ב תשרי התשפ"א (20.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


הכנסת הצדיעה למייסד חב"ד
ביוזמת אגודת חסידי חב"ד באה"ק, נערך היום דיון מיוחד בכנסת לציון 200 שנה להסתלקות אדמו"ר הזקן, בנושא "הטמעת ערכי החינוך של אדמו"ר הזקן וספר התניא במערכת החינוך בישראל"

ד אדר התשע"ב (27.02.2012)

יום של כבוד והערכה לחב"ד ולמייסדה האדמו"ר הזקן, בעל התניא והשולחן ערוך, לצד תוכניות מעשיות לסיוע חב"די רוחני למצב החינוך בארץ הקודש.

כפי שפורסם כאן בלעדית - נערך היום דיון חגיגי היסטורי בוועדת החינוך והתרבות של הכנסת, בנושא  "הטמעת ערכי החינוך של אדמו"ר הזקן וספר התניא במערכת החינוך בישראל". בדיון לקחו חלק ראשי אגודת חסידי חב"ד, מנהלי מוסדות, משפיעים, עסקני חב"ד ואנשי הפצת המעיינות שעוסקים כל השנה בלהט בהפצת התניא.

בראש המשלחת שייצגה את חב"ד עמדו יו"ר וועדת החינוך של אגו"ח הרב זושא פוזנר,  ראש מוסדות חב"ד רמת אביב הרב יוסף חיים גינזבורג, יו"ר ניידות חב"ד וצבאות ה' הרב דוד נחשון, לצד שורה ארוכה של מנהלי מוסדות ומשפיעים, 

מטעם הכנסת השתתפו: יו"ר וועדת החינוך ח"כ אלכס מילר, ח"כ אברהם מיכאלי, ח"כ אנסטסיה מיכאלי, ח"כ יוליה שמאלוב, ח"כ מיכאל בן ארי, ח"כ ניסים זאב, ח"כ יצחק וקנין, ח"כ יעקב כץ ועוד.

את הישיבה פתח יו"ר הוועדה ח"כ אלכס מילר: "רבותי חברי הכנסת, רבני חב"ד וראשיה, בימים אלה מלאו 200 שנה להסתלקותו של מייסד חסידות חב"ד רבי שניאור זלמן מליאדי, הנודע בכינוי "האדמו"ר הזקן" או "בעל התניא והשולחן ערוך". ראיתי לנכון לכנס ישיבת וועדה מיוחדת לציון תאריך זה, כדי לדון במורשתו החינוכית של רבי שניאור זלמן, ובערכיה החינוכיים של תנועת חב"ד המפוארת, שמפעילה בישראל רשת של מאות בתי ספר וגנים המסונפים לחינוך הממלכתי-דתי, וכדי לטכס עצה כיצד ניתן להטמיע במערכת החינוך כולה את מורשתו החינוכית של רבי שניאור זלמן".

לאחר דברי הפתיחה הזמין היו"ר את חוקרת החסידות הנודעת הגב' ד"ר שלי גולדברג- מרצה בכירה באוניברסיטת בר אילן ובמכללת שערי משפט. בדברים נרגשים הסבירה הגב' גולדברג את חשיבות לימוד התניא וביארה בטוב טעם את ערכי החינוך של התניא, תוך כדי שהיא קוראת לחברי הוועדה לא להתמהמה ולפעול בקרב הגורמים הנכונים במשרד החינוך על מנת להביא לידי פועל את היוזמה החשובה לשלב את התניא במערכת החינוך וכך לרומם את הנוער בישראל.

תניא - משיח, אהבת ישראל וחינוך

הרב זלמן נוטיק - ממשפיעי אנ"ש בירושלים - התמקד בדבריה של ד"ר גולדברג והסביר בטוב טעם כיצד  בעל התניא גילה את השורש למלחמות הפנימיות בכל אחד, כך שע"י ההכרה בנפשות הסותרות ניתן להתגבר על קשיי הנפש.

יו"ר ניידות חב"ד ותנועת הנוער צבאות ה' הרב דוד נחשון הקדיש את דבריו על חלקו של התניא בגילוי המשיח בעולם, והסביר את הסיבה לכך שדווקא הרבי שליט"א הורה על הדפסת התניא בכל פינה בעולם כחלק משלבי התגלותו כמלך המשיח, ובכך סלל את הדרך לקראת הגאולה.

בין לבין, העלו חברי הוועדה וח"כים אורחים את רשמיהם מפגישות שערכו עם אנשי חב"ד במהלך השנים ומהיכרותם עם ספר התניא, כשכולם המליצו בחום להכניס את ערכיה החינוכיים של חב"ד למערכת החינוך כ"קרש הצלה" מכל החוליים הרעים.

"למדתי מהו תניא מגוי בסינגפור"

איש העסקים ד"ר עופר מילר מרמת אביב - הפתיע כשסיפר כיצד גילה את ספר התניא מגוי בסינגפור שלימד אותו לילה שלם מתוך הספר, ומאז הוא "חי את התניא" יום יום שעה שעה.

העסקן החב"די הנודע הרב יעקב גלויברמן - יו"ר ארגון החסד "יד ביד",הביא את "המסר החברתי" של אדמו"ר הזקן כפי שהנחיל והשריש בפרק ל"ב בתניא.

הרב חיים אליעזר וילשאנסקי - ראש ישיבת "חנוך לנער" ומנהל המכון הטכנולוגי "אורט-חב"ד" צפת, הביא דוגמאות מתלמידים שנשרו ממוסדות החינוך ותודות לספר התניא חזרו אל המסגרת ואף מגיעים להישגים יפים.

הגשת תוכנית מעשית למשרד החינוך

בין המשתתפים היו גם נציגים ממשרד החינוך, והנוכחים העלו מספר הצעות מעשיות שיוגשו לגורמים המתאימים.
ראש המדברים בצד המעשי הי' חבר הנהלת אגו"ח, ראש ישיבת ומוסדות חב"ד, ורב קהילת חב"ד ברמת אביב - הרב חיים יוסף גינזבורג - שביקש להכניס תוכנית שתקרא "שעת פעילות נפש" לכל בתי הספר, במסגרתה יקדישו התלמידים זמן חופשי ללימוד תורת הנפש על פי ספר התניא, כאשר אנשי חב"ד יסייעו בהתנדבות בהפעלתה.

סייעו מאוד בהפקת היום המכובד בכנסת - העסקנים החב"דיים ר' זלמן וולף ור' לוי אדרעי, לצד אנשי אגו"ח: מנהל פורום המוסדות הרב שניאור גורפינקל, מזכיר אגו"ח הרב ראובן קופצ'יק ומנהל הפרוייקטים הרב מנחם מענדל בליניצקי.

יו"ר הוועדה מר אלכס מילר חתם אותה בהחלטה להגיש את ההצעות שעלו בה למשרד החינוך והמשך מעקב וסיוע של וועדת החינוך כדי לוודא ביצוע של ההצעות החשובות שדוברו בישיבה, בצוותא עם אנשי אגודת חסידי חב"ד.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter