ח תשרי התשפ"א (26.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


ספר תורה לאחדות ישראל
הפרוייקט האגדי "ספר תורה לאחדות עם ישראל" הגיע לסיומו אמש בטקס רב עוצמה ברחבת הכותל המערבי, שריד בית מקדשנו. הפרוייקט שהוקם בחסות הקונגרס היהודי האוקראיני בראשות הנגיד מר דוד (ואדים) רבינוביץ ובנדבתו של הנדיב מר אלכסנדר לוין, איגד בתוכו את כלל השכבות ברחבי הארץ 

ג ניסן התשע"ג (14.03.2013)

הפרוייקט האגדי "ספר תורה לאחדות עם ישראל" הגיע לסיומו אמש בטקס רב עוצמה ברחבת הכותל המערבי, שריד בית מקדשנו. הפרוייקט שהוקם בחסות הקונגרס היהודי האוקראיני בראשות הנגיד מר דוד (ואדים) רבינוביץ ובנדבתו של הנדיב מר אלכסנדר לוין, איגד בתוכו את כלל השכבות ברחבי הארץ. ניידת מיוחדת עם סופר ירא-שמים הסתובבו במרכזי ערים, מוסדות, מחנות צה"ל, בתי רפואה ועוד, שם זיכו מאות אלפי יהודים בכתיבת אות בספר התורה - לאחדות עם ישראל.

אמש התקיים טקס סיום והכנסת ספר התורה לרחבת הכותל המערבי. האירוע הופק ביד אמן ע"י ר' יעקב זילברמן - עוזרו וידידו האישי של מר אלכסנדר לוין.

האירוע החל בסיום כתיבת האותיות בבית הכנסת 'החורבה' של רבי יהודה החסיד. בית הכנסת שופץ כידוע לפני שנים ספורות ע"י הגבירים מר איגור קולומויסקי ומר ואדים רבינוביץ. בסיום כתיבת האותיות, יצאה השיירה ברוב פאר והדר לכיוון הכותל המערבי. בתהלוכה השתתפו אלפי תושבי ירושלים, אנשים נשים וטף שבאו להוקיר תודה לגבירים הנכבדים על השקעתם המרובה באתרי ירושלים ותרומותיהם למוסדות יהודיים רבים.

להקת מתופפים ושופרות קידמה את פני השיירה האדירה בכניסה לרחבת הכותל, משם החלה התזמורת להקפיץ את הקהל בריקודי שמחה והקפות ברחבת הכותל כשכל המתפללים מצטרפים אף הם לשמחה.  

עם הכנסת ספר התורה להיכל עלו המוזמנים לסעודת מצווה מכובדת ויוקרתית בישיבת אש התורה מעל רחבת הכותל. כיבדו בנוכחותם רבנים, נכבדים ואישי ציבור, ביניהם: הראשל"צ הרב בקשי דורון, הרב משה ראובן אסמן - שליח הרבי לעיר קייב, אוקראינה ורבה הראשי, הרב שמואל רבינוביץ' - רב הכותל והמקומות הקדושים, הרב דוד נחשון - יו"ר ניידות חב"ד באה"ק, הרב הראשי לצה"ל הרב רפי פרץ, הרב יעקב הלפרין - נציג עיריית ירושלים, איש החסד מר מיכאל מירילשווילי, שרת הקליטה מרת סופה לנדבר, הנדיב מר גבריאל מירילשווילי, אנשי הקונגרס העולמי ליהודים דוברי רוסית ועוד.  

הסעודה נפתחה בדברי ברכה על ידי מפיק האירוע הרב זילברמן. בהתרגשות רבה תיאר לקהל על משמעות ספר התורה המיוחד שנכתב, ועל כך שראה עד כמה נגע הדבר לליבם של התורמים לכל אורך הדרך.  

לראשון הדוברים הזמין הרב זילברמן את הראשון לציון הרב בקשי דורון, שבירך את הגבירים על הזכות שנפלה בחלקם לתרום ספר תורה לכותל המערבי.  

לאחר אתנחתא מוסיקלית מאת כנר בעל שם, הוזמן נציג משרד ראש הממשלה להקריא את ברכת ראש הממשלה מר בנימין נתניהו לתורמים הנכבדים.  

כעת הוזמנה לדוכן הנאומים השרה מרת סופה לנדבר. השרה דיברה על המצווה שיהיה לכל יהודי ספר תורה, אך מכיון שלא כל אחד יכול לאפשר לעצמו לעשות זאת, זיכו הגבירים מאות אלפי יהודים, ביניהם למעלה ממאה אלף חיילים ועוד עשרות אלפי יהודים ברחבי העולם. הגב' לנדבר הודתה לתורמים ואיחלה להם הצלחה רבה בהמשך הדרך.  

במרכז האירוע בלט נאומו של הרב משה ראובן אסמן - שליח הרבי לעיר קייב, אוקראינה ורבה הראשי. הרב ששני הגבירים התקרבו ליהדות על ידו, סיפר על היום בו ביקש ממנו מר ואדים לכתוב את ספר התורה. הכתיבה החלה בבור בקריית הממשלה, ע"י ראש הממשלה דאז מר אהוד אולמרט. הרב אסמן הוסיף והדגיש כי ספר זה נכתב ע"מ להיכנס לבית המקדש השלישי, ועד שיוקם הבית (במהרה בימינו) ימתין הספר בכותל... בסיום דבריו הפתיע הרב אסמן וסיפר, כי דקות ספורות קודם נאומו הוא סיפר לאחד הגבירים שישב לידו על המצווה הנשגבה לזכות את הרבים בכתיבת אות בספר תורה. הגביר מרוב התרגשות קיבל על עצמו מיידית כתיבת ספר תורה נוסף לאחדות ישראל.

הרב הודה לגבירים על תרומתם בשיפוץ בית כנסת החורבה ומוסדות נוספים, וכן לשרת הקליטה על סיועה לכל אורך הדרך. הרב הודה למר ואדים רבינוביץ', מר אלכסנדר לוין ולמר מיכאל מירילשווילי ובירכם שהקב"ה ימשיך להשפיע עליהם שפע רב של ברכה, ויוכלו תמיד להמשיך לסייע לכלל.

בשלב זה שמע הקהל קטעי חזנות מיוחדים מאת החזן העולמי ר' דב הלר שהנעים בקולו הערב. החזן הפתיע גם בכמה קטעי חזנות נוסטלגיים וריגש עמו את התורם מר ואדים רבינוביץ'.  

הרב שמואל רבינוביץ' - רב הכותל והמקומות הקדושים בירך את הקהל ושיבח את הנכבדים בהחלטתם לתרום את הספר דווקא לכותל המערבי, מקום בו ישתמשו בספר עשרות פעמים בחודש, גם בזכות שמחות ה'בר מצווה' המתקיימות בריבוי מידי שני וחמישי.   לסיום עמדו הגבירים עצמם, כל אחד בתורו, והודו לקהל הרב שהגיע לשמוח בשמחה הגדולה.  שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter