ט תשרי התשפ"א (27.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


פעילות לדוברי הרוסית בחיפה
במרכז חב"ד-ליובאוויטש לדוברי רוסית בחיפה והסביבה מסכמים בימים אלו חודש גדוש בפעילות. בין היתר נערכו התוועדויות, ליל סדר מרכזי, שיעורים ואפילו טיולי גיבוש

כז ניסן התשע"ב (18.04.2012)

במרכז חב"ד-ליובאוויטש לדוברי רוסית בחיפה והסביבה מסכמים בימים אלו חודש גדוש בפעילות. בין היתר נערכו התוועדויות, ליל סדר מרכזי, שיעורים ואפילו טיולי גיבוש:

התוועדות לכבוד יום הולדתו של הרבי שליט"א מלך המשיח, נערכה בי"א ניסן. לציבור חיכתה הפתעה: הרצאה מאת המשפיע של קהילת חב"ד ממוסקווה מ"מרינה רוצ'ה" הרב אברהם פרסמן ומשפיע במרכז רוחני לעולי רוסיה ברמות ד' "בית שאשא". הוא נשא את דבריו על חשיבות היום והסביר על מידת המלכות ע"פ תורת חסידות חב"ד כאשר הוא מטבל את דבריו בהוראות מעשיות בענייני תורה ומצוות.

הוא סיפר סיפור חייו האישי על שמירת החיים היהודיים בטשקנט שבאוזבקיסטן בזמן השלטון הסוביטי ועל מסירות נפשם של זקני החסידים להמשיך ולהנחיל לדור הבא חיים יהודיים וחסידיים, על לימוד ילדים במחתרת על אף הסכנה.

המסר המרכזי לשומעים הוא רצונו של הרבי שליט"א מלך המשיח שעולי רוסיה ימשיכו את יהדותם דוקא כאן בארץ ישראל למרות הקשיים המתעוררים בשמירת היהדות דווקא לאחר העלי'ה ארצה .

ההתוועדות ריתקה את קהל השומעים שלא אישרו לרב לצאת לביתו והוא המשיך להתוועד כמעט עד אור הבוקר.

*

לתושבי הצפון אירגן בית חב"ד שלוש טיולים במטרה להכיר את ארץ ישראל ולקשר עוד ועוד פנים חדשות לקיום תורה ומצוות, לחזק את הקשר עם בית חב"ד ועם הרבי שליט"א מלך המשיח, ושיזכו לנהל אורח חיים יהודי כהלכה.

הטיול הראשון התקיים לפני חג הפסח ביום הולדתו של הרבי מלך המשיח שליט"א, למאפיית מצות בכפר חב"ד שם הקבוצה, שכללה אנשים מכל מיני סוגים בציבור סטודנטים, אנשים מבוגרים, הורים וילדים - נפגשו לראשונה במאפיה כשרה למהדרין וזכו לראות במו עיניהם תהליך הכנת ואפית המצות. ר' צבי, מדריך ותושב כפר חב"ד, סיפר בשפה הרוסית על השלבים בהכנת המצה תוך כדי שהמבקרים רואים בכל תחנה, מעבר לקיר זכוכית. 

לאחר מכן עשתה הקבוצה סיור מודרך בכפר חב"ד כשבסופו של הסיור נכנסו אנשים לראשונה בחייהם ל770 ביתו של הרבי שליט"א מלך המשיח בכפר חב"ד. כל אחד כתב פ"נ וביקש ברכה מהרבי שליט"א מלך המשיח ביום הולדתו. נערכה גם התועדות מרתקת והוקרן סרט על פגישותיהם של ראשי ממשלה ושרים עם הרבי שליט"א מלך המשיח. הציבור חזר הביתה נרגש עם רצון להמשיך את הקשר עם בית חב"ד עם הרבי וברצון להגביר את קיום התורה והמצוות.

חלוקת מזון: השנה חילק בית חב"ד כ100 סלי מזון לעולים למשפחות נזקקות כדי שיוכלו לחגוג את חג הפסח בשמחה ובכשרות הראויה. נציין את עזרתו של נשיא הפורום היהודי של יהודי רוסיה מר אלכסנדר לוין והרב הראשי לאוקראינה הרב משה ראובן אסמן שתרמו לקהילתנו למעלה ממאה קופסאות שלש מצות שמורה עבודת יד ובזכותם יהודים רבים קוימו את ליל הסדר בהידור רב.

ליל הסדר למעלה מכל הצפיות! השנה אנשים המשיכו להירשם לליל הסדר עד השעות המאוחרות של ערב פסח... כך שקהילתנו אירחה מעל 150 איש שחגגו את ליל הסדר הציבורי. עם מצות עבודת יד. האוכל המשובח בושל על פי הידורי חב"ד. אנשים סיפרו על החויה הבלתי נשכחת הם אמרו שזה להם סדר פסח ראשון אותו הם חוגגים כהלכתו. הם הודו נרגשות על כך שעזרו להם לחגוג פסח כסדרו בקהילה כל כך גדולה וחמה.

בחול המועד התקימו שני טיולים לערי הקודש ולמקומות הקדושים.

הטיול השני: התקיים בחול המועד פסח לעיר הקודש צפת ומירון שם עלו הקבוצה לקברו של רבי שמעון בר יוחאי ולקברו של רבי יונתן בן עוזיאל שבעמוקה. שם גם בקשו אלו הזקוקים לכך ברכה לשידוך. וכן נערך סיור מודרך בעיר צפת על ידי המדריכה הסופרת הידועה אסתר קיי שכתבה מס' ספרים בספה הרוסית. היא סיפרה על ההסטוריה של עם ישראל ואורח חייהם היהודי.

הטיול השלישי אף הוא בחול המועד אורגן כמובן לירושלים כמנהג העליה לרגל. הקבוצה עלתה לקברו של שמואל הנביא. ושכונת רמות ד' שבאזור. הרב  אשר גלזומיצקי, תושב שכונת רמות ד' סיפר על שמואל הנביא וההסטורי' של העם היהודי.

ניתן היה לצפות משם על שכונת שמי"ר = שומרי מצוות יוצאי רוסי', ולשמוע על הוראתו של הרבי שליט"א מלך המשיח להקמת שכונה זו לעולים יוצאי חבר העמים, ועל נבואת הרבי שליט"א מלך המשיח לעלי'ה ניסית וגדולה ועצומה, בבחינת התחלה של קיבוץ גלויות עוד כאשר לא היתה אפשרות להעלות מחשבה כזו על קצה הדמיון. בזמן השלטון הקומונסטי מעבר למסך הברזל.

בהמשך נסעה הקבוצה לבקר בכותל המערבי שריד בית מקדשינו, וכולם התחננו יחדיו להתגלותו של מלך המשיח, הרבי שליט"א מליובאוויטש. 

כמובן שהטיולים היו מלווים בארוחות כשרות לפסח למהדרין, בשרים על האש ותוספות.

לסיכום: כחמש מאות משפחות לפחות נהנו מהפעילות הענפה והחויתית בחודש הגאולה. השנה הקים בית חב"ד פעילות במרכז הסטודנטים בעיר חיפה. הפעילות הינה קבועה וב"ה מצליחה, כאשר עשרות סטודנטים המחליטים להשתתף באופן קבוע בפעילות הנערכת בקהילה.

וכמו שמסכם הרב שאול דוד בורשטיין מנהל בית חב"ד לעולים יוצאי חבר העמים חיפה והקריות שפעילות השנה עלתה בהרבה מעל המשוער. כולנו תקווה שהפעילות תביא לקירוב ליבן של אחינו בני ישראל לאביהם שבשמים ולקיום התורה והמצוות על ידי עוד ועוד יהודים לנחת רוח לקב"ה ולרבי שליט"א מלך המשיח ושנזכה להתגלותו  המידית לעין כל.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter