ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


חנוכת בית "יד לילד המיוחד"
טקס חנוכת הבית של מלונית "יד לילד המיוחד" בחיפה נחתם בסעודה רבת משתתפים ומכובדים

ל שבט התשע"ג (10.02.2013)

טקס חנוכת הבית של מלונית "יד לילד המיוחד" בחיפה נחתם בסעודה רבת משתתפים שנערכה באולם בית הכנסת "קדושי השואה והגבורה" הצמוד למלונית. קודם לכן קבע מר חזי שבת את המזוזה בפתח המלונית, האח מר בני שבת גזר את הסרט, וכל האחיות למשפחת שבת הסירו ביחד את הלוט משלט ההנצחה שחשף את שם המלונית "בית כרמלה ואברהם שבת".   לאחר השקת כוסית "לחיים" וטעימה ממגוון עוגות וקינוחים בלובי המלונית המפואר, ערכו האורחים סיור בחדרי המלונית וניגשו לאחר מכן לאולם בית הכנסת לטקס המלא על יד שולחנות ערוכים.

פתח האירוע שליח הרבי מלך המשיח בשכונות קרית אליהו וקרית אליעזר הרב יוסף ליפש שהעלה על נס את זכותם של כרמלה ואברהם שבת בכך שמשפחתם בחרה להנציח מפעל של חסד כה חשוב על שמם. הרב יוסי סיפר על בנו שניאור שמוגדר כילד אוטיסט, כמה גם הילד וגם ההורים זקוקים מדי פעם לנופש ויציאה מהשגרה בכדי לרענן כוחות, וכי לא מדובר כלל במותרות אלא בהצלת נפשות.

המנחה - הרב דובער מנדלסון מכפר חב"ד - הזמין את ראש מחלקת החינוך והרווחה של עיריית חיפה מר פיני וולדמן לשאת דברים. מר וולדמן הביע את התפעלותו הרבה מהמלונית שנבנתה ברוב פאר והדר, והודה לתורמים הנכבדים, תוך שהוא מבטיח לשתף פעולה עם הנהלת המקום ולסייע בעדם ככל שידרש.

לאחר מכן נשאו דברים בני משפחת שבת - מר רימון שבת, מר בני שבת, הגב' סימה שבת והגב' שושנה אמיר - שתיארו ברגש רב את דמותם של הוריהם היקרים כרמלה ואברהם שבת, והודו בחום להנהלת העמותה על שזיכו אותם בהנצחה כל כך חשובה ומרגשת.

מנכ"ל "יד לילד המיוחד", הרב מנחם מענדל בליניצקי, הסביר את תפקידה של המלונית ואת העזרה העצומה שלה להורים. "מסע ארוך ומתיש עוברים הורים לילדים מיוחדים בנסיונם ללמד את הגוזל שלהם לעוף אל מחוץ לקן. מסע מלא במהמורות קשות ובהתמודדות בלתי פוסקת עם מגבלותיו של הטבע. במסע הזה יש לא מעט רגעים מורטי עצבים, וגרוע יותר - רגעים של ייאוש ודכאון בהם נראה שהכוחות אזלו והגוזל לא יעוף יותר לעולם... בדיוק לשם כך הקימה העמותה לפני 8 שנים את פרוייקט הנופשונים, שהתחילו במתכונת של סופי שבוע לכל המשפחה, ובשנתיים האחרונות התמקדנו בנופשונים לילדים המיוחדים עצמם.
גילינו, כי הנופשון לילד המיוחד הוא הדבר הכי משמעותי שאנו יכולים לעשות כדי להקל על ההורים, על שאר בני המשפחה וגם על הילד המיוחד - בפעולה אחת. ההורים מנצלים את סוף השבוע הזה עד תום לטעינה של הסוללות הנפשיות והפיזיות, והילד המיוחד - זוכה לסוף שבוע של כיף בליווי המתנדבות הנפלאות, אותם אנו מכנים "המלאכים של הילדים". המלונית החדשה מאפשרת לנו למסד את פרוייקט הנופשונים ולערוך אותו מעתה בעזרת ה' באופן קבוע, שבוע אחר שבוע, באכסניא הטובה ביותר שאפילו לא עלתה בדמיוננו, עם כל הציוד הדרוש כדי להחזיר את הגוזלים אל הקן שמחים ומאושרים".

הרב בליניצקי הודה כל הגורמים שסייעו להקמת המלונית ובראשם משפחת שבת ביחד עם תורם נוסף החפץ בעילום שמו, לרב יוסי ושרה רבקה ליפש על כל מסירות הנפש שלהם עבור הזולת, לגבאי ומנהלי בית הכנסת "קדושי השואה והגבורה" על האכסניא, למאות המתנדבים והמתנדבות ולכל צוות "יד לילד המיוחד" שעשו לילות כימים עבור הקמת המלונית.   האירוע נחתם באמירת משניות לעילוי נשמת מרת כרמלה שבת, שהאירוע נערך במלאת שנה לפטירתה, ובאמירת קדיש על ידי בניה שיחיו.

כיבדו את האירוע בנוכחותם: הרב דוד אבוחצירה - רבה של שכונת קרית אליהו שבגבולה נבנתה המלונית. הרב שמואל קפלן - רב שכונת "בת גלים" ושכונת קרית אליעזר ובית הרפואה רמב"ם. הרב זושא פויזנר - שליח כ"ק אד"ש, חבר הנהלת אגו"ח ויו"ר וועדת החינוך של אגו"ח, משפיע בישיבות תו"ת הרב דוב גינזבורג - השליח בחיפה הרב אריה בליטנטל - סגן ראש העיר חיפה הרב יואל ימיני - מנהל בית חב"ד כפר סבא ויו"ר עמותת "אשל בכפר" הרב יעקב מזרחי - מהשלוחים בכפר סבא הרב יהודה דונין - שליח בשכונת אחוזה בחיפה הרב ישי קלי - שליח בשכונת בת גלים בחיפה הרב בועז קלי - יו"ר מטה שבע מצוות שע"י אגו"ח ומעסקני חב"ד הוותיקים בחיפה והקריות הרב יהודה גינזבורג - מהשלוחים בחיפה הרב חיים שטיינר - סגן ראש עיריית קרית מלאכי עו"ד ר' אמנון גת מכפר חב"ד רב בית הכנסת, ידיד חב"ד הרב נחום זוין, לא יכל להשתתף באירוע ושיגר את ברכתו, כך גם הרבגדליהו אקסלרוד - רב קהילת חב"ד בחיפה - שיגר ברכות חמות והתנצל על אי יכולתו לבוא עקב התחייבויות קודמות.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter