ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


ספר התניא תורגם לערבית
ערב הסטורי, מרגש ומעניין התקיים במרכז העולמי לשבע מצוות בני נח בחיפה. לאחר עבודה מאומצת של תרגום, עריכה והדפסה הוצא לאור לקראת שנת המאתיים לאדמו"ר הזקן חלק מספר התניא מתורגם לערבית ספרותית וכתובים באותיות ערביות

כט טבת התשע"ג (10.01.2013)

ערב הסטורי, מרגש ומעניין התקיים ביום א' כ"ד טבת ה'תשע"ג במרכז העולמי לשבע מצוות בני נח 7for70 בשדרות בן גוריון בחיפה. לאחר עבודה מאומצת של תרגום, עריכה והדפסה הוצא לאור לקראת כ"ד טבת שנת המאתיים לאדמו"ר הזקן ארבעת הפרקים הראשונים של ספר התניא, חלק שני - שער היחוד והאמונה מתורגמים לערבית ספרותית וכתובים באותיות ערביות.

על אף הסופה התקבצו כ 100 איש בבית הכנסת התירותי 'נצח ישראל' באווירה מרוממת ובהרגשה שדבר חדש, היסטורי, נעשה לקראת הגאולה האמיתית והשלמה, תרגום והדפסת התניא לערבית.

את הערב פתחו כל הקהל בניגון המיוחד של 'ארבע הבוות' לאדמו"ר הזקן וכולם נכנסו לאוויר חסידית מיוחדת. המנחה הרב ישראל דוד הזמנין את ראש העיר מר יונה יהב לברך. מר יונה יהב העיד על עצמו כי למד בבי"ס דתי, יודע לעבור לפני התיבה אבל מה היא חסידות, מה הוא ספר התניא בזה אני ממש לא יודע ולא מבין.

הזמר המזרחי דרור לוי עלה לבימה ושר את השיר משיח משיח בערבית ובעברית כאשר הטקסט מדבר על שלום עולמי בזכות שבע מצוות בני נח.

ד"ר יחיאל הררי מרצה לתקשורת במכללת ספיר שהוציא לאות כמה ספרים על ספר התניא, עלה עלה לבימה ובמשך כחצי שעה הסביר בטוב טעם את שיטת אדמו"ר הזקן בספר התניא קדישא. הקהל ישב מרותק ובמיוחד ראש העיר.

מתרגם התניא לערבית מר אברהם רובינזון שהיה מרצה לתרגום לערבית באוניברסיטה בר אילן, סיפר על עבודת התרגום המיוחדת של ספר התניא הכוללת לימוד מסודר עם הרב שאול אקסלרוד מגבעת הגאולה, תרגום הטקסט כולל הוספת מראי מקומות והסברים קצרים. לאחר מכן נשלח הטקסט להגהה ע"י ד"ר שלמה אלון ורבנים חב"דיים היודעים ערבית.

עורך דין מר עלי ראפה מוסלמי מחיפה דיבר על פתיחת ספר הקדוש לציבור הערבי דבר שיביא להבנה בין בני אדם בין העמים.

ילד הפלא יוסף - דוד רונן בנו של שליח הרבי מלך המשיח שליט"א עמית רונן לכפר חיים שר ברגש פנימי מיוחד בהופעת בכורה עולמית את השיר 'לב טהור' הקהל "חושמל" והילד זכה למכיאות כפיים רבות. עוד נזכה לשמוע אותו רבות. מר יעקוב בורובסקי הזמין את יוסף-דוד פעם נוספת לבימה ואמר לו כי כחבר ראשות השידור הוא מזמינו להשתתף בתחרות כשרונות צעירים שמקיימת ראשות השידור. יעקב שהיה ממתפללי בית הכנסת ואביו ע"ה שהקים את בית הכנסת סיפר בהתרגשות על תקופת בית הכנסת בעבר והתחדשותו ע"י חב"ד עכשיו.

לסיכום הודה הרב בועז קלי יו"ר מטה שבע מצוות בני נח למשתתפים וסיפר על דברי הרבי למר מנשה קורן ע"ה שהיה מנהל אגף החינוך, כי בחיפה יש ים שמגיע לכל העולם על כן מחיפה צריכה לצאת תורה לכל העולם. סיכם בועז כי המרכז העולמי להפצת שבע מצוות בני נח נמצא ליד הים ומנו צריכה לצאת תורה לכל באי עולם. בסיום הוכרז "יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד" והקהל התישב להתועדות לתוך הלילה.

את הערב כיבד גם סגן ראש העיר מר שי בלומנטל שעוזר רבות לכלל הציבור הדתי בחיפה ובמיוחד למוסדות החינוך 'קרית המלך' בקרית שמואל. ראש העיר מר יונה יהב פגש לאחר מכן את חבר מועצת העיר מר אריה בליטנטל ואמר לו כי זכה הלילה ללמוד תניא וזה היה מעניין ביותר.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter