ט תשרי התשפ"א (27.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


הצדעה לממלכת חב"ד
"איפה שיש עשייה ופעילות, אני נמצא!" פתח בדבריו הרב יעקב מרגי השר לעניני דת ● בערב הצדעה יוקרתי נשאו דברים: הרב יוסף הכט, הרב ישעיהו הרצל, השר יוסי פלד, השר בוז'י הרצוג, השר משה כחלון, ח"כ יואל חסון, מנכ"ל אל-על אליעזר שקדי, מנכ"ל משרד החינוך ד"ר שמשון שושני במעמד ראשי ערים ובכירי צמרת המשק והממשל מאות מנהלי מוסדות חב"ד בארצנו הקדושה, השתתפו בכנס המנהלים השנתי של אגודת חסידי חב"ד שנערך במרכז הכנסים וואהל ברמת גן.

כט סיון התש"ע (11.06.2010)

בתום יום גדוש סדנאות מקצועיות ומחכימות , הוזמנו מנהלי מוסדות חב"ד לערב הוקרה יוקרתי לתומכי המוסדות. בהינתן האות פתח המנחה הסופר ואיש התקשורת המפורסם מר אמנון פאר ובירך את המנהלים והתומכים העושים לילות כימים לפתח ולהרחיב את המעצמה של מוסדות חב"ד בישראל.

המנחה ממשיך ואומר שערב הצדעה זה חותם את הכנס השנתי החמישי של מנהלי מוסדות חב"ד בארץ הקודש, והוא מוקדש השנה לעילוי נשמת הגאון החסיד הרב חיים אשכנזי ע"ה – רב קהילת חב"ד בתל אביב, שפתח את הכנס בשנה שעברה.

"פותחין בדבר מלכות" – על המסך המרכזי נצפו קטעי וידיאו מיוחדים של הרבי לתומכי מוסדות חב"ד. המסר העולה הוא ברור – הרבי לא רוצה שיתמכו בחב"ד, אלא שיצטרפו.

הרב דוד נחשון, יו"ר ניידות חב"ד וצבאות ה' בארה"ק הוזמן אל הבמה לקריאת מכתבו של הרבי מלך המשיח למנהלי מוסדות חב"ד בארה"ק, כשבסיומו הכריז "יחי אדוננו" והקהל נעמד על רגליו.

הזמר יונתן רזאל עולה אל הבמה את הקהל בשירת 'אלי אתה' לבבית, ומספר על נס שאירע במשפחתו.

הרב מוטי גל, נציג המנהלים, שליח הרבי ומנכ"ל מוסדות חב"ד ברמת גן העיר המארחת, עולה אל הבמה ומתנצל על שאינו נוהג לדבר בפני אחיו החב"דניקים, אך כעת הוא עושה זאת, בכדי שדבריו יועברו לחניכי המוסדות על ידי המנהלים היושבים באולם.

הרב גל סוקר את תקופת עם ישראל אחרי השואה, את התגובות הספונטניות של מגוון מגזרים בעם ישראל, כשלכולם מכונה משותף של בחירה והסתגרות. הרבי מתעלם מהכל ומנהיג גישה של פריצה, "ופרצת". כעבור תקופה ממושכת, נוכחותה של חב"ד מתבססת כעבודה וכל הזרמים, גם אלה שהתנגדו, מצטרפים. "בשנת תשנ"א הרבי מעביר הילוך ולוחץ גז ללא הפסקה" – כרגע מוטלת עלינו תפקיד אחד ויחיד – להביא משיח! חסידי חב"ד בכל העולם מונעים ממטלה זו בלבד. לא כסף, לא ארגון גג, לא צבא, פשוט לפעול, לפרוץ בשביל להגיע למטרה.

למקום של עשייה – אני מגיע!

בשלב זה מוקרן על המסך "סרט החינוך" הסוקר את מעט מפעילותה הברוכה של חב"ד בארץ ישראל בתחום החינוך, הרווחה וקירוב הלבבות. בתום הסירטון, נצפה מנכ"ל משרד החינוך ד"ר שמשון שושני המברך את מנהלי מוסודות חב"ד על פועלם ומחזק את ידיהם. "חב"ד הוכיחה שביכולתה להתמודד באופן הטוב ביותר, עם אתגרי  חינוך נוער דורנו".

על רקע תשואות מחיאות הכפים של הקהל על סרט החינוך מוזמן אל הבמה הרב יעקב מרגי, השר לעניני דת. בתחילת דבריו הוא משתף את המנהלים על היותו גאה להיות נוכח כאן אתכם "לא רק כאורח חב"ד, אלא גם כבוגר 'צבאות ה' בבאר שבע, עיר הולדתי".

"אני יכול לגלות לכם, שהיו עלי לחצים רבים מגופים שונים לא להגיע הנה. אבל לי יש כלל – איפה שיש עשייה ופעילות, אני נמצא! ואם מישהו מנסה למנוע ממני להגיע, אתחזק ברצוני להגיע. ההתנגדות לפעילות– פסולה בעיניי, ואני תמיד אהיה לצד העושים ופועלים! בהמשך הוא סיפר שלפני חתונתו הוא, הפצירה בו אשתו, שבאה ממשפחה של בוגרת "בית רבקה", שיכתוב לרבי על מנת לקבל ברכה לחתונה. תחילה הוא סירב אך לאחר לחצים הוא נענה והם כתבו יחד לרבי, שבועיים לפני החתונה. באותה תקופה היה לוקח שבועיים עד המכתב היה נשלח ועוד שבועיים עד שהוא היה חוזר.

בבוקר יום החופה הוא יורד מבית  הוריו, ובתיבת הדואר הוא רואה מעטפת דואר אוויר, 'כחול אדום' מבצבצת. במעטפה היה מכתב מודפס של הרבי ובו ברכה לחתונה. "באופן טבעי זה לא היה מעשי לקבל תשובה כל כך מהר" אומר הרב מרגי, "אבל מאז אני יודע שהנהגתו של הרבי היא ניסית ופלאית וכך גם כל פעילות חב"ד בארץ ובעולם, השואבת את כוחה מהרבי – היא פלאית וניסית!"

בסיום הנאום התבקש הרב מרגי להמתין על הבמה וחברי אגו"ח בארה"ק הרב שלמה רסקין והרב זושא פויזנר העניקו לו אות הוקרה נדיר, המוענק לידידי חב"ד הקרובים ביותר, לרגל מלאת שישים שנה לנשיאותו של הרבי מליובאוויטש.

מחשב נייד לכל מורה חבד"י 

מורי ורבותי – מודיע המנחה חגיגית - ההשקעה בחינוך, היא החשובה ביותר וקריטית מאוד להמשך קיומנו כעם יהודי בארץ ישראל. הערב - יש לנו בשורה עבור מנהלי מוסדות החינוך הרבים שהתאספו כאן, ועבור מאות המחנכים.
אני מתכבד להזמין את מנכ"ל עמותת אתנה – הקרן להעצמת מורים בישראל, הפועלת בשיתוף עם משרד החינוך - מר אורי בן ארי.

מר בן ארי מתאר את מפעלו את פרוייקט "מחשב לכל מורה בישראל". "כיום המורה כבר לא מהווה את מקור המידע. המידע נמצא ברשת וכל שעל המורה לעשות, לעבד אותו עבור התלמידים". מר בן מורי אומר שמורי חב"ד על הכוונת והוא מקווה שבשיתוף פעולה עם הנהלת אגודת חסידי חב"ד תוך שנתיים מערכת החינוך החב"דית תרושת במחשבים ניידים לתועלת קידום החינוך החב"די. "אנחנו נביא לכם מחשבים ואתם תביאו את הרוח". בסיום דבריו הוענק לו על ידי הרב יוסף יצחק ווילשאנסקי, ראש ישיבות חסידי חב"ד ליובאוויטש בצפת וחיפה, וחבר הנהלת אגו"ח בארה"ק, אות "יקיר חב"ד".

שוב על המרקעים סרט מרגש המתעד את פעילות הרווחה של חב"ד בישראל, ובסופו ברכה מוקרנת של שר הרווחה מר בוז'י הרצוג הקורא בהתרגשות מעל גבי המסך: עבודת חב"ד מרשימה, מקצועית, מסודרת ומרגשת, וברור שהפעילות הנפלאה של חב"ד, מגיעה בכוחו הדגול של הרבי מליובאוויטש. אני מברך את מנהלי מוסדות חב"ד, עלו והצליחו בפועלכם.

יו"ר וועדת הכנסת לביקורת המדינה ח"כ מר יואל חסון מוזמן אל הבמה ומדבר בגילוי לב, "שמעתי לאחרונה שישנם גופים שונים המתנכלים לפעילות חב"ד ברמת אביב. ואני אומר לכם, מי שמתנכל לפעילות חב"ד, פשוט לא יודע מה זה חב"ד.

זאת פעילות ברוכה ונעלית, ואין ספק שאת הפעילות הזו חובה לחזק ולהמשיך.

איזה יהודי, עולה על מטוס, גם אל על, ולא עובר בדוכן חב"ד בנמל התעופה, להניח תפילין?! הייתי מצפה מראש העיר תל אביב להיות קצת יותר נחרץ  בדיון שהתקיים בנושא בישיבת העיריה".

הח"כ סיפר שהוא נסע עם חבר כנסת מסיעת "ישראל ביתנו" להודו והם התנו נסיעתם בביקור בבית חב"ד מומבאי. "ביקרנו גם בפרו וראינו צעירים שפעם ראשונה בחייהם מניחים תפילין, וחווים חוויה יהודית בבית חב"ד. אם לא חב"ד ופעילותה הנפלאה, כיצד הייתה נראית היהדות שלנו?!".

המשא המרכזי: לחוש אחריות/הפעולה לגאולה של השר פלד

שליח הרבי מלך המשיח לארץ הקודש, מחשובי ומראשי רבני חב"ד, חבר בית דין רבני חב"ד, רב העיר ורב קהילת חב"ד באילת, הרב יוסף הכט – מוזמן אל הבמה לשאת את הנאום המרכזי: "לא היה בהיסטוריה מצב בו עם ישראל היה כל כך מפוזר מבחינה גשמית ורוחנית. יחד עם זאת לא היה מעולם אדם שהרגיש אחריות לכל יהודי ויהודי". הרב הכט מצביע על נקודת האחריות שהרבי תבע בכל חסיד ומברך את המנהלים להמשך פעילות ברוכה מתוך אחריות מלאה לכל יהודי באשר הוא.

הזמר יונתן רזאל חוזר עם מחרוזת שירי חב"ד שמחים.

השר יוסי פלד, לשעבר אלוף פיקוד צפון, הוא הנואם הבא שמודה על ההזמנה ומתרגש על זכותו הנפלאה לעמוד בכינוס חשוב זה. "בכל מקום בחב"ד בו הייתי, ביקשו ממני לומר 'לחיים' על וודקה, הוא פותח בהצלה, והמנחה מר אמנון פאר מגיח לקראתו עם כוסית ודקה, "שלא תאמר שכאן זה לא חב"ד"...

"השר פלד מחזק את ידי חב"ד בשמירת על ארץ ישראל: "בהיותי בגרמניה בביקור במשרפות, חשבתי לעצמי שקיבלנו את המדינה בהזדמנות היסטורית וחד פעמית. הזדמנות נוספת לא תהיה לנו וחייבים לשמור, בכל מחיר, על המדינה שלנו! ישנם החושבים שהארץ לא שייכת לנו, ואני אומר לכם, בלי אמונה לא נצליח! נקיים את מדינת היהודים, ויהי מה!".

בסיום דבריו ציטט מר פלד את דברי הרמב"ם האומר, שעל כל יהודי לראות את העולם, שווה בזכויות וחובות – ומעשה טוב, ולו הקטן ביותר, בכוחו להביא את הגאולה והישועה לכל עם ישראל. "תקוותי שהמעשה הטוב של הגעתי לכאן – יהיה בכוחו להביא את הגאולה!

מתנה עולמית לרבי

הערב הוא יום הבהיר כ"ח בסיון - תחילת שנת השבעים להצלתו המופלאה של הרבי והרבנית מהשואה הנוראה והגעתם לארצות הברית בשנת ה'תש"א - 1941. ביום הזה, אנו מבקשים להעניק מתנה לרבי, ולהציג בפניכם את אתר האינטרנט החדש של חב"ד בישראל שכתובתו: chabad.co.il, שהוקם אחרי חשיבה ומאמצים רבים, כדי לתת מענה לכל יהודי באשר הוא, בכל נושא הקשור ליהדות, תורה ומצוות בכל העולם כולו.

על המסך מוקרן סרטון השקת האתר, בלשכתו של שר התקשורת מר משה כחלון, המביע התפעלות ממקצועיות האתר והתרומה הרבה שלו ליהודי ישראל והתפוצות. "אני יכול להעיד אישית, על הצלחה האדירה של תנועת חב"ד בארץ ובעולם. אתם מצליחים – המשיכו בהצלחתכם!" סיים השר.

מנכ"ל אל על מר אליעזר שקדי, מנותני החסות על האירוע, עולה אל הבמה ומצטט מדברי הרבי על מעלת חשיבות הנסיעה באל על. הוא מספר על "מלאך" שהוא מכיר במקום מגוריו, הרב שמעון וינר, שליח הרבי מלך המשיח. "איש טהור באמת, במלוא מובן המילה. יודע לזהות מי צריך אותו ועבור מה ונותן גם ממה שאין. הוא  מעיד על הקהל הרב היושב כאן ועבורי זהו עונג וכבוד רב להיות כאן, יחד עמכם. עלו והצליחו". לסיום הוא מקבל את "אות יקיר חב"ד".

ראש העיר נצרת עילית, מר שמעון גבסו עולה אל דוכן הנואמים ורומז על הבעיה הדמוגרפית בעירו ועמידתה בפרץ של חסידות חב"ד עם פעילויותיה. "צביונה היהודי של עירנו נמצא במצב נורא. נקודות האור המגרשות את החושך, הן משפחות חב"ד הצעירות, המגיעות לעיר!". הרב ישעיהו הרצל - רב העיר וקהילת חב"ד בנצרת עילית והרב דוד נחשון - יו"ר ניידות חב"ד להפצת יהדות ותנועת הנוער "צבאות ה'" מגישים לראש העיר אות "יקיר חב"ד".

ראש עיריית ביתר עילית, הרב מאיר רובינשטיין אומר שעל חב"ד אפשר לומר שיש להם הצלחה רבה בכוסו, בכיסו ובכעסו: בכוסו - 'גדולה לגימה שמקרבת', אין על חב"ד. בכיסו – אין מתחרה לחב"ד בהיקף מחזור הכספים הענק בעולם, בפעילות הפצת היהדות והחסידות בכל דרך ובכל מקום, והכל מתרומות. ובכעסו - אני מכיר הרבה אנשים שיצאו נגד חב"ד, חרפו גדפו, אבל מישהו אחד שחב"ד יצאה נגדו – אין בנמצא!

בסיום נאומו הוענק לו תואר יקיר חב"ד ע"י הרב יוסף הערש סירוצקי, יו"ר מוסדות חב"ד "תפארת מנחם" בביתר עילית.

מר שאול סוטניק, מנכ"ל מפעל הפיס, יחד עם הסמנכ"ל, מר צבי אמיתי מקבלים תעודת "יקיר חב"ד" על ידי הרב ישראל מיידנצ'יק – מנהל בית אגודת חסידי חב"ד 770 בכפר חב"ד.

הרב מרדכי יצהרי, רב שכונות נווה צדק וכרם התימנים בתל אביב מקבל תעודת "יקיר חב"ד" על ידי הרב אבי קלי – שליח הרבי וראש ישיבת חב"ד בשכונת נווה צדק תל אביב.

לסיום ערב ההוקרה מוקרן  "סרט ופרצת" על פעילות חב"ד ופריצת למקומות הנידחים. בסיומו פצח הקהל בשירת "יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד" והכינוס ננעל בהצלחה רבה ותקווה שפעולה זו תהיה הפעולה האחרונה שהכריע את הכף להתגלותו המיידית של הרבי שליט"א מלך המשיח, תיכף ומיד ממש.

בתום הכנס, הודו בחום מאות מנהלי המוסדות, לחברי אגודת חסידי חב"ד הפעילים, הרב זושא פויזנר- יו"ר הנהלת הכנס, הרב חיים יוסף גינזבורג, הרב שמואל גרייזמן, הרב יוסף יצחק וולישאנסקי, הרב דוד אבא זלמנוב, והרב שלמה רסקין, על עבודתם במסירות רבה במשך כל ימות השנה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter