ז סיון התש"פ (30.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » חדשות


מצדיעים לשליחות בחינוך
בקונספט ייחודי ראשון מסוגו, התכנסו למעלה מ1,200 שליחות הרבי בשדה החינוך באירועי ההצדעה השנתיים של רשת אהלי יוסף יצחק ליובאוויטש באה"ק, שהתקיימו בשלושה מוקדים ברחבי הארץ – צפון דרום ומרכז, יום אחר יום, בהפקה יוקרתית ומכובדת, לרגל חג הגאולה י"ב-י"ג תמוז 

יט תמוז התשע"ח (02.07.2018)

לאחר חמש שנים של הפקת אירוע הצדעה ארצי לשליחות הרבי בשדה החינוך – בגני הילדים, בתי הספר היסודיים ובתי הספר העל יסודיים, אשר שם לו למטרה להוקיר את העשייה החינוכית ולהעצים את תחושת השליחות והמחויבות לנשיא הדור בקרב השליחות המסורות, החליטו בהנהלת רשת אהלי יוסף יצחק להשקיע בקונספט ייחודי ראשון מסוגו, של הפקת שלושה אירועי הצדעה מושקעים בשלושה מוקדים ברחבי הארץ, אשר יאפשר נגישות קלה יותר לנשות החינוך, אשר צריכות למחרת האירוע בשעות הבוקר המוקדמות להמשיך בעשייתן החינוכית.

במהלך כל שלושת הערבים של ימי חג הגאולה י"ב- י"ג תמוז, התקיימו שלושת האירועים במוקדים השונים, איזור המרכז וירושלים – באהל האירועים בכפר חב"ד, איזור חיפה והצפון – במתחם האירועים 'אידילי'ה' בראש פינה ואיזור הדרום – בגני 'הוואי' בסמיכות לקרית מלאכי. כשבכל אחד מהאירועים אזלו כל כרטיסי הכניסה בימים הסמוכים לאירוע, שנתפסו על ידי השליחות באיזורים השונים ברחבי הארץ.

מידי ערב לקראת השעה שבע בערב, זרמו מאות נשות החינוך מכל רחבי האיזור כשכבר מהכניסה לאולם ולאורך כל הערב המסר ששודר הוא: יוקרה, כבוד והעצמה.

השליחות נכנסו, והתיישבו סביב שולחנות פאר לסעודת מצווה חגיגית.

הערב נפתח בהתוועדות חסידית בניגון י״ב י״ג תמוז לצלילי פסנתר כנף מרהיב, לקולה של הזמרת יפוש ברכהן ולאחריו הוקרן וידאו של הורים לילדים מכל גווני הקשת שלומדים במוסדות חב״ד בארץ שהוקירו תודה למורות, לגננות ולאנשי הצוות על המסירות וההשקעה בחינוך האיכותי והחסידי במהלך השנה החולפת.

רבני חב"ד בירכו את הנוכחות וסיפרו סיפורים אישיים שחיזקו את החשיבות בשליחות בשדה החינוך בכלל ובתקופתנו בפרט.

פרקי התהילים של הרבי והרבנית נאמרו בכל ארוע ע״י נציגות מכל איזור ולאחריהם הוקרן וידאו בו הרבי מדבר על חינוך ילדי ישראל והשמירה של החינוך על הילדים כשבמהלכו נצפתה על המסך שגרת היום של ילדי גן חב״ד בשדרות כשבמהלך פעילות חצר, תופסת אותם אזעקת ׳צבע אדום׳, והגננת מושקי פיזם יחד עם אביה שליח ומנהל בית חב"ד בשדרות הרב פיזם שיחי', שיתפו את הקהל בהתמודדות הלא פשוטה עם ילדים שחווים מידי יום פחדים וטראומות וערך המוסף שניתנים ע"י פעילות גני חב"ד בעיר.

מאירות לדורות – בכל ארוע הוקרן סרט וידאו על סיפור מרגש של תלמידה שבהשגחה פרטית הנשמה שלה נבחרה ללמוד באחד ממוסדות רשת אהלי יוסף יצחק ואיך בזכות האמון והתמיכה שהיא קיבלה מצוות השליחות בשדה החינוך במהלך השנים, היא הקימה בית חב״די והמשיכה במסלול השליחות – וכיום היא עצמה שליחה באחד מבתי ספר חב״ד בארץ.

לאחר הצפיה בסרט עלתה המורה וקיבלה זר פרחים מחברותיה בצוות המוסד, שבירכו והעצימו אותה.

בכח המשלח – בחלק המרכזי הוזמן המרצה האורח הרב לוי יצחק גורליק רב ומו"צ, זאת לאחר שעל המסך צפו המשתתפות בוידאו בפרסום ראשון מהרבי, מהתוועדות י"ב תמוז תשי"ט בה הרבי דיבר באופן נדיר ומיוחד על זוג השלוחים הצעיר שיצא לשליחות במילאנו – הוריו של הרב גרליק ואף ביטא את שמם.

ההרצאה של הרב חולקה לשניים. בחלק הראשון סיפר הרב על הקשר ההדוק של הרבי עם ההורים שלו – שלוחי הרבי לאיטליה והקשר של הרבי הריי״צ למשפחתו, שבא לידי ביטוי בהוראות והדרכות מיוחדות במשך השנים.

הרב גרליק דיבר בחיות ובחום חסידי והכניס את כל השומעות לאווירה המרוממת של התוועדות חסידית.

בסיום החלק הראשון של ההרצאה עלתה הזמרת לבמה יחד עם ביתה והן שרו יחד את שיר ההכנה לתפילה – שיר מיוחד במנגינת ׳יעלה תחנונו׳ שבבתי הספר היסודיים שרים לפני התפילה כחלק מהמבצע השנתי ׳במעלות התפילה׳ ועוד מספר ניגונים שמחים כשכל המשתתפות מצטרפות לניגונים.

בשלב זה הקריין הודיע על הפסקה לארוחה – ולשולחן הוגש המנה העיקרית וזמן זה הוקדש לשיחות אישיות ומפגשים מרגשים בין השליחות.

בסיום הפסקת האוכל הוקרן על המסך סרט קצר שמסכם את פעילות אגפי ה'רשת' בשנת עשייה מבורכת בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים ובבתי הספר העל יסודיים כשבסיומו דיבר מנכ"ל הרשת הרב אליהו קריצ׳בסקי על המשמעות הייחודית של השליחות בשדה החינוך והדרכים הראויות לביצוע השליחות בצורה מיטבית – בחיזוק ההתקשרות לרבי והליכה באורחותיו.

לאחר מכן הרב גרליק חזר אל הבמה ושיתף את הקהל בסיפורים מרגשים במיוחד של קשר אישי ואבהי שהיה לו עם הרבי נשיא הדור.

בחלק האחרון של האירוע עלו לבמה 3 נציגות של השליחות בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים ובבתי הספר העל יסודיים, והצדיעו כל אחת לשליחות בתחום שלה, כשהן אומרות יחד לחיים ולברכה ולאחר מכן הגיע רגע השיא כשהן ביקשו מהמשתתפות לנצל את הזמן הסגולי של התוועדות חג הגאולה, כשכל אחת בקהל תברך את חברתה וברגעים אלו נשמעו באולם מאות ברכות של אחת לשניה לברכה והצלחה בכל המצטרך.

מעגלי ריקודים של שמחה ותחושת רוממות על הזכות בשליחות החינוכית, סיימו את האירועים והותירו על המשתתפות חותם מעצים, שיתן להם כוחות מחודשים להמשך העשייה החינוכית במהלך השנה כולה.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter