים – דיווחה אסתר לצבי בהתרגשות: "הרבי אמר לי מזל טוב. מבלי שאומר לו מאומה!".

יז אב התש"ע (28.07.2010)

שנתיים וחצי היו צבי ואסתר ג'קבס נשואים באושר. אלא שעל אושרם העיבה עננה מטרידה: הם טרם זכו להיפקד בילדים. לכל הדעות, לא היה זה פרק זמן שאמור לייאש, אך מכל מקום הוא בפירוש הציק.
 
כך, מצא צבי את עצמו מגיע לקראון-הייטס שבברוקלין, שכונת מגוריו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, כדי לקבל את ברכתו לזכות בילדים.
 
היה זה חודש אלול תשמ"ח (ספטמבר 1988). צבי נעמד בתוך הנחשול האנושי המתפתל לפני ביתו של הרבי והמתין לתורו. בעודו מתקדם עם ההמון, זיהה מכונית שרד שהחליקה לתוך מקום חניה קרוב. השמועה עברה מפה לאוזן כי מנהיגים פוליטיים מקומיים הגיעו להיוועץ ברבי בסוגיה חשובה שעל הפרק. הם הוכנסו מיד, וגרמו לעצירת התור למשך שלושים דקות.
 
באותן דקות מתמשכות, נתפס צבי להרהורים מייסרים האם אכן ראוי כי יבקש מהרבי ברכה. הוא שמע כי בהזדמנויות מעין אלו הרבי שרוי בצום וחישב כי כל בקשה מהרבי מאריכה את שהותו בצום בעוד כמה רגעים. מה גם, שהרבי עומד כל העת רגליו. האומנם מוכן הוא, צבי, לקחת על כתפיו את ה'אשמה' ברגעי צום נוספים של הרבי?! מצד שני, האם הוא מוכן לוותר על ברכה שתעניק לו את הזכות להפוך לאבא?
 
צבי הביט לאחוריו וראה כיצד התור הולך ומתארך. הוא חש מבוכה גדולה. לבקש? לא לבקש? מבט עיניו נתקל באחד מרבותיו שלימדוהו בישיבה, שעמד כמוהו בתור להתברך מפי הרבי. צבי שאל לדעתו של הרב, ונענה בנחישות: "בוודאי שעליך לבקש!".
 
צבי היה מאושר כי מישהו אחר הכריע למענו. בדיוק אז החל התור להתקדם.
 
מספר צבי: "מצאתי את עצמי מול הרבי ומקבל מידו הקדושה דולר לברכה והצלחה. הנה, הגיע הרגע לו חיכיתי. 'דבר!', ציוויתי לפי. 'ברכה לתינוק', גמגמתי מתוך סערה פנימית. 
 
"'אמן. בשעה טובה ומוצלחת', השיב לי הרבי. מילותיו הקדושות נשמעו צלולות. הרבי הושיט לי תוך כדי דיבור דולר נוסף לברכה. כעבור רגע גיליתי כי אני כבר עומד מחוץ לביתו של הרבי. משך כמה שניות ארך לי להתעשת ולהפנים את החוויה שעברתי. כן! זכיתי בברכה הנכספת!". 
 
כאמור, היה זה בחודש אלול. בחודש כסלו ביקרה אסתר אצל רופא והוא אישר לה את תחושתה: היא החלה את ה'מסע' ללידה, בשעה טובה ומוצלחת! אושרם של צבי ואסתר לא ידע גבולות. 
 
אבל האושר הגדול נמשך שבוע אחד בלבד. בדיקות רפואיות גילו כי מדובר בעובר עם סיכונים שונים, גבוהים במיוחד. הרופא המליץ לעצור את הכול ולמנוע את התפתחות ההיריון!
 
צבי ואסתר לא היו מוכנים כמובן לשמוע. ההלכה היהודית לא מתירה לעצור היריון, אלא אם כן נשקפת סכנת-חיים לאם וכזו, ברוך השם, לא הייתה. מכל מקום, האושר הגדול התפוגג ואת מקומו תפסו חששות גדולים.
 
באותו שבוע התקיימה בקראון-הייטס חתונה של ידידים וצבי ואסתר הגיעו להשתתף בה. בדרכם, שוחחו על מה שצפוי להם. הכינו אותם לקראת לידת ילד עם תסמונת דאון. השיחה הזילה דמעות של תסכול מעיני שניהם. ממש לא היה להם חשק להיכנס באווירה כזו לאולם חתונות.
 
פתאום פילח קול סירנה את רחובות קראון הייטס. צבי ואסתר ידעו כי סירנה כזו מבשרת כי בדקות הקרובות יישא הרבי שיחה, ולאחריה – כנראה – יחלק דולרים לצדקה ולברכה. שניהם החליטו לגשת לקבל דולר. אמנם לא התכוננו לספר כעת לרבי את מצוקתם. חלוקות ערב כאלה התנהלו בזריזות ואנשים נמנעו מלבקש במהלכן בקשות. מכל מקום, הם רצו לעבור ליד פניו הקורנות של הרבי ולהסתפק בכך שהרבי קורא מחשבות ותחושות.
 
כאשר נפגשו צבי ואסתר ברכב לאחר שחזרו – הוא מתור הגברים והיא מתור הנשים – דיווחה אסתר לצבי בהתרגשות: "הרבי אמר לי מזל טוב. מבלי שאומר לו מאומה!".
 
הדברים הרימו את מצב רוחו של צבי פלאים. "חשבתי כי הרבי אומר 'מזל טוב' רק לאחר לידה", הגיב.
 
"גם אני כך חשבתי", אמרה אסתר. "מסתבר שהרבי מברך גם לפני", חייכה. גם צבי חייך. עכשיו הם יכולים לגשת אל החתונה...
 
בעודם ברכב, צודדה אסתר מבט לעבר עיתון חב"די שהיה מונח לצדה. בכריכתו האחורית הופיעה פרסומת תחת הכותרת: "לא מספיק לומר מזל טוב" ותוכנה היה כי חשוב שבשעת לידה יימצא בחדר קמע עם מזמור "שיר המעלות" מתהילים. זהו מנהג המבוסס על תורת הקבלה והרבי מנחה להקפיד עליו.
 
"מה אתה אומר על זה, צבי?", נופפה אסתר למולו בפרסומת.
 
"אסתי, הכול יהיה בסדר גמור", עודד צבי את שניהם גם יחד.
 
אכן, הכול היה בסדר גמור. בהגיע העת, ילדה אסתר בת בריאה ושלמה ללא שום תסמונת שלילית כזו או אחרת.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter