כב אב התשפ"ב (19.08.2022)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » מגזין


לדחות את הדחייה
הזולת נתפס אצלנו כ"זר". ה"זרות" מתפרשת מיד כאיום על שלומנו העצמי וגוררת תגובה של דחייה, הרחקה וניסיון למחוק מן המציאות את הגורם הלא מוכר שפלש לשטחנו או לפחות את מה שיש לו להציע.

י סיון התשע"ז (04.06.2017)

הנדסת-הרקמות היא תחום ביוטכנולוגי השואף לפתח מוצרים שונים המיועדים להשתלה. החל מצבירי תאים, דרך רקמות שלמות הכוללות גם כלי דם מהונדסים ועד לאיברים שלמים. המיוחד בטכניקה זו הוא שהתאים מהם פותח השתל – נלקחים מהמושתל עצמו, ולפיכך אין היא גורמת לדחיית השתל על ידי מערכת-החיסון של המושתל. דחייה העומדת לרועץ בכל מה שקשור בהשתלות "חלקי חילוף" שמקורם איננו עצמי.
 
גם ברוחניות 'עובד' הכלל הגדול העומד בבסיסה של השיטה –  הכלל כי גוף אינו דוחה את מה שהוא מזהה כחלק ממנו. באופן די אוטומטי אנו נוטים "לדחות" זה את זה וממילא לא "לקבל" זה מזה. הזולת נתפס אצלנו כ"זר". ה"זרות" מתפרשת מיד כאיום על שלומנו העצמי וגוררת תגובה (אלימה יותר או פחות, בגשמיות או ברוחניות) של דחייה, הרחקה וניסיון למחוק מן המציאות את הגורם הלא מוכר שפלש לשטחנו או לפחות את מה שיש לו להציע.
 
מנגנון הגנה זה הוא חיובי כל עוד מדובר בישויות המסכנות אותנו באמת. אך הוא הרסני כאשר מדובר בניסיון להוסיף לנו משהו חיוני שהוא פשוט חדש ובא לעזור לנו או אף להציל חיים! למשל: מידע חיוני שאילו היינו מקבלים בברכה – היה יכול לרפא את נפשנו ולהוביל אותנו אל מקום של קבלה ואיחוד.
 
בכל מפגש בין שני יהודים או יותר, אמור לעבור ביניהם משהו חיובי ומקשר: סימפטיה, אכפתיות, הזדהות, אהבה. המוקש הגדול מונח בכך שלרובנו קשה לזהות את הזולת כמציאות לא זרה. חייו, דעותיו והרגליו נראים לנו כזרים וממילא – נדחים. לו היינו משכילים להתבונן פנימה אל נפשנו באובייקטיביות – היינו מזהים בעצמנו (לפחות ברמה מסוימת) את אותם חולשות וחסרונות. לו היינו מתבוננים בכנות עוד קצת אל תוך חיינו – היינו מבינים מיד כי אילו נולדנו והתחנכנו בסביבה כמו זו בה צמח זולתנו, סביר להניח כי היינו גם אנו יוצאים משם עם אותו "מטען חורג" ומתנהגים לא טוב יותר ממנו. התבוננות עוד פנימית מזו מזהה את החלק האלוקי שהוא העצמי המשותף לכולנו.
 
החשיבה האמיצה הזו גוררת חמלה, נתינה, שיתוף והבנה. כאשר אנו מזהים בעצמנו את האפשרות להיות כמו הזולת – אין עוד דחייה. 'השתול' וגם 'המושתל' – מרוויחים שניהם את חייהם האמתיים. חיים של יהודי שאיננו תא בודד אומלל או מתנשא, אלא הוא חלק מגוף שלם ובריא, חלק מעם ישראל חי.
 
חיים בריאים אלה הם המתכון להגיע אל חיי ההרמוניה המושלמת שיתגשמו תכף ומיד לאחר התגלות המשיח. וזו בעצם המשמעות הפשוטה של הסיסמה המוכרת: "באהבת ישראל – נביא את הגואל!".

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter