ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


ילדי השר מרגי נולדו בברכת הרבי
השבוע הגיע הרב יעקב מרגי (ש"ס) השר לענייני דת לעיר  ופמלייתו למשרדי 'מטה משיח' נתניה והתרשם מהפעילות העניפה, על הקשר עם הרבי מלך המשיח: ילדיי נולדו בזכות ברכת הרבי"

דוד בן שמואל
יד טבת התשע"ג (27.12.2012)

השר לענייני דת הרב יעקב מרגי (ש"ס) ערך השבוע ביקור מיוחד בעיר נתניה. במסגרת ביקורו השתתף באזכרה ליו"ר המועצה הדתית דב דומברובץ ז"ל, וכן נטל חלק בפאנל מיוחד שקיים השבועון "יהדות בשרון" – השבועון לקהילה הדתית והחרדית הנפוץ בעיר

בעקבות קשרים חמים שרקם עם פעילי 'מטה משיח' בער ביקש השר להתרשם מהפעילות העניפה והגיע מלווה בפמלייתו למשרדי 'מטה משיח' בעיר שם קיבלו את פניו ר' יוני כהנא ור' אלעזר פרץ. במשך כשעה ארוכה ישב השר ופמלייתו לשיחה מיוחדת עם מנהלי 'מטה משיח' במהלכה סופרו אף סיפורי מופת מהרבי מלך המשיח. בסיומה של הפגישה אף צפה השר באתר 'חב"ד אינפו' בפעילות 'מטה משיח – נתניה' שהתקיימה בחודש האחרון תוך שהוא משבח את האתר ואומר: "אני זוכה מידי שבוע לגלוש באתר חב"ד אינפו, האתר המרכזי שלכם, ומתעדכן בפליאה על הפעילות היהודית חובקת העולם של שליחי הרבי".

במהלך פגישתו סיפר השר כי רק לאחרונה שב מלא התפעלות ממוסקבה שברוסיה: "הייתי יומיים במוסקבה בכינוס ממשלתי, והיה מדהים לראות את המהפכה שחוללה חב"ד במוסקבה, השתתפתי בהדלקות הציבוריות וראיתי את הפריחה המיוחדת של היהדות כפי שחוללו שלוחיו של הרבי. כל יהדות ברית המועצות זה בזכות חב"ד".

"מה שראה הרבי כבר אז, לפני חמישה עשורים, כל הפצת היהדות במבצעי המצוות, חוגי צבאות השם לילדים, הנחת תפילין, מבצע נרות שבת קודש למשל, כמה חקיינים קמו לחב"ד, כמה 'ציניקנים' מחקו אז, והיום כולם עושים ומחקים את פעילות חב"ד".

מפתיע לשמוע, אך השר מרגי עצמו, חווה נס אישי מהרבי שליט"א מלך המשיח: "הייתי נשוי מספר שנים והיו לנו קשיים בהבאת ילדים לעולם, כתבנו מכתב לרבי, ותשובתי של הרבי לא איחרה לבוא: "שתטבול במקווה כשרה". היתה לי חלישות הדעת, היות ואנו שומרי תורה ומצוות למה בדיוק התכוון הרבי? נאלצתי לשאול חסר ידיד חסיד חב"ד, הרי הבנתי שזה לא סתם מכתב. התייעצתי עם חבר חב"דניק שאמר לי "אם הרבי אמר מקווה כשרה, הוא התכוון למקווה על פי שיטת חב"ד" ואכן כך היה, רעייתי קיימה את הדבר ונפקדה ב"ה".
 
על ההתקרבות של חב"ד וש"ס הוא אומר:  "בכל התחומים יש התקרבות בין חב"ד לש"ס. גם בנושא מקוואות חב"ד, כל מי שהלך נגד מקוואות חב"ד זה נבע מקטנות מוחין. גדולי רבני ישראל התירו מלכתחילה את המקוואות הללו, מה גם שהיום בונים מקוואות כאלו בכל מקווה בארץ".
 
גם הנושא הבוער של 'שלימות הארץ' לא נופל מנגד עיניו, ולמרות היותו ידוע כאיש 'חם' לענייני שלמות הארץ, הוא בוחר להבהיר לגבי החשש מש"ס ואף מחברו למפלגה אריה דרעי: "זו טעות רווחת שש"ס העבירה את הסכמי אוסלו. ש"ס נמנעה ובאוסלו ב' התנגדנו, למרות שאני אישית לא הייתי בכנסת. אני בטוח שנעשה 'חשבון נפש' היום אף אחד לא יוכל לשכנע שיש פרטנר. הרי ברור שהדבר יוביל לשפיכות דמים. הוכח לצערנו בדם, שזה מוביל לפיקוח נפש".

אני חושב שהמפגש של אריה דרעי ורבני חב"ד, מראה משהו, המציאות טפחה גם על פניו. דעתי האישית ידועה, אני מפוכח מספיק ב"ה.  "אדבר שלום והמה למלחמה". אם אני אצטרך להרים יד על ארץ ישראל אני אשקול את דרכי".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter