ה תשרי התשפ"א (23.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


בר מצוה מרגשת
אפילו בחלום לא תיארו לעצמם 20 הנערים מחיפה כזאת בר מצווה. בית חב"ד כרמל אחוזה בראשות השליח הרב יהודה דונין בשיתוף עם קבוצת אנשי עסקים ובראשם מר אלי גביש, חגגו לנערים בר מצווה מושלמת. קורס הכנה לבר מצווה, עליה לתורה בכותל וארוע יוקרתי בגן הקוגרסים. לכל ילד הוענק זוג תפילין מהודרות

כג אב התשע"ג (30.07.2013)

זה כ10 שנים מחזיק בית חב"ד כרמל אחוזה את מפעל החסד 'הבית החם של אחוזה'. בקיץ האחרון הגשים הארגון חזון נוסף, בית חב"ד בשיתוף קבוצת אנשי עסקים ובראשם מר אלי גביש פרסו חסות מלאה על כ20 בני נוער מחיפה וסביבותיה, נערים מבתים במצוקה ברובם חד הוריים וחגגו להם בר מצווה מושלמת.

לנערים שכבר מגיל 12 הדחיקו את המחשבות אודות יום הבר מצווה בכלל, נהפך להם יום הבר מצווה לארוע שלא ישכחו כל חייהם!  החל מקורס מקצועי מלווה במצגות ובפעילויות אותו העבירו השלוחים הרב שלום בוקעט והרב אמציה הרמתי. 8 מפגשים שבועיים ואיכותיים בבית חב"ד ברח' פרויד ישאירו עליהם רושם לכל החיים.

בסמיכות לי"ז בתמוז עלו לירושלים 2 אוטובוסים מלאים בנערי בר מצווה נרגשים, משפחותיהם ולצידם אברכי הכולל של בית חב"ד. עם הגיעם לרחבת הכותל קיבלו את פניהם להקת מתופפים שהקפיצה את הנערים ורוממה אותם אל מעבר לשגרה היום יומית. המעמד המרגש של העלייה לתורה ברחבת הכותל גרם להורי הנערים להוריד דמעה ואף שתיים, לא חלמו הם לזכות לחגוג את הבר מצווה ווודאי שלא בצורה מיוחדת שכזו. לאחר מכן סיירו הנערים לראשונה במנהרות הכותל, ישבו לאכול ארוחה דשנה בעיר העתיקה וחזרו לחיפה ברושם אדיר! קידוש שם שמים!

אנשי עסקים שתרמו לפרוייקט, מחלקת הרווחה בעיריית חיפה, רבנים, ראש העיר, שלוחים ואישי ציבור, כל אלה חברו יחד כדי לשמח את נערי הבר מצווה ונאספו ל'גן הקוגרסים' לחגוג את חגיגת בר המצווה המיוחדת הזו, נרגשים ישבו הנערים ומשפחותיהם והקשיבו לברכות רב העיר חיפה הרב שאר ישוב הכהן שליט"א ידיד ושכן בית חב"ד, לאחר מכן רקדו ושמחו עם תלמידי ישיבת חב"ד חיפה.עם סוף הארוע הפתיעו את הנערים והעניקו לכל נער מתנות בר מצווה רבות, הבולטות מבניהם: טאבלט יוקרתי ואופניים, אשרי עין ראתה את האושר על פני הנערים, כן, הם לא שונים, יכולים הם להסתובב בכיתה ובשכונה כילד מן המניין.

את רשימת הנערים קיבל הרב יהודה דונין ממחלקת הרווחה בעיריית חיפה שלוו את הפרוייקט מתחילתו. כאן המקום להודות לשליח המסור הרב מנחם מענדל גרבציק שהשקיע מרץ רב לשמח את הנערים ולהצלחת הפרוייקט, השלוחים הרב אליהו קריאף, הרב אמציה הרמתי והרב שלום בוקעט שלימדו את הנערים לבר מצווה,  ד"ר בועז בן שמואל שעשה ימים כלילות שהכל יתנהל על הצד הטוב ביותר וכל העוסקים והמסייעים במלאכה תבורכו בכל מילי דמיטב.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter