ח תשרי התשפ"א (26.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


ערב של פעם במאתיים שנה
לציון 200 שנה להסתלקות אדמו"ר הזקן ולקראת ח"י אלול התקיים  ביום חמישי ערב חסידי יחודי חווייתי מרגש ועשיר בתוכן, באולם בית יגאל אלון המפואר בצפת עיה"ק. האירוע אורגן על ידי צעירי חב"ד בעיר ונטלו בו חלק רבני העיר והסביבה, שלוחי הרבי ומאות משתתפים

כ אלול התשע"ג (26.08.2013)

לציון 200 שנה להסתלקות אדמו"ר הזקן ולקראת ח"י אלול התקיים  ביום חמישי ערב חסידי יחודי חווייתי מרגש ועשיר בתוכן, באולם בית יגאל אלון המפואר בצפת עיה"ק. האירוע אורגן על ידי צעירי חב"ד בעיר ונטלו בו חלק רבני העיר והסביבה, שלוחי הרבי ומאות משתתפים, שחשו התעלות יוצאת דופן במהלך מסע מרגש לתורתו, שיטתו בעבודת ה' ובלימוד, וניגוניו העמוקים החודרים לתוככי הנשמה.  

בשעה 20:30 בדיוק נפתח האירוע לקול צלילי ניגונו של אדמו"ר הזקן "בני היכלא", בביצוע ר' חיים קומער ולהקתו, שסוחף את הקהל המתעורר מרגע לרגע בהתרגשות מיוחדת של התעלות. ביד אמן שוזר ר' חיים את ניגוניו של רבינו הזקן לאורך הערב כולו עם דברי טעם והסברה המעניקים נופך מיוחד ושופכים אור על תוכן הניגונים.  

מנחה האירוע, הרב נחמן לרנר, פותח בדברים על מטרת ההתכנסות וימי הסגולה ומזמין את רב הקהילה וראש מחלקת הכשרות הרב מרדכי ביסטריצקי לשאת דברים. הרב עומד בדבריו על עניינו של ח"י אלול המכניס כדברי הרבי חיות בעבודת חודש אלול.  

בהמשך לדבריו, מוסיפה להקת המנגנים חיות של ניגונים, ולאחר מכן מוזמן ראש ישיבת חב"ד בצפת ושליח הרבי מלך המשיח - הרב יוסף יצחק ווילשאנסקי, לשאת דברים. בדבריו עומד הרב על עניינו התורני של ציון 'יובל' כתאריך משמעותי בעבודת היהודי ומתבל סיפורים קצרים הממחישים את גודל השעה.  

הרב נדב כהן מחבר הספר "מודעות יהודית" על ספר התניא, מציג בפני הקהל, סקירה מרתקת על מפת ספר התניא, בליווי מצגת מיוחדת.  

עת הנגונים הגיעה והקהל מצטרף לניגון 'צמאה לך נפשי' יחד עם מראות קודש מהרבי מלך המשיח.  

הרב אלעזר קעניג רבם של חסידי ברסלב בצפת מתכבד לשאת דברי ברכה, ובדבריו הנרגשים חולק עם הקל את תחושתו הנפלאה להשתתף באירוע הנפלא שמחבר ומקשר עם הבעש"ט הקדוש ורבינו הזקן.   

כעת הגיע עת המשא המרכזי ואל הדוכן מוזמן הרב ברוך ווילהלם מרצה בכיר בתורת החסידות - שעומד בדבריו על חידושו של אדמו"ר הזקן בדרכי החסידות שכל פרט בעולם שנה ונפש הוא אלוקות ומכוון ע"י הבורא.  

לאחר דבריו הנפלאים והמחזקים חותמת את המסע המופלא מחרוזת ניגונים והקהל הנרגש יוצא מגדרו ויוצא בריקוד חסידי נלהב, המבטא יותר מכל את התרוממות הרוח שחוו משתתפי הערב, וכאשר השמחה מטפסת לגבהים שירת "יחי אדוננו" בכיסופין להתגלות הרבי מלך המשיח בגאולה האמיתית והשלימה.  

בסיום הערב הרב מענדי הראל נושא דברי תודה לכל המסייעים ועורך יחד עם מנהל צא"ח הרב יצחק ליפש הגרלות מיוחדות על סטים של ספרי חסידות ובעיקרם מכתב עם גוכי"ק של הרבי מלך המשיח.  

הקהל הגדול מקבל ביציאה שי ספר תניא וסקירה על אדמו"ר הזקן ומתפזר בתחשוה נפלאה של חיבור פנימי אמיץ לרבינו הזקן ועם החלטות טובות להוספה בלימוד החסידות וביסוד שיעורי חסידות ושולחן ערוך של אדמור הזקן בעל השמחה לזירוז הגאולה.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter