כו שבט התשפ"ב (28.01.2022)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » מגזין


להביע רצון ולקבל מרות
אנו שבים ומצהירים לפני הרבי כי אנו מקבלים עלינו את עול מלכותו. על פי הכתוב: "וביקשו את השם אלוקיהם ואת דויד מלכם" – מוטל עלינו לבקש מאלוקים שיגלה את המלך לבית-דויד – את המשיח, וכמו כן לבקש זאת ממלך המשיח בעצמו.
 

טו טבת התשע"א (22.12.2010)

י' בשבט, שיחול ביום רביעי הקרוב, הוא תאריך רב משמעות במיוחד לחסידי חב"ד. ביום זה לפני 59 שנים נפטר האדמו"ר השישי בשושלת ליובאוויטש, כבוד קדושת רבי יוסף-יצחק שניאורסון.
 
במשך שלושים שנה הנהיג רבי יוסף-יצחק ברמה את עדת חסידי חב"ד, ולא רק אותם. הרבי, שאת רוב ימיו חי ברוסיה, נרשם בהיסטוריה כמי שניהל בחירוף נפש את המערכה הגדולה לשימור הגחלת היהודית בברית המועצות, ובכך הפך שם למנהיג בלתי מוכתר של היהדות כולה. 
 
כך גם בעשור האחרון לחייו, שעבר עליו בארצות-הברית. רבי יוסף-יצחק הגיע לשם בימי מלחמת העולם השנייה – ומרגע בואו לא שקט על שמריו. כידוע למי שבקי בקורות הימים ההם, היה אז מצב היהדות המקומית בכי רע והרבי חולל שם מהפכת התעוררות וזכה להצלחה שמימית.
 
                                                         *
 
שנה לאחר פטירתו של רבי יוסף-יצחק, בדיוק באותו תאריך, קיבל על עצמו את תפקיד ממלא המקום – חתנו, כבוד קדושת רבי מנחם-מענדל שניאורסון. רבי מנחם-מענדל, המוכר כרבי מליובאוויטש, הפך בתוך זמן קצר למנהיג היהודי המפורסם והנערץ ביותר. הוא המשיך את דרכו של חמיו לדאוג לצרכי כלל היהדות, ואף שכלל את הדרך.
 
הרבי הקים את מפעל השליחות הנודע, בו פיזר את חסידיו בכל רחבי תבל כדי להפיץ את אורה המלבב של היהדות בכל מקום. מפעל זה, שלאחרונה מיקד אליו תשומת לב בינלאומית – בעקבות הטבח הנורא שערכו מחבלים בבית חב"ד בבומביי שבהודו – עודנו ממשיך לשגשג ולהתפתח. מיום ליום מצטופף מארג השלוחים העולמי, ומוסיף לקרב יהודים לאביהם שבשמיים.
 
בדברים שנשא הרבי במעמד שקיבל את תפקיד ההנהגה, הצביע על ההקבלה שבין דורנו לבין דורו של משה רבינו. משה היה שביעי לאברהם אבינו, והרבי הנו שביעי למייסד חסידות חב"ד, כבוד קדושת רבי שניאור-זלמן, בעל ה'תניא'. אברהם אבינו היה הראשון שהפיץ את האמונה בא-ל אחד ופעל למען השראת השכינה האלוקית בעולם, ומשה רבינו השלים את התהליך כאשר בנה את המשכן, בו שרתה השכינה בפועל.
 
וכך גם רבי שניאור-זלמן האיר את שמי היהדות בדרך של אמת בלתי מסויגת בקשר אל הבורא; דרך שנועדה להכין אותנו אל הגאולה השלמה, בה תשרה בעולם השכינה האלוקית בגלוי – ואנו, הדור השביעי לרבי שניאור-זלמן, מי שמשלימים את התהליך ומביאים את הגאולה בפועל.
 
מילים שמימיות אלה היוו יותר מרמז על התפקיד שהועידו מלמעלה לרבי. תפקיד, שעל פי המקורות, ממלא לא אחר מאשר מלך המשיח!
 
מכוחו של תפקיד אלוקי זה יצר הרבי את מפעל השליחות, ובמקביל – הוכיח פנים רבות נוספות של הנהגה אמיתית ואכפתית כלפי כל יהודי, מכל מעמד, מכל גיל ומכל חוג אליו בוחר להשתייך.
 
                                                         *
 
כאמור, באופן רשמי נכנס הרבי לתפקידו רק שנה לאחר פטירת חמיו, הרבי הקודם. בכל אותה שנה הופנו אל הרבי הפצרות חוזרות ונשנות בעניין. מאות ואלפי חסידים כתבו לרבי כי מקבלים עליהם את מרותו, ואין ספק כי הייתה לכך תרומה מכרעת לקבלתו של הרבי את ההנהגה.
 
מאותה סיבה גם כעת אנו שבים ומצהירים לפני הרבי כי אנו מקבלים עלינו את עול מלכותו. על פי הכתוב: "וביקשו את השם אלוקיהם ואת דויד מלכם" – מוטל עלינו לבקש מאלוקים שיגלה את המלך לבית-דויד – את המשיח, וכמו כן לבקש זאת ממלך המשיח בעצמו.
 
וזו בעצם משמעותה של ההכרזה החב"דית המוכרת: יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד. קריאה שמשלבת בקשה וקבלת עול מלכות.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter