ט תשרי התשפ"א (27.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


הצדעה למנהלי המוסדות
מאות מנהלי מוסדות חב"ד בארץ הקודש השתתפו במעמד ה'באנקעט' המפואר, שנערך במרכזו של כנס המנהלים השנתי בארגונה של אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש. 

יוסי שוורץ, כנס המנהלים
כט אייר התשע"ב (21.05.2012)

מאות מנהלי מוסדות חב"ד בארץ הקודש השתתפו הערב (ב') במעמד ה'באנקעט' המרכזי, שנערך לכבוד מנהלי המוסדות וחתם את יומו הראשון של כנס המנהלים הארצי. את הכנס כיבדו בנוכחותם חברי אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש, רבנים ומשפיעים, שהצדיעו למנהלי המוסדות על עבודתם המסורה.

השנה עמד הכנס בסימן מאתיים שנה לאדמו"ר הזקן והמעמד כולו הוקדש לציון שנת המאתיים, בהתאם ל'שטורעם' שנהג הרבי לעשות מתאריכים כאלו. כחלק מציון שנת המאתיים הוקדשו חלקים נכבדים מנאומי הערב לציון פועלו של אדמו"ר הזקן, הן במושרתו התורנית בנגלה בתורה והן בספרי החסידות ודרך החיים שהתווה ביסדו של חסידות חב"ד.

את הכנס פתח המנחה הרב מנחם שרון, בדבריו של הרבי על מעלתם של מנהלי המוסדות וזכותם המיוחדת. הרב שרון הזמין את יו"ר מוסדות חב"ד באור יהודה - הרבמנחם מענדל הכהן פרידמן, לקריאת פרקו של הרבי מלך המשיח, כמנהג חסידים. לאחר מכן הוזמן לשאת דברים הרב יוסף חיים גינזבורג - יו"ר מוסדות חב"ד ורב הקהילה ברמת אביב, שפתח בדבר מלכות ודיבר על מעלת לימוד התניא, כפי שהדברים מוארים בדבריו הקדושים של הרבי מלך המשיח. בדבריו הביא הרב גינזבורג נקודות משיחותיו הקדושות של הרבי וקישר את הדברים לענייני דיומא.

הנואם הבא היה הרב יוסף יצחק ווילישאנסקי - ראש ישיבות חב"ד בצפת ובחיפה, שלימד מתוך ספר התניא והתמקד בדבריו במסר של פרק ל"ב בתניא בו דורש מאיתנו אדמו"ר הזקן ביטול ואהבת ישראל כנים, כפי המורשת עליה חינך דורות שלמים, עד שכיום כולם יודעים כי זוהי דרכה של חב"ד, באהבת אמת ובדרכי נעם ופנים מאירות.

את המשא המרכזי של הערב נשא הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר, שסיפר כי בצעירותו נמשך בעצמו ללימוד בספר התניא ולמד בעיון את הספר עם מי המשגיח דאז בישיבתו, הרב יגאל פיזם, שהתמסר ללמדו את התניא. הרב מצגר ביקש להזכיר את העובדה כי אדמו"ר הזקן הינו אחד מענקי הרוח של היהדות, שעסק גם בנגלה בתורה - כשכתב את חיבור השולחן ערוך העוסק בהנהגת חיי היום-יום, וגם את ספר התניא ומאמריו, העוסקים ברעיונותיה העמוקים של תורת החסידות ובהדרכה אישית כיצד על היהודי להתנהג. הרב מצגר ביקש להקדיש את דבריו לעבודתם המסורה של מנהלי מוסדות חב"ד בארץ הקודש, שמקימים מגדלורי-אור המאירים את ארץ הקודש כולה ובוודאי גורמים נחת רוח לרבי המשלח.

לאחר מכן הוזמן לשאת דברים הרב גדליה אקסלרוד, רב קהילת חב"ד ואב"ד חיפה, שדיבר על עמידתו של אדמו"ר הזקן ללא חת והמסר שהוא מלמד את ההולכים בדרכיו, כשהוא מקשר את הדברים לסוגיות העומדות על הפרק ובנוסף הקדיש דברים חמים למנהלי המוסדות.

נאום מיוחד הוקדש ב'באנקעט' לנבאותו של הרבי בחיפושי היהלומים בחיפה, שהולידו את הקמת חברת 'שפע ימים'. אל הבמה הוזמן לשאת דברים הפרופסור שמלווה את החברה, שהגיע במיוחד מקנדה כדי לעמוד מקרוב אחר ההתפחויות בנבאותו של הרבי, כשאליו נלווה הרב פרופסור שלמה קאליש, המלווה אף הוא את החברה.

אחרון הדוברים היה ח"כ ד"ר מכאל בן ארי, שאמר כי חב"ד לימדה אותו מושג אחד, עליו הוא חייב תודה: מהי שליחות. הוא ביקש לציין כי מנהלי מוסדות חב"ד רואים עצמם שלוחים אמיתיים ועל כן ראויים הם להיות שליחי ציבור. הוא אף הציע לקרוא למנהלים 'שליחי המוסדות' ולא מנהלים, כיון שהמנהלים זוכים לתפקיד של שליחות קודש, להאיר את העולם באור התורה והמצוות.

את ה'באנקעט' כיבד בנוכחותו הרב שמעון רוזנברג, אביה של רבקי הולצברג הי"ד, שליחת הרבי שנצרחה בפיגוע הטרור בבומביי שבהודו, וכן רבנים, משפיעים ועסקנים.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter