ט תשרי התשפ"א (27.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


דינר מפואר באבן יהודה
פסיפס רחב של תושבי אבן יהודה מכלל גווני האוכלוסייה בישוב, באו להצדיע לפעילות הברוכה של בית חב"ד בקהילה המקומית. 

כ סיון התשע"ב (10.06.2012)

פסיפס רחב של תושבי אבן יהודה מכלל גווני האוכלוסייה בישוב, באו להצדיע לפעילות הברוכה של בית חב"ד בקהילה המקומית. הערב נערך בשבוע שעבר, ביום שני, בגן האירועים ''שדות'' בבית יהושע, ואת האורחים קיבלו בברכה הרב מנחם נוימן ורעייתו שלוחי הרבי לאבן יהודה.

את התוכנית הנחה איש התקשורת מר ידידיה מאיר, כשהוא סוקר בפני הקהל את פעילותה ומעורבותה של חב"ד בקהילה.

בדבר תורה וברכה פתח הרב המקומי הרב אהרן בדיחי. לאחר שהמנחה גילה לקהל כי הרב בדיחי והרב נוימן לומדים בחברותא מדי שבוע בספר התניא. הרב חזר על שיחה של הרבי וקרא לקהל לתרום כסף לפעילות.

את הערב פתח מר צביקה זימרמן מנכ"ל ב.מ.וו. ישראל לשעבר, בסיפור אישי ומרגש כיצד הרבי הציל את בתו משיתוק ע''י ברכה ובדיקת מזוזות. בדבריו, הוא קישר זאת לרעיון שבעצם כל בית חב''ד ברחבי העולם הוא המזוזה של אותו מקום, ובאבן יהודה יש מזוזה כבר 21 שנה והגיע הזמן שלמזוזה יהיה בית -בניין גדול ומרווח!

בסיום דבריו, העניק מר זימרמן לרב נוימן מזוזה מהודרת, שבעז''ה תקבע על פתח הבניין החדש.

הקהל נהנה מהרעיון והגיב בתשואות של הסכמה ושמחה.

בפני הקהל הוצג סרט קצר המציג את הפעילות הברוכה, מנקודת מבטם של התושבים. בסרט הוצגו כ-‏15 תושבים, מגילאים שונים, ששיתפו את הציבור עם המפגש האישי שלהם עם פעילות בית חב''ד בתחומי העמקת הזהות היהודית, פעילות קהילתית, מעשי חסד, פעילויות בבתי הספר והגנים, בית כנסת פתוח ביום כיפור, קורסים בתודעה יהודית ועוד.
בשלב זה של הערב, עלה לדוכן עו''ד רפי מרון, תושב הישוב, והציג בפני הנוכחים את הנתונים הכספיים ואת תוכניות התקציב של בית חב"ד, לשנת הכספים 2012 תוך פירוט ופילוח ההוצאות וההכנסות לפי נושאים.

עו''ד מרון, קרא למסובים, להמשיך לתמוך ולהיות שותפים בפעילות של בית חב"ד. הקהל לא נשאר אדיש, ופתח את לבו למען המשך הפעילות הקדושה והמסורה של בית חב"ד. טפסי התרמה חולקו לקהל ונאספו ע''י קבוצת נערים מתנדבים מבוגרי מכון בר מצווה של בית חב''ד. סכומי התרומות הוקרנו ע''ג המסך כאשר הקהל משתתף ברוחב לב ועוקב אחרי הסכום המצטבר והגיע לכ250,000 ש''ח!

רגע מרגש נרשם, כאשר אחרי תרומות בסכומים גדולים, הגיעה תרומה בסך 2 ש''ח של שלום דוב בער נוימן, בנו בן 4 שנים וחצי של הרב נוימן, שהועלתה ע''ג המסכים!! מסתבר שהשליח הקטן התעניין מה תפקיד הטפסים ובקש לתרום גם הוא. הקראת תרומה זו, שנתנה מלב זך של ילד קטן ריגשה במאד את הקהל.

בחלקו השני של הערב – עם הצגת הפעילות הענפה, גואה התחושה בציבור שהגיע הזמן להתקדם לבניין, ומהציבור עולה התביעה לפרנסי הישוב לקדם את הקצאת השטח הציבורי לבית חב''ד, בקשה שהונחה על שולחן המועצה לפני למעלה מ-‏5 שנים.

האורות כבים, וקליפ נוסף של וידיאו מוקרן. הפעם, מושמעת פניה נרגשת של תושבים שונים, המבקשים ודורשים מראש המועצה וחבריה להקצות את השטח במהירות, וזאת למען תועלת הציבור הרחב שחי בישוב.

בהמשך לסרט, מזמין המנחה אל הבמה את מר צבי מרום, מייסד ומנכ''ל חברת באטם, שהתחייב זה מכבר לראש המועצה לתת את הבסיס הכספי הראשוני לבניין בעז''ה. מר מרום - ידיד אישי של הרב נוימן - מציג את חזונו ותוכניותיו להתקדמות בדרך להשגת המבנה החדש. בין היתר, מציין מר מרום את המצוינות בהתנהלות של בית חב"ד בכל תחומי הפעילות, ועל חשיבותה של פעילות זו לחיבור בין כלל שכבות האוכלוסייה.

חתם את מסכת הברכות, שליח הרבי הרב מנחם נוימן, שקשר בצורה אקטואלית את הסיפור על רבי נחום איש גמזו, שרצה לתרום לבית המקדש אך הפרוטה לא הייתה מצויה בכיסו. הרצון העז הביאו לסתת אבן במדבר וזאת הייתה תרומתו. לשינוע האבן הכבדה נחלצו 5 מלאכים לעזרתו, אך דרשו שרבי נחום יושיט איתם את אצבעו.

המסר הראשון הוא שכל אחד נותן מכישרונותיו האישיים, כשם שחשובה ונחוצה היא התרומה הכספית, כך אי אפשר ללא העוזרים והמתנדבים בקהילה, שעוזר כל אחד בגופו בנפשו ובממונו.

המסר השני על פי הסברו של הרבי, שאף אם המשימה נראית בלתי אפשרית - אם נושיט את האצבע הקטנה - ה' יעשה לנו ניסים, גם אם נושא הבניין נראה גדול וקשה, בואו ונושיט אצבע קטנה יחד, והשם יעשה לנו ניסים לבניין בית חב''ד ולבניין בית המקדש במהרה.

הרב נוימן מסיים במסכת של תודות, ראשית לרבי על השליחות, לרעייתו הרבנית חיה, להורים ולילדים שגדלו בשליחות ומסייעים.

בדבריו הוא מזכיר את הבת השליחה הצעירה שרהל'ה ע''ה, שנפטרה בדמי ימיה לפני כשנה וחצי ומאחל בקרוב לתחיית המתים.

מכאן הוא עובר להודות לשלוחים הנוספים, משפחות הרב חנוך קליין והרב שניאור זלמן פלדמן, לגבאים המסורים ר' רחמים הכהן סוחייק ור' עמיחי קליין, לועד הדינר - קבוצה של 20 תושבים שארגנו את הזמנת האורחים הרבים, ותודות מיוחדות למספר תורמים שבנדיבות ליבם איפשרו את קיומו של הערב המיוחד.

אל הבמה נקראים לקבלת תעודות כבוד בהם משובץ דולר של הרבי לברכה והצלחה:

מר הרצל פדלון, שתומך בצורה נרחבת בבית חב''ד משנת הוסדו, יחד עם בניו רועי ועידו.

מר ויקי בוקר, שנרתם לאורך שנים רבות לסיוע לפרויקט חלוקת סלי המזון למשפחות בקהילה, וגם תומך בצורה רחבה בפעילות הכללית של בית חב''ד.

אחרונים חביבים עלו לבמה האחים יהושע ודודי שפונדר בעלי הקניון באבן יהודה, אשר מלווים שנים רבות את פעילות בית חב''ד, ובנוסף לכך, מארחים בתרומה למעלה משלוש שנים את הפעילות הקהילתית של בית חב''ד ואת בית הכנסת בחנות בקניון.

את הערב הנעימו בקול הערב ילדי מקהלת אור מנחם מתלמוד תורה חב"ד ביתר עילית, בליווי הזמר אבי פיאמנטה ולהקתו. שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter