ט תשרי התשפ"א (27.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


250 בסמינר התקשרות
קרוב למאתיים וחמישים נפשות גדשו את בית הארחה "יהודה" בירושלים בשעות הצהריים של יום שני ולא יצאו משם עד צאת החג. במשך הזמן הזה התעטפו באווירה יהודית חסידית פנימית, שמחה ועשירה שכללה שיעורים מרתקים עם מיטב המרצים והמשפיעים, התוועדויות מחממות לב, סעודות שבת וחג מלאות כל טוב גשמי ורוחני והמון רגעים קטנים ויפים.

יב סיון התש"ע (25.05.2010)

קרוב למאתיים וחמישים נפשות גדשו את בית הארחה "יהודה" בירושלים בשעות הצהריים של יום שני ולא יצאו משם עד צאת החג. במשך הזמן הארוך הזה (שעבר כל כך מהר...), התעטפנו באווירה יהודית חסידית פנימית, שמחה ועשירה שכללה שיעורים מרתקים עם מיטב המרצים והמשפיעים ביניהם הרב יוסי גינזבורג, הרב טוביה בולטון, ד"ר גיל שחר, הרב שמואל טורנק, הגב' רחל בולטון, השחקן תומר רטהוז ועוד. התוועדויות מחממות לב, סעודות שבת וחג מלאות כל טוב גשמי ורוחני והמון רגעים קטנים ויפים.

כבר משעות הצהריים השתתפו האורחים בסדנאות ושיעורים כהכנה לחג השבועות, בשעות הלילה נסעו המשתתפים לסיור ברובע היהודי והתארחו בבית הכנסת הצמח צדק בסיום זכו לביקור מרגש בכותל המערבי.
 
כל זה היה שזור, בסעודות עשירות בהם השחקן תומר רטהוז סוחף את המשתתפים בסיפוריו הנאמרים בסגנונו המיוחד, תפילות מלאות שירה ושמחה. הילדים – לא נחו לרגע, כשהמדריכות  מעסיקות אותם במשך כל היום כולו וההורים פנויים לגמרי לשמוע, ללמוד, להתבונן ולנפוש.
 
הקהל היה מגוון מאוד אבל באותו זמן מאוחד ומרגיש בבית. מרווקות צעירות בנות 20, דרך זוגות נשואים בתחילת דרכם, משפחות וגם אנשים מבוגרים, מכאלו שפעם ראשונה באו להיזכר מה זה יהדות, לשוחרי רוחניות שרוצים לטעום טעם של שורשים, אנשים בתחילת תהליך התשובה, בעלי תשובה שרוצים לעשות עוד צעד ועד כיפות סרוגות שמחפשים את החום של תורת החסידות.
 
הדבר המדהים הוא, שכולם, אבל כולם יצאו בהתלהבות. התגובות המרגשות, שקיבלנו מכולם, השאירו אותנו בלי ספק שכאן היה משהו מיוחד: "עכשיו הבנתי מה הדרך שלי...", "אני רוצה ללמוד הרבה, אני מרגיש שיש כאן אמת", "התחזקנו מאוד ונעביר את זה בבית", "עכשיו אני מבינה מה בעלי מתלהב כל כך מחב"ד", "כשראינו את כל השחורים האלה, נבהלנו, אבל האמת שאנשים טובים כל כך עוד לא פגשנו", אלו רק חלק קטן מהתגובות המרגשות שנשמעו בלובי המלון בפרידה.
 
אין ספק, עבדנו קשה, אבל ראינו במוחש, שההצלחה היתה הרבה מעבר למה שהשקענו. ראינו השגחה פרטית בגלוי והברכה של הרבי פעלה נפלאות כרגיל...שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter