ח תשרי התשפ"א (26.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


סיום בבית הספר לתורת הגאולה
ביום רביעי התקיים טקס הסיום לקורס של 'בית ספר לתורת הגאולה' במעמד רבנים, שלוחים ואורחים חשובים שבאו להתרשם מקרוב מהתכנית המקצועית של הקורס החב"די בעניני גאולה ומשיח

י אב התשע"ב (29.07.2012)

ביום רביעי התקיים טקס הסיום לקורס של 'בית ספר לתורת הגאולה' במעמד רבנים, שלוחים ואורחים חשובים שבאו להתרשם מקרוב מהתכנית המקצועית של הקורס החב"די שיישם הלכה למעשה את הוראתו הק' של כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א אשר הדרך הישרה, הקלה והמהירה לזכות להתגלות היא על-ידי לימוד מעמיק בעניני גאולה ומשיח. האירוע חותם עוד מיזם איכותי ומצליח מבית היוצר של 'ממש' - מרכז ההפצה בארץ הקודש.

את הקורס סיימו בהצלחה למעלה מחמישים איש מכל רחבי הארץ, שבחיי היום-יום משמשים בתפקידים ציבוריים או עובדים לפרנסתם, והחליטו להקדיש כמה שעות מזמנם מידי שבוע ומידי יום רביעי במשך תקופת הקיץ להשתתף בקורס השתלמות מקצועי וללמוד את הנושא באופן פנימי ומעמיק.

במהלך ארבעת החודשים האחרונים, קיבלו המשתתפים ידע רחב ומקיף בנושאים המרכזיים המרכיבים את תורת הגאולה במשנתו של הרבי מלך המשיח שליט"א, לצד כלים מעשיים בתחום ההסברה. בנוסף, שולבו בקורס הרצאות ושיעורים מפי רבנים שהתארחו במפגשים השבועיים.

לרגל מעמד הסיום החל הקורס בשעה מוקדמת מהרגיל, על-מנת להספיק את התכנית העשירה והמגוונת שהוכנה מבעוד מועד. ההרצאה הראשונה הועברה על-ידי מרצה הקורס הרב מנחם מענדל הלפרין שבמשך שעה ארוכה סקר את המקורות השונים בענין: יעמוד מלך מבית דוד – עד שהוא משיח וודאי, והסביר בטוב טעם כיצד יש להתייחס מבחינה הלכתית ומעשית, וכיצד להסביר לקהל הרחב את מלכותו של הרבי שליט"א כמלך המשיח.

החלק השני בקורס נמסר מפי המרצה הרב שמעון ויצהנדלר, במסה מאלפת נשזרה לשומעים משך זמן ארוך הרצאה מרתקת בנושא נצחיות מלכות בית-דוד, בו הובאו עשרות מובאות וציטוטים שמוכיחים את הכרח נצחיותו של נשיא הדור ואת תפקידו העיקרי כמשיח הדור.

בתום ההרצאות, נעמדו המשתתפים לתפילת מנחה, שהסתיימה בריקודים נלהבים ברחובה של עיר, כאשר הצוות הטכני מופקד על עריכת האולם למעמד נעילת הקורס מול שולחנות ערוכים וסעודה חגיגית.

***
האירוע המכונן שנותן את האות לנעילת הקורס התקדימי, נפתח בסקירה של מזכ"ל 'בית ספר לתורת הגאולה', הרב בצלאל וילשאנסקי, על העבודה המאומצת שהשקיעו הצוות המובחר על בניית תוכנית הלימודים ברמה מקצועית ובצורה יעילה ומסודרת.

בשלב זה, עולה הרב נחמן יעקב דבורהייס, ממשתפי הקורס, לומר עם הקהל את פרקו של הרבי מלך המשיח שליט"א. אחריו עולה הרב יהודה לייב וייסגלס, גם הוא ממשתתפי הקורס, ועורך סיום מסכת ברוב עם, כהוראת הרבי מלך המשיח שליט"א בשייכות לתשעת הימים. 

למשא הפתיחה מוזמן הרב ישראל הלפרין, שליח ורב קהילת חב"ד בהרצליה, שנושא דברים בשפתו הרהוטה והמלהיבה אודות היצמדות החסידים לדברי הרבי מלך המשיח שליט"א ולהוראותיו הקדושות, ועל חשיבות האמונה בחייו הנצחיים של הרבי כנשיא הדור השביעי. בדבריו שיתף את הקהל בחותם העמוק שהותירו בו עשרות המשתתפים שנטלו חלק בתוכנית המהפכנית של לימוד עניני גאולה ומשיח בצורה שיטתית ומסודרת.

מילות ברכה נשמעו גם מפי הרב שלמה יצחק פראנק, רב שכונה ומנהל לשכת הנישואין בעכו, אשר כנציג המשתתפים, דיבר על הבקיאות הרבה שרחשו הוא וחבריו לצד האווירה והחוויה הנהדרת במשך חודשי הקורס. הרב פראנק סיים בתודה נרגשת לצוות המרצים שעשו עבודה יסודית ולהנהלת בית הספר על הפקת הקורס.

על המעלה הגדולה בלימוד ענייני גאולה ומשיח עולה לנאום הרב חיים יוסף גינזבורג שליח ורב קהילת ומוסדות חב"ד ברמת אביב וחבר הנהלת אגו"ח באה"ק. הרב גינזבורג הידוע בשיעוריו המאלפים בשיחות ה"דבר מלכות", חזר והדגיש את הצורך, החובה והזכות לחיות גאולה בחיי היום יום. בהתייחס לדבר הקורס, העלה גם הוא על נס את זכות המשתתפים ואת יוזמת המארגנים.

דברים נרגשים נשאו עוד שנים משתתפי הקורס: הרב ד"ר חנוך מיודובניק, סיפר כיצד ההרצאות השפיעו וחוללו שינוי בחייו. שינוי שמורגש גם בביתו ובסביבתו הקרובה וכל זאת מאז החל ללמוד בבית הספר לפני כ-‏4 חודשים. הרב אברהם קלי, ראש ישיבת חב"ד נווה צדק, השמיע אף הוא את המהפך שהיה אצלו מאז החל את לימודיו בקורס. בדבריו אמר כי הקורס הוסיף רבות בכל פרמטר בעניני השליחות וציין שהזמן הרב שהשקיע חזר אליו בגדול.

במשך הערב הוענקו תעודות למשתתפי הקורס על-ידי המרצים הקבועים: הרב מנחם מענדל הלפרין, הרב שמעון ויצהנדלר, הרב אריה קדם והרב משה קורנוייץ.

את הטקס הרשמי חותם מנכ"ל 'ממש', הרב אלימלך טאלר המשרטט קווים כלליים לפעילות העניפה שהארגון מקיים במשך כל ימות השנה, כאשר 'בית ספר לתורת הגאולה' הוא רק אחד מהם. בסיום, הודה לעוסקים במלאכה ולאלו שתורמים מהונם להמשך העשיה של 'ממש', עד ההתגלות המושלמת של הרבי מלך המשיח שליט"א תיכף ומיד ממש.

אחרי 'ברכת המזון', הסתופפו רבים להתוועדות חסידית עם הרב ויצהנדלר והרב קדם, התוועדות שנמשכה עד לשעות הלילה המאוחרות.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter