ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


תעצומות אמונה בזעקת הגאולה
"בזעקך יצילוך קיבוצייך". ערב עוצמתי חסר תקדים, שאיחד למספר שעות קהל אלפים של אנשים נשים וטף, חסידי חב"ד ומקורבים, לזעקה עצומה לגאולה האמיתית והשלימה

ח תמוז התשע"ד (06.07.2014)

"בזעקך יצילוך קיבוצייך". ערב עוצמתי חסר תקדים, שאיחד למספר שעות קהל אלפים של אנשים נשים וטף, חסידי חב"ד ומקורבים, לזעקה עצומה לגאולה האמיתית והשלימה.

העיתוי נקבע זמן רב מראש, עוד לפני השתלשלות האירועים מחטיפת שלשת הנערים הי"ד, ועד לרגעים המזעזעים שעברו על כלל ישראל, ביממה האחרונה עם קבלת הבשורות האיומות על רציחתם בידי חיות האדם השפלות ימ"ש.

למרות הרגשות הסוערות, הוחלט לקיים את העצר, כשהמתכונת המתוכננת משתנת ומותאמת לבטא את תחושות הקהל.

וכך בעוד עם ישראל כולו, מתכנס בשעות הלויה המצמררת, פנו אלפים ברכביהם ובהסעות המובילות לאמפי תיאטרון בבת ים, לאירוע שביטא יותר מתמיד את האמונה האיתנה בדברי הרבי שליט"א מלך המשיח.

* * *

את האירוע פותח המנחה הרב אברהם בן שמעון, מעסקני קהילת חב"ד בעמנואל. "בדורנו –זכה יום זה לתואר "יום של אמונה", בה מגיעה האמונה לשיאה, כי אנו נגאלים תכף ומייד ממש. אירועי הימים האחרונים, ועם דבר ידיעת רציחתם של 3 הנחטפים, השם ייקום דמם – מדגישים את הזעקה לגאולה..." הדהד קולו, "יהודים, חסידים, אל נא נישאר אדישים. חובה גמורה וזכות גמורה מוטלת עלינו לפרוץ את כל המסגרות בהפצת בשורת הגאולה, בהכנת העולם כולו לקבלת משיח צדקנו".

ועל רקע דברים אלו, מוזמן הרב מיכאל מישלובין, מזקני חסידי חב"ד, משפיע קהילת אנ"ש בקריית מלאכי, לפתוח בהקראת פרקו של הרבי שליט"א מלך המשיח. לאחריו עולה הרב יורם שרעבי, לרגעים מרטיטים של הזמנת הרבי שליט"א מלך המשיח לכינוס, כשהעיניים מתמקדות בכיסא האדום ליד השולחן הצחור. ההתועדות מתחילה.

מכל קהילות אנ"ש עולים נציגי החמד, חיילי צבאות ה', בתלבושת מרשימה להכרזת 12 הפסוקים. האזנה לדברי מנחה ההכרזות, הרב אלעזר פרץ, מנהל בית משיח בנתניה, מגלה את ההענות של החסידים לאירוע: חולון, תל אביב, צפת, קרית מלאכי, פתח תקוה, עמנואל באר שבע, חדרה, ואפילו מ..רוסיה.

* * *
לאורך הערב כולו, נרשמים בדברי הנואמים, זעקת עם ישראל לנוכח האירועים. ראשון הדוברים לערב זה מעביר תחושות אלו בדבריו. מר אריה קינג, חבר מועצת העיר ירושלים ומ"מ יו"ר ועדת הביטחון בעיר, שהגיע היישר מהלווית הקדושים:

"אני חושב שלכל אחד מאיתנו יש משימה. אנחנו רואים את התמונות של 3 הילדים, גלעד, נפתלי ואייל- השם יקום דמם במהרה, ואנחנו לא יכולים לשתוק, שהמנהיגים שלנו עוברים על זה בשתיקה, והחיים של האוייבים שלנו הם חיי שיגרה כאילו לא קרה שום דבר פה, בשבוע האחרון".

הרבי שנמצא פה איתנו – אין לי ספק שהוא מצפה מכל אחד ואחד מאיתנו לעשות מאיתנו, לעשות מעשה. את מעשה פנחס. וכל אחד בדרך שלו".

ובהמשך ישיר לדבריו, כבים האורות, ועל מרקעי הענק מופעיה דמותו הקדושה של הרבי שליט"א מלך המשיח, בסדרת שיחות בנושא שלימות הארץ. הקהל מביט במסכים ודומה כי הדברים, שנאמרו לפני כשלושים וארבעים שנה, אקטואליים כאילו נאמרו היום ואתמול.

הרב אלעזר קעניג, משפיע קהילת אנ"ש וישיבת חב"ד בנצרת עילית, עולה לדברים בנושאו של יום - ג' תמוז, יום האמונה:

"הרבי אומר לנו נבואה, שהם ימסרו לנו את ארץ ישראל מרצונם, רק שנציב את עצמנו במצב של גאולה. שנפרסם לעצמנו ולכולם שזכינו, שהקב"ה מינה לנו כבר את מלך המשיח, והוא זקוק שאנחנו נדרוש ממנו, שאנחנו נבקש".

* * *
קטעי השירה והזמרה מותאמים למצב, הזמר אברומי רונזבאום לצד הזמר החסידי אבי פיאמנטה ותזמורתו מרגשים את הקהל בניגוני התוועדות.

את ברכת העיר המארחת, בת ים עיר הגאולה מביא ראש העיר, מר יוסי בכר. בהמשך הערב אף נשמעים דברי ברכה ממלא מקומו וידיד חב"ד, מר אורי בוסקילה, יו"ר פורום סגני ראשי ערים, ויו"ר המועצה הדתית בעיר ר' נריה מגנזי.

* * *
שוב מעומעמים האורות, וסרט מיוחד במינו נחשף לקהל, מדובר בהפקה "עולם מוכן לגאולה", שהופק ע"י חברת "עולם ומלואו". ראשי מדינות העולם נראים בזה אחר זה, וחושפים בנאומיהם את הקשר לעם היהודי היושב בציון ומחיובותם לעמוד לצידו.

העולם מוכן לגאולה.

השליח הרב דוד עטר – מניקוארגה, דרום אמריקה. על רקע תמונות מהווי הפעילות, חושף השליח טפח מעולמם של השלוחים בנסיונותיהם:

"במרכז אמריקה 8 מרכזי בתי חב"ד. יצאתי לשליחות- ולמה דווקא במרכז אמריקה? שליחות זה לקרב את היהודים. שליחות בבית חב"ד למטייל זה נוגע לכל נפש ונפש. כל מה שתסביר לו הוא מקבל בשיא הפשיטות. זה מה שרואים שם. כל שיעור, כל התוועדות, כל שבת, כל סיפור מאוד משפיע".

המנחה ממשיך עם הקהל לזוית נוספת ל"עולם מוכן לגאולה". ח"כ לשעבר, איוב קרא נציג העדה הדרוזית המביע את המחאה העצומה כנגד אויבי ישראל מבית ומחוץ.

דבריו הנאמרים ברגש רב, מביעים את העמדה התקיפה ביותר כנגד כל הביטויים של הערבים שנאמרו בתקופה האחרונה כנגד עם ישראל, ובמקביל מדגישים את יחודו של עם ישראל בארץ ישראל.

"זה לא סוד ששילמתי מחיר כבד בליכוד כשלחמתי בכל דבר שהתפרש כויתור ע"י הממשלה. לא פחדתי מאף אחד כי האמנתי באמונה שלמה על הזכות של העם היהודי על הארץ הזו מתוך ציווי אלוהי של יתרו. ואני אומר לכם – הלכתי והתנגדתי והעיפו אותי מהכנסת כי האמנתי שאסור לוותר על אף שעל מארץ ישראל".

לסיום מגיעים לשיאם דבריו הנרגשים: "אני רוצה לומר לכם דבר אחד לסיום. כמו שאתם מאמינים ביחי אדוננו ורבנו מלך המשיח לעולם ועד, זה דבר שאני מאמין בו באופן אישי, ולכן זו הזדמנות מצויינת להעביר לעזה, לאותם שונאי ישראל, איפה שהם –לומר להם את אותו משפט גם בערבית, ואני מבקש לחזור אחריי על המשפט "יחי אדוננו מורנו ורבנו מלך המשיח לעולם ועד" בערבית

יעיש סיידה וועלימנה ווזעימונה ארוחי עלמלכ אמשייה המשיח"...

* * *
ובחזרה לזעקה לשלימות הארץ ובטחון עם ישראל. יו"ר ומקים ארגון אלמגור, הארגון לנפגעי טרור. סגן אלוף במילואים מאיר עמידור, ממובילי המאבק המר כנגד שיחרור המחבלים:

"הפתרון הוא להיות אנשי אמת. התורה מחנכת אותנו להעדיף את האמת. עקרון אחד בטרור: הטרור איננו מתכוון לכבוש מדינה ע"י פצצה או חטיפת נערים. תפקידו לעורר דמורליזציה בציבור. אל מול זה ממשלה לא יכולה לפעול. הציבור צריך לקום. תנועת המונים שמקימה חומת ברזל ואומרת "אנחנו לא נכנעים", ואז כשהטרור יודע שזו הגישה הישראלית הבריאה- הוא אומר "זה לא משתלם לנו, אין לנו סיכוי" ואז אין לו את המוטיבציה".

* * *
הרב מנחם כהן, רבה של קהילת חב"ד בית מנחם בבאר שבע, עולה לדברים בנוא הגאולה. בדבריו הוא מעלה על נס את ענין הנבואה אצל הרבי שליט"א מלך המשיח הבאה לידי ביטוי בדברי גדולי ישראל בדורנו ובדורות עברו.

"אין ספק שבזמן הזה שבו אנו נמצאים אנחנו צריכים לקחת יותר ויותר ודאות וביטחון בדברים של הרבי – שאלו דברי הקב"ה. הדברים האלה מתקיימים. העולם כבר מוכן ורואים איך שהעולם כבר מוכן. בע"ה שאנחנו נזכה עוד הערב הזה להתגלות המלך המשיח".

ככל שהאירוע הולך ומתקדם רגשות הקהל מוצאים ביטוי גם בשירת הזמרים, המרקידים את הקהל בשירי וניגוני אמונה.

ראש ישיבת "אחי תמימים" חב"ד בראשון לציון, הרב שמעון ויצהנדלר, מוזמן לשאת דברים, המעוררים את הקהל בצפיה ואמונה בלתי פוסקת - הגיע זמן הגאולה! עמדו הכן כולכם - ומיד נגאלים!

לסיום מוזמן הרב זמרוני ציק, מנהל בית חב"ד בבת ים, ויו"ר האגודה למען הגאולה האמתית והשלימה, לדברים נרגשים היוצאים מעומק הלב, לנוכח האירועים הצמררים, המנותבים לזעקה פנימית של כל אחד: "יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד".

* * *
הקהל מתפזר לביתו, ברגשות חמים. ההתעוררות העצומה ניכרת על פני כלל המשתתפים, תפילות ערבית בפינות האמפי' מסתיימות בהכרזות "יחי" הניכרות שגם לאחר עשרים שנה, נאמרות מתוך חיות מחודשת, ומתוך ציפיה יוקדת באמונה איתנה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter