יב תשרי התשפ"א (30.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


מפקד המורדים מאמין!
מוחמד עדנאן הוא איש אופוזיציה סורי, שעומד בראש גוף הנקרא "איחוד המורדים הסורי בתוך סוריה", ובשבוע שעבר הוא נפגש עם הרב בועז קלי יו"ר מטה 'שבע מצוות בני נח', בבית מלון יוקרתי באיסטנבול, טורקיה

ל אדר התשע"ד (02.03.2014)

חב"ד
מוחמד עדנאן הוא איש אופוזיציה סורי, שעומד בראש גוף הנקרא "איחוד המורדים הסורי בתוך סוריה", ובשבוע שעבר הוא נפגש עם הרב בועז קלי יו"ר מטה 'שבע מצוות בני נח', בבית מלון יוקרתי באיסטנבול, טורקיה.
מתאם הפגישה היה מר מנדי ספדי המקשר בין האופוזיציה הסורית לישראל. בפגישה השתתפו מר מוחמד עדנאן, מר דאוד סולימן חבר מועצת הנהלת המהפכה ושני נציגי אופוזיציה נוספים שהגיעו בטיסות מיוחדות מסוריה למפגש ההיסטורי. הפגישה נערכה בחדר המלון של מר מנדי ספדי.
מספר הרב בועז קלי:

חברי המשלחת קבלו אותי בכבוד גדול, לאחר לחיצות הידיים וחלוקת כרטיסי שבע מצוות בני נח בערבית, התיישבנו ולמדנו על שבע המצוות שניתנו ע"י הקב"ה בהר סיני למשה רבינו כדי שבני ישראל ילמדו את כל באי עולם את שבע המצוות. כמובן שהתמקדנו במצווה איסור רצח. הסברתי להם ע"פ שיחת מכתב הרבי כי החוקים האוניברסלים של האנושות צריכים להיות ע"פ צווי השם ולא ע"פ שכל האדם, רואים אנו שמדינה תרבותית ומתקדמת כגרמניה הגיע בעבר הלא כל כך רחוק להרג ורצח נוראיים העולם כי המוסר שלהם היה מושתת על שכל אנושי ולא צו השם. זאת הדרך לשלום.

השלום יכול להיות רק ע"י שכל אחד יקשיב לצווי השם ולא יעשה ע"פ רצונו הפרטי. המשתתפים קבלו והצדיקו עקרון זה. בקשתם היתה שנתפלל לשלום בסוריה ושאסד ומשטרו יעבור מהעולם. מר דאוד סולמן מרשי הנהגת המהפכנים דיבר ברגש ואמר כי הם יצאו רק להפגנות ולא חשבו שזה יביאו להרג של מאות אלפים מבני עמם, אם היו יודעים מראש היו חושבים אולי אחרת מה לעשות. בתי ספר סגורים, ילדים לא לומדים כבר כשלוש שנים. משפחת אסד הסיתו את העם כל השנים כנגד האויב הציוני גזלו ושדדו את כסף העם הסורי לקנות נשק ולהקים צבא אדיר ובסופו של דבר עם הצבא הזה לא נלחמו בציונים אלא הורגים את בני עמם.

הסברתי להם כי אני אדם פשוט אבל אני שליח של הרבי מליובאוויטש שליט"א מלך המשיח וממנו צריך לבקש את הברכה כי מלך המשיח יהיה מלך על כל העולם, וכתוב שמלך המשיח ישפוט בין עמים ויעשה שלום בעולם. סיפרתי להם כשהיתה המלחמה בקוסובו לפני יותר מעשרים שנה הם פנו בבקשת ברכה מהרבי ומטוסים שהיו אמורים להפציץ אזרחים שבו לבסיסם ללא כל הסבר הגיוני. ולכן צרכים הם לכתוב מכתב לרבי מלך המשיח ולשים אותו בתוך ספר האגרות הקודש שהיה עמי. וכן לחתום על אמנת שבע מצוות בני נח בערבית הקוראת לשמור על שבע המצוות ולתקן עולם של צדק, יושר ושלום.   

מוחמד עדנאן יו"ר הארגונים המהפכניים בסוריה חתם על האמנה. בהתרגשות גדולה כתב את המכתב לרבי בו הוא מזכיר את שמו ושם אביו ומבקש ברכה לשלום בסוריה ושאסד יסתלק מהשלטון. הרגשנו שזה רגע היסטורי. כל המשתתפים נעמדו, הכריזו 'יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד'. המכתב הושם בין דפי הספר אגרות הקודש של הרבי בכרך כ"א עמוד קו' הרבי כותב ומברך - "המברכו בכל טוב ומחכה לבשורות טובות," .... " וע"פ בקשתו הזכרתיו בהיכל כ"ק מו"ח אדמו"ר הכ"מ שבו נכנסים ליחידות ולנתינת פ"נ, ובטח ישלח השי"ת את ברכתו שיהי' בכל כשורה..." "והשי"ת יהפך יומיא דפורעניתא אלין ליומיא דנחמתא בעגלה דידן, בזכות התורה והמאור שבה. באיחולי כל טוב," הסברתי להם את התשובה ושדברי הרבי כולם מתקיימים בדיוק על חוט השערה ובע"ה בקרוב יזכו לשלום בסוריה ואסד יסולק מהשלטון ע"פ בקשת הברכה. כמובן שהייתה התרגשות ושמחה גדולה.

נתתי לחברי המשלחת דגל משיח בערבית, חוברות תניא בערבית ואלפי כרטיסי שבע מצוות בני נח בערבית שהבאתי למפגש זה. בקשתי שיחלקו לחבריהם בסוריה יקיימו וישמרו על שבע המצוות.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter