ח תשרי התשפ"א (26.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


עוצמה ותנופה בכנס המנהלים
במלון רמדה רנסנס בירושלים נחתם הערב מעמד ה'באנקעט' המרכזי של כנס מנהלי מוסדות חב"ד בארגונה של אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש, בסימן תנופת מוסדות חב"ד בארצנו הקדושה 

כו אייר התשע"ג (06.05.2013)

ערב שכולו עוצמה והצדעה למנהלי מוסדות חב"ד בארץ הקודש, נערך הערב (א') במלון רמדה-רנסנס בירושלים. במהלך הערב צוינה פריצת הדרך והתנופה המשמעותית של מוסדות חב"ד ברחבי ארץ הקודש בשנה האחרונה. בין מנהלי המוסדות הרבים נכחו מנהלים וותיקים, מבכירי מנהלי המוסדות של חב"ד בארץ הקודש, לצד מנהלים צעירים, מנהלי תלמודי תורה, בתי ספר, גנים, מעונות יום, מוסדות חסד, בתי תבשיל ומפעלי רווחה ועוד.

הערב העצמתי נפתח בקריאת פרקו של הרבי מלך המשיח, כשהמנחה הרב מנחם שרון, מזמין את הרב הירש פרבר - מנהל מוסדות חב"ד המפוארים בשכונת גילה בירושלים - לקריאת פרקו של הרבי. ברגעים האלו הקהל הגדול נעמד על רגליו, כשהרב פרבר הקריא את הפרק מילה במילה, בתפילה להצלחתם הכבירה של מוסדות חב"ד בארץ הקודש, כשהוא חותם בהכרזת הקודש "יחי אדוננו".

הרב יורקוביץ: רבני חב"ד זמינים תמיד למען המוסדות

לאחר מכן הוזמן לשאת דברים רבה של קהילת חב"ד בלוד, הרב ברוך בועז יורקוביץ', שהביא את דבר רבני חב"ד "עיני העדה", כפי שנהוג "פותחין בדבר מלכות". הרב יורקוביץ' עמד בדבריו על כך שהרבי ממנה חיילים ולכל אחד התפקיד שלו. "אני מרגיש קטן לעמוד כאן היום ולדבר אליכם - מנהלי מוסדות חב"ד, הנמצאים ראשונים בחזית העשייה למען הרבי בהתפתחות המוסדות. לכל אחד יש את התפקיד שלו - יש אחד שיש לו תפקיד של רב, אז הוא יכול לסיים את מלאכתו וללכת לישון בשקט, אבל מנהל מוסד חי עם המוסד כל הזמן. הוא קם בבוקר עם המוסד והולך לישון בלילה עם המוסד. לכן אני מרגיש שהעבודה שלכם היא המשמעותית ביותר ואתם אלו שנמצאים בחזית האמיתית", אמר הרב יורקוביץ'.

את דבריו החמים סיים הרב יורקוביץ' בכך פנה למנהלי המוסדות ואמר להם כי החלק הקטן שהוא יכול לעשות למענם הוא להיות זמין לכל מה שהם צריכים. "תדעו שתמיד יש לכם למי לפנות והרבנים נמצאים כאן בשבילכם. רבני חב"ד קשובים תמיד לצרכים של מנהלי המוסדות ושמחים תמיד להעניק פיתרון או תשובה, בכל המצטרך".

"המוסדות נמצאים עם הרבי תמיד"

בעוד דברים הנרגשים של הרב יורקוביץ' מהדהדים באולם הקונגרסים המפואר, הוזמן לשאת דברים הרב יוסף יצחק ווילישאנסקי - משלוחי הרבי לארה"ק, ראש ישיבות חב"ד בצפת וחבר הנהלת אגו"ח בארה"ק. כדרכו פתח הרב ווילישאנסקי בסיפור על התקשרות לרבי, כשהוא מטבל את דבריו במופתים שמיימים שאירעו לאחרונה, כשיהודים זכו להיוושע מברכותיו המופלאות של הרבי. כדי להעניק סימוכין לדברים הקריא הרב ווילישאנסקי קטע ממכתב של הרבי על ההתקשרות לרבי הריי"ץ, בו מסביר הרבי כי ברכתו של הרבי תתקיים, גם אם באיחור וגם אם אינה נראית לעין באופן מיידי.

הרב ווילישאנסקי פנה בדבריו אל מנהלי המוסדות, כשהוא עומד על העובדה כי הם שואבים את הכוח מכוחו של הרבי נשיא הדור. "המוסדות הם לא רק בחצר של הרבי, אלא נמצאים בחדר של הרבי ממש", אמר הרב ווילישאנסקי. "הרבי חושב על המוסדות תמיד, גם כשיש רגעים קשים, גם כשמתמודדים עם קשיים. כל מנהל מוסד נמצא תמיד עם הרבי והרבי מעניק לו את הכוח, כי המוסדות הם של הרבי", חתם הרב ווילישאנסקי את דבריו.

אוקראינה למען מוסדות חב"ד בארה"ק

בשלב הזה הוזמן אורח הכבוד של כנס המנהלים, ידיד הכנס וידיד אגודת חסידי חב"ד בארה"ק, הרב משה אסמן - שליח הרב ורבה של אוקראינה. הרב אסמן דיבר בלהט ובהתרגשות על תפקידם של מנהלי המוסדות ועל הדרישה של הרבי לא לנוח אפילו לרגע. "יש משהו שלמדתי היום וממש נגע בי, שהרבי מדבר על כך שלמנהל מוסד אסור לנוח. "מי יש לו מנה רוצה מאתיים" וצריכים כל הזמן לפתח ולהרחיב את המוסדות. הרבי מעניק לנו כוחות ונתן לנו שליחות ועלינו למלא את המשימה".

הרב אסמן אינו איש של דברים בלבד, אלא חסיד אמיתי שדואג תמיד לקיים את הוראת הרבי "המעשה הוא העיקר". לכן מיד בסיום דברו הזמין את ידידו מר אלכסנדר הלוי לוין - ראש הקהילה היהודית באוקראינה, שנשא דברים נרגשים בפני מנהלי המוסדות והבטיח לתרום ולסייע בהמשך התפתחות המוסדות. מר לוין סיפר כי לפני שנתיים נרצח אחיו בניו-יורק וכשעמד על קברו ביקש ממנו רק דבר אחד "שילך למעלה לפני ריבונו של עולם ויבקש משיח". ברוח דרישה וזעקה זו, הבטיח מר לוין לסייע בשנה הקרובה לתנופה של מוסדות חב"ד בארץ ישראל.

בתום דבריו הנרגשים - שזכו למחיאות כפיים סוערות מהקהל - הוזמנו אל במת הכבוד חברי הנהלת אגו"ח בארץ הקודש, שהעניקו אות כבוד מיוחדת למר לוין, על תרומתו עד כה לפיתוח המוסדות ועל המשך העשייה הברוכה בשנה הקרובה.
בסיום המעמד הרב אסמן הודה למר לוין על דבריו ועל תמיכתו וחתם כי "אחרי כאלו דברים לא צריך לומר עוד כלום".

המשא המרכזי: ניהול המוסדות בעידן הגאולה

כעת הוזמן נואם המשא המרכזי של הערב, הרב שלמה רסקין - מנהל מוסדות "בית חנה" בצפת וחבר הנהלת אגו"ח בארה"ק. בדבריו המרגשים סיפר הרב רסקין על הסבא-רבא שלו, שכשהרבי הריי"ץ עזב את רוסיה הוא הזמין את כל בניו להיפרד מהרבי, למרות קשיי הדרך ולמרות הסכנה שהייתה בכך. כשהרבי עלה על הרכבת והיא החלה לנסוע, רצו אחרי הרכבת הסבא-רבא וסביו וביקשו מהרבי שהתפלל עליהם שיזכו לגדל ילדים יראי שמים. "בתקופה ההיא", אמר הרב רסקין, "המסירות נפש של הרבי הריי"ץ הייתה בגידול ילדים יראי שמים. על כך היה החינוך, בזה הרבי חינך ללכת עד הסוף וזה היה החיות של חסידים. לכן חסידים ביקשו לרוץ אחרי הרכבת ולבקש שהרבי ידאג שהילדים יגדלו יראי שמים. היום ה'קאך' של הרבי הוא בקבלת פני משיח, והחסידים - יחד עם כל עם ישראל - רצים יחד עם הרבי ברכבת, מתוך חיות והתלהבות בעניינים של משיח".

בדבריו הנרגשים, שניכר היו שהיו "דברים היוצאין מין הלב", פנה הרב רסקין לכל מנהלי המוסדות בקריאה לאחדות חסידית אמיתית, בלי יוצא מין הכלל, מתוך "שבת אחים גם יחד". "הרבי הוא של כל החסידים, המוסדות הם של כל החסידים, ואגודת חסידי חב"ד היא של כל החסידים", חתם הרב רסקין את דבריו הנרגשים.

השר אריאל הביא את ברכת הממשלה

עם סיום דבריו נכנס אל האולם נציג הממשלה - שר השיכון ר' אורי אריאל - שהביא את ברכת הממשלה למשתתפי הכנס. השר אריאל, שהינו אחד מוותיקי ידידי חב"ד בעסקנות הפוליטית, סיפר על פעילותו בנושאי ארץ ישראל והבטיח לסייע למוסדות חב"ד בארץ הקודש. "אני שליח שלכם", אמר השר אריאל. "פעילותם ומסירות נפשם של אנשי חב"ד, בכל העולם ובארץ הקודש, הינה תופעה שאין לה אח ורע בעולם כולו. 'אהבת ישראל' של אנשי חב"ד נמצאת בכל מקום. בכל שנותיי הציבוריות, בכל התפקידים בהן כיהנתי, תמיד נפגשתי עם אנשי חב"ד ותמיד הרגשתי חלק מכם. בכל מקום בו נמצאים אנשי חב"ד רואים את האכפתיות שלהם ואת המסירות שלהם למען כלל ישראל".

השר אריאל סיים את דבריו בקריאה למנהלים, "אני כאן כדי לסייע לכם להצליח בתפקידכם. אנחנו מתכוונים בקדנציה הזאת לבנות ולבנות ואני אהיה לצידם של אנשי חב"ד".

אות הוקרה לעורך הדין פרידמן

אחרון הנואמים היה עורך הדין דן פרידמן - מעורכי הדין המובילים בישראל - ומי שמלווה משפטית את אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש, שהוזמן לשאת דברים קצרים. "אני נרגש להיות כאן הערב ואני רוצה לומר לכם שאני זה שצריך לומר לכם כאן תודה. במהלך השנים האחרונות הכרתי את חברי אגודת חסידי חב"ד ונוכחתי מהם תעצומות נפש, גם בזמנים השמחים וגם בזמנים הקשים. הכרתי את פועלם הרב ואני רוצה להם כאן הערב תודה".

בסיום דבריו של עורך הדין פרידמן, הוזמנו בפעם השנייה במהלך הערב חברי אגו"ח כדי להעניק למר פרידמן תעודת הוקרה מיוחדת על פועלו ומסירותו, כשבתעודת ההוקרה שובץ דולר לברכה שניתן מידיו הקדושות של הרבי מלך המשיח באחד ממעמדי חלוקות הדולרים.

פסק דין: משיח עכשיו!

כיאה לערב כזה, שכולו התקשרות לרבי, ה'באנקעט' העוצמתי נחתם בפסק דין מיוחד של הרב שלמה זלמן לבקיבקר - מראשי ישיבת חב"ד בצפת - שפסק בשם כל הנוכחים כי על הגאולה לבא תיכף ומיד ממש, בהתגלותו המיידית של מלך המשיח.

פאנל מנהלי המוסדות

עם סוף הערב המרגש, התיישבות מנהלי הכנס לפאנל יחודי וראשון מסוגו, בהשתתפותם של הרב דוד נחשון - מנכ"ל ניידות חב"ד בארץ הקודש, הרב יעקב גלויברמן - מנכ"ל עמותת 'יד ביד' והרב בועז קלי - מנהל מוסדות החינוך של חב"ד בקריות וקרית החינוך 'קרית מלך'. הפאנל התקיים בסימן "איש את רעהו יעזורו" כשהעסקנים מספרים על העבודה במשך השנים לצידם של עסקני חב"ד בארץ הקודש בדור הקודם, הרב שלוימק'ה מיידנצ'יק, הרב אפרים וולף, הרב משה סלונים והרב זושא ווילימובסקי.

מעמד ה'באנקעט' נחתם בשעות המאוחרות של הערב, כשבסיומו של ערב מרגש ועוצמתי, התפזרו המנהלים להתוועדויות חסידיות, עם וותיקי מנהלי המוסדות, מתוך תחושה עילאית של תנופה והתפתחות, להמשך העשייה הכבירה והצמיחה של מסודות חב"ד בארץ הקודש. שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter