ט תשרי התשפ"א (27.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


מרפאת שיניים בעפולה
שיתוף הפעולה המוצלח שבין "כולל חב"ד" ו- "לוטוס" ארגון הפילנתרופיה של איש העסקים אילן בן דב, הביא לפתיחת מרפאת שיניים משותפת נוספת של שני הארגונים ● הרב זאב קרומבי פירט את כל השותפים בהקמת המרפאה, והודה לכולם על חלקם בהקמת המרפאה. במיוחד, ציין את תרומתו המדהימה של מר אילן בן דב, שמממן את עלויות הפעילות השוטפת של מרפאות השיניים, מתוך אכפתיות ודאגה כנה לילדים הסובלים

יב סיון התש"ע (25.05.2010)

שיתוף הפעולה המוצלח שבין "כולל חב"ד" ו- "לוטוס" ארגון הפילנתרופיה של איש העסקים אילן בן דב, הביא לפתיחת מרפאת שיניים משותפת נוספת של שני הארגונים.

המרפאה הזו היא המרפאה החמישה עשר של "לוטוס", השמינית של "כולל חב"ד" והרביעית המופעלת במשותף על ידי שני הארגונים. מרפאה חמישית משופצת בימים אלו, והיא תיפתח בעז"ה בעוד כחודשיים. מבנה המרפאה בעפולה הוקצה על ידי ראש העיר אבי אלקבץ, ועיריית עפולה, ושופץ וצויד בתרומת משפחת צ'רניס, שהגיעה במיוחד מארה"ב לחנוכת המרפאה.

המרפאה הוקמה בכוונה תחילה בשכונת גבעת המורה בעפולה, שהיא שכונה בעלת אוכלוסיה גדולה של משפחות במצב כלכלי קשה.

המרפאה בעפולה מצטרפת למרפאות השיניים בצפת במגדל העמק ובעכו, וגם היא מעניקה טיפולי שיניים בתשלום סמלי, לילדים ממשפחות שאינן באפשרותן לממן טיפולי שיניים לילדיהן. מרפאות אלו הוקמו במטרה לתת מענה לבעיה הכואבת (תרתי משמע) של ילדים שסובלים מבעיות בשיניהם, אשר לא היו מסוגלים עד היום לטפל בבעיות אלו בגלל העלות היקרה מאד של טיפולי השיניים. המרפאות מעסיקות צוות מקצועי ביותר, שנדרש גם לטיפול אנושי ורגיש בילדים. הנהלת המרפאות בוחנת באופן מתמיד את איכות הטיפול המקצועי, וגם את תגובת הילדים והוריהם ליחס אותו קיבלו במהלך הטיפול.

חנוכת המרפאה נפתחה בגזירת הסרט שנעשתה במשותף על ידי הרב יונה מצגר, ראש העיר אבי אלקבץ, סטיב צ'רניס, הילד דיויד צ'רניס וסבתו. הלוט מעל לשלט ההנצחה למשפחת צ'רניס הוסר על ידי הרב מצגר וסטיס צ'רניס, ואילו הלוט מעל לשלט ההנצחה לקרן לוטוס הוסר על ידי ראש העיר ומנכ"ל קרן "לוטוס" קובי ויזל.

הילד דיויד צ'רניס הגה רעיון איך יכול גם הוא להצטרף למשפחתו בעזרה לילדים של עפולה, והוא אסף בין חבריו לכיתה דלת בבית הספר "גשר" בוושינגטון עשרות מברשות שיניים המיועדות לחלוקה לילדים שיגיעו לטיפול במרפאה. אחרי שדויד מסר את המברשות שהביא לצוות המרפאה, וזכה בתעודת הוקרה, הזמין הרב זאב קרומבי מנהל "מרכז שיקום גראבסקי" של "כולל חב"ד", שהמרפאות הן חלק מפעילותו, את אחת המטופלות במרפאה לספר על הטיפול שהיא קיבלה.

בהתרגשות רבה, ובדמעות בעיניה, סיפרה המטופלת על היחס האנושי והחם שהיא מקבלת בכל פעם שהיא מגיעה לטיפול, והודתה נרגשות לכל צוות המרפאה. "בכל פעם שאני מבקר במרפאות" סיפר הרב קרומבי "אני שואל את הילדים שנמצאים במרפאה, אם הם מרוצים מהטיפול. מדהים לשמוע, שהילדים מספרים שהם פשוט אוהבים להגיע לטיפול אצל רופאי השיניים".

הרב קרומבי פירט את כל השותפים בהקמת המרפאה, והודה לכולם על חלקם בהקמת המרפאה. במיוחד, ציין את תרומתו המדהימה של מר אילן בן דב, שמממן את עלויות הפעילות השוטפת של מרפאות השיניים, מתוך אכפתיות ודאגה כנה לילדים הסובלים.

בזכות אילן, יש אלפי ילדים בכל הארץ שיכולים היום לחייך! כן ציין הרב קרומבי את שיתוף הפעולה הפורה עם ראש העיר ואנשי עיריית עפולה. שיתוף הפעולה אשר התרחב גם לחלוקה של "סלי מזון" למשפחות נצרכות.  בהמשך הזכיר הרב קרומבי את איש העסקים איציק שניידר מבלפוריה, שהוא זה שדחף ויזם את הקמת המרפאה בעפולה, והוא היה "השדכן" שקישר בין השותפים השונים שקשורים למרפאה.

סטיב צרניס ייחד את דבריו לזכר אחיו שנפטר בגיל צעיר, ואשר המרפאה הוקמה לזכרו.

ראש העיר הביע את תודות הילדים שמטופלים במרפאה, ואמר שעכשיו הם כולם כבר יכולים לחייך.

קובי ויזל התנצל בשמו של אילן בן דב, שנבצר ממנו ברגע האחרון להשתתף באירוע.

קובי דיבר על שיתוף הפעולה יוצא הדופן שבין "לוטוס" ובין "כולל חב"ד". "מאז שהתחלנו לעבוד עם "כולל חב"ד", אנו לא עובדים יותר עם אף גוף אחר" אמר קובי.

"עד כדי כך, שכאשר רצינו להקים מרפאה בעיר מסויימת, וראש העיר לא רצה לעבוד עם "כולל חב"ד", ביטלנו את הקמת המרפאה בעיר הזו". מעבר לזה ציין קובי את אכזבתם הגדולה של אילן בן דב ושלו, מהשעיית השינוי ההיסטורי שהוביל סגן שר הבריאות הרב ליצמן בנושא טיפולי שיניים לילדים. שינוי שהיה מאפשר לרשת המרפאות של "לוטוס", להרחיב את מתן הטיפולים גם לאוכלוסיות הבוגרים המצויות במצוקה גדולה.

הרב דוכמן סיפר על ההכרות ארוכת השנים שלו עם התורם סטיב צ'רניס.

הרב מצגר הגיע לחנוכת הבית בעפולה בעקבות חנוכת הבית הקודמת בה השתתף של המרפאה במגדל העמק. התפעלותו מפעילות החסד של אילן בן דב הביאה את הרב מצגר לטרוח עד לעפולה כדי להביע פעם נוספת את הערכתו, למי שמשתמש בהונו כדי לעזור לנצרכים, במקום שהמדינה הייתה צריכה לעזור להם. כן סיפר הרב מצגר, שהוא נדהם כאשר התוודע, אחרי היבחרו לרב הראשי, להיקף העצום של פעילות החסד של "כולל חב"ד. הרב מצגר פנה לתורם, וסיפר שהוא בן לניצולי שואה, ואמר לתורמים: "הנאצים ימ"ש עקרו שיניים של יהודים בשביל הזהב, ואתה לקחת זהב בשביל שיניים של יהודים...".

עם סיום האירוע המרגש, התפזרו המשתתפים מתוך ידיעה שלתושבי עפולה והסביבה יש סוף סוף מענה לאחת הבעיות היותר קשות המטרידות את משפחות הנצרכים.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter