ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


כינוס השלוחים העולמי
בסוף השבוע האחרון התקיים כינוס השלוחים העולמי של שלוחי הרבי מלך המשיח בכל רחבי תבל. כשלושת אלפים שלוחים הגיעו לשכונת קראון הייטס, והשתתפו בכינוס שנפתח בעת ההתוועדות בשבת בצהריים ולאחר מכן במוצאי שבת התקיים האירוע המרכזי המפואר בו חולקו מענקי השתתפות בפעילות השלוחים.

ב כסלו התשע"ב (28.11.2011)

בשעה היעודה, באולם הזאל הגדול של בית חיינו, נפתח המעמד המרשים והחגיגי של כינוס השלוחים העולמי - ה'באנקעט'. האירוע עמד בסימן תנופה לשליחות היחידה שנותרה: הכנת העולם לקבלת פני משיח, במלאות עשרים שנה לשיחת הרבי בכינוס השלוחים העולמי תשנ"ב.

תחושת מלכות והדר ליוותה את שלוחי הרבי מלך המשיח, החל משערי הכניסה ועד לעיצוב פנים. הזאל שפואר בצורה מרשימה, השולחנות שנערכו להפליא, במת הנואמים שנבנתה במיוחד לערב זה, היוו את השילוב המנצח לאירוע חסר התקדים ביופיו בתוך בית חיינו.

בעמדת הקבלה עמדו נציגי ועד הכינוס של המרכז לעניני חינוך, שקיבלו את פניהם של השלוחים והעניקו להם כרטיס השתתפות במלגות בשווי מאה ושמונים אלף דולר, לצד המוסף המרתק - "היחידה" של מגזין "בית משיח" שראה אור לרגל כינוס השלוחים.

לפני מי עומדים

השקט נקטע. "שלוחי אדוננו, ברוכים הבאים לכינוס השלוחים העולמי לשנת ה'תשע"ב", מכריז מעל גבי במת הנואם, מנחה הערב הרב יהושע העכט, נציג ועד הכינוס, שליח בקוניטקט ארה"ב, אשר נושא דברי להט על המעמד : "צריכים לדעת היכן עומדים ולפני מי עומדים. בזכות הכוח האדיר שיש בשלוחים ומסירות נפשם, שנזכה לראות את ההתגלות של הרבי מלך המשיח תיכף ומיד".

הקהל נעמד על רגליו לאמירת פרק התהילים של הרבי, לכך מוזמן השליח הוותיק הרב דוב בער לויטין מניו הייבן אשר אומר פסוק בפסוק, ומסיים בהגיה חסידית אופיינית עם ההכרזה: "יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד".

מסכי הפלזמה שמוקמו ברחבי האולם הקרינו במשך דקות ספורות קטע וידאו מרגש ומצמרר ממעמד ה'באנקעט' של כינוס השלוחים העולמי ה'תשנ"ג, בו נראה הרבי יוצא במיוחד ומעודד בחוזקה את השלוחים שנעמדו ושרו למשך שעה ארוכה את שירת 'יחי אדוננו'. רגע היסטורי של גילוי מיוחד כל-כך מהרבי, שנצרב בתודעתם של כל אחד ואחד.

כבוד הבד"צ ודבר המל"ח

"הרבי תבע ודרש לכבד את בית דין צדק דקראון הייטס, ולהזמינם להשתתף בכינוס השלוחים העולמי", קרא הרב העכט כשהוא מציין את העובדה אשר במשך השנים זכה ה'באנקעט' שמתקיים בשכונה כרצונו הברור של הרבי, לארח את כל חברי הבד"צ.

"בשם כל קהילת קודש, בשם כל הבית דין צדק, ברוכים הבאים בשם השם" אומר המרא דאתרא חבר הבד"צ הרב אהרון יעקב שווי, "כאשר שלוחים מגיעים לרבי, צריכים להיות מוכנים לומר: עשיתי כאשר צויתני".

"לגבי יוסף הצדיק כתוב במסכת סוטה, "באותה שעה באה דמות דיוקנו של יעקב אביו". כך גם חסידים כיום, בכל רגע נתון ובכל שלב באורח החיים, צריכים לנהוג בהתאם לתחושה שהרבי מביט בנו ברגע זה ממש. כל שליח וחסיד מוכרח לצייר את דמות דיוקנו של הרבי וכך בוודאי יפעל על-פי רצונו הקדוש".

האיש שהרבי מינה לנהל את מפעל השלוחים, מזכירו של הרבי ומנהל המרכז לענייני חינוך, הרב שלום מענדל סימפסון, משתף את הקהל באפיזודה שהיתה לו עם קודמו בתפקיד, הרב חיים מרדכי אייזיק חודקוב ע"ה. "במסגרת תפקידי במזכירות אמר לי הרב חודקוב, בכל מצב נתון ובכל תנוחה, בין ער ובין ישן, עליך להיות מוכן ומזומן לפעול, לעשות ולקיים את רצונו של הרבי".

"הסיפור הזה, מדגים את המצב בו כל שליח צריך למקם את עצמו בשליחות של הרבי: "עבד אברהם אנכי", להיות נכון לקיים כל ציווי והוראה של הרבי, בכל זמן, עד הפרטים הכי קטנים. בכל שלב ולו הקטן ביותר במשך חיי השליחות, על השליח לשאול ולדרוש את דעת הרבי".

הצדעה לנגיד ונאום אורח

"הוא בעל צדקה בקנה מידה עולמי, הוא משקיע מהונו מיליוני דולרים לטובת השלוחים" הנגיד החסידי הרב שלום בער דריזין מוזמן לבמה מלווה במחיאות כפיים סוערות. "זו עת רצון ואפשר לבקש, אז צריך לבקש מהקב"ה ברכה והצלחה לכל מי שצריך ובכל המצטרך", במילים בודדות מסיים הרב דריזין את דבריו.

נואם אורח הערב הוא מנהל בית ספר ממשלתי מצליח שהפך לדמות דומיננטית במערך החינוך הממשלתית בארצות הברית, הרב שמעון וורניקר, אשר פיתח שיטה חינוכית שזכתה לאיזכורים רבים בשערי העיתונים המובילים, שיטה אשר בכירי משרד החינוך החליטו לעשות בה שימוש בבתי ספר רבים ברחבי מדינות ארצות הברית.

הרב וורניקר שיתף את הקהל בסיפורים מרגשים בהם זכה לראות ברכות ומופתים מהרבי במהלך עיסוקו. "הדמות שמובילה את המהפך בחינוך זה הרבי מלך המשיח. השיטה מבוססת על תורתו והוראותיו של הרבי, שמראה לנו דוגמה חיה כיצד להתייחס לכל אחד בסבלנות ואהבה עצומה. אני יכול לומר בוודאות: מנהיגותו של הרבי, מלך המשיח, מורגשת בכל צעד ושעל בשליחותי המיוחדת בחינוך הנוער".

בעוד השלוחים יושבים נרגשים מדבריו של הרב וורניקר, נערך החלק הראשון של הגורל לחלוקת המענקים.

נזכרים ונעשים

הרב העכט מזכיר כי הערב מלאו שלוש שנים ליום היארצייט של השלוחים הרב גבריאל נח ורבקה הולצברג הי"ד, שנרצחו על-ידי בני עוולה במהלך שליחותם בבית חב"ד בומביי הודו.

בשלב זה הוזמן לשאת דברים מנהל 'התאחדות החסידים בארה"ק', הרב שמעון יהודה פיזם, בפנים נרגשות עולה על הבמה ופותח באמירת 'לחיים', "ברשות אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח שליט"א".

"בשיחת כינוס השלוחים העולמי בתשנ"ב, הרבי הודיע שהדבר היחידי שנותר הוא לקבל פני משיח צדקנו בפועל ממש, כדי שיוכל לקיים את שליחותו בפועל ולהוציא את כל ישראל מהגלות. הרבי מכיר אותנו ואת שורש נשמתנו, יודע שאנחנו יכולים לעשות את זה ועל-כן העביר לנו את האחריות העצומה, להביא את העולם לתכליתו: הגאולה האמיתית והשלימה".

עשרים שנה! זועק הרב פיזם בלב רוטט. "כאשר מתבוננים בכך שעבר זמן רב כל-כך, "עשרים שנה מכור לנכסי אביו", ועדיין לא זכינו להתגלותו של הרבי. אם-כן עלינו לטקס עצה מה עוד וכיצד נוכל להביא בפועל לידי כך שעם ישראל כולו יקבל את מלכותו של הרבי מלך המשיח, ונזכה לראות את הרבי מקיים את שליחותו בפועל ומוציא את כל עם ישראל מהגלות".

הס הושלך בקהל, עת הרב פיזם מצביע על 'המרפסת', "מכאן הרבי יצא במפתיע לאלפי השלוחים ועודדם באהבה ובחיבה יתירה את השירה של "יחי אדוננו" שסחפה והלהיטה את כל השלוחים. המעמד המרכזי של ה'באנקעט' בכינוס השלוחים תשנ"ג, זהו המסר האחרון לע"ע שראינו בעיני בשר, שקיבלו השלוחים מהרבי".

בתום דבריו פרץ בשירת "יחי אדוננו" כאשר הקהל העצום קם על רגליו ונסחף כגל אדיר שהתאגד לכדי מעגלי ענק שנפרסו בכל רחבי בית חיינו. אשרי עין ראתה זאת: השמחה האדירה, האמונה האיתנה והאחדות הנפלאה איתה שרו ורקדו השלוחים של הרבי, למשך דקות ארוכות בליווי המוזיקלי של הזמר יוסי גולדשטיין והקלידן שמוליק ינקוביץ.

סרט מושקע שהופק במיוחד לערב זה מוקרן על המרקע. המצלמה מתמקדת על המהפך של פעילות משיח וגאולה ברחבי עיר המלך - ניו יורק, כאשר ה'פוקוס' על עשרת המבצעים תוך שהם חדורים בנקודה האחת והיחידה: קבלת פני משיח צדקנו.

חובה עלינו להסביר

הנאום המרכזי נישא מפיו של מרצה ידוע ורהוט, שליח ומנהל מוסדות חב"ד בסינסנטי אוהיו, הרב שלום בער קלמנסון, שבוחר להתחיל בסיפור עם מי ששימש כרב העיר במקום שליחותו, הרב אליעזר סילבר ע"ה שכיהן גם כנשיא אגודת הרבנים בארה"ב וקנדה: "בפרק זמן מסויים, הוזמן הרב סילבר להעיד בפני בית המשפט. בסיום אחד הדיונים, פנה השופט לרב ושאל אותו, "האם זה נכון שכבוד הרב נמנה על הרבנים היהודיים הגדולים והחשובים ביותר בדורנו?", הגיב הרב זילבר בהומור אופייני "מהיכן הבאת את זה? איני נמנה בין אותם רבנים חשובים, אני הרב והמנהיג החשוב ביותר".

"השופט שנותר המום למשמע התשובה המתיימרת שאל את הרב "וכי ביהדות אין מושג של ענווה ושפלות עצמית?!" השיב הרב "וכי מה עליי לעשות, אנחנו כאן בבית המשפט, נמצאים תחת צו ועליי לומר רק את האמת".

"אחיי ורעיי השלוחים, שליח צריך לזכור, מהרגע שהוא נכנס לתפקיד, הוא נמצא תחת צו. ובכן עליו לומר את האמת כפי שהיא. יש אנשים שמצטטים את הרבי שיש לפעול "באופן המתקבל" וממילא חוששים לומר ולהתייחס לנושאים מסויימים. בוא ונשים את הדברים על מקומם: אין נושא שאין ביכולתנו להסביר. החל מפרסום עניני גאולה ומשיח ועד האמונה בחייו הנצחיים של הרבי. הכל אפשרי לעשות 'באופן המתקבל'". קובע הרב קלמנסון בנחרצות.

הקהל מאזין ומרותק. "כשלוחי הרבי, באם נזכור ש"עבד אברהם אנוכי", ונלמד לשלב בין המעלות של שליח - שמשתמש בכוחות עצמו, לבין המעלה של עבד - שמבוטל כולו לאדונו. ולצד זאת נזהה, שכל הצלחה שיש לנו בשליחות היא בגלל שהרבי איתנו והרבי פועל הכל, אז לא קיימת אפשרות כזו שלא נצליח בשליחות, ובפרט בשליחות של להביא לימות המשיח".

שליחו של הרבי לענייני שלימות הארץ, הרב שלום דובער וולפא, נקרא לעורר את הציבור על המצב בארצנו הקדושה. "ההבדל ההלכתי ברמב"ם בין "חזקת משיח ל"משיח בוודאי" טמון במילה "וינצח". עלינו ללחום את מלחמתו של הרבי, על פיקוח נפש של מילוני יהודים וארץ ישראל השלימה בכדי שיתקיים בשלימות ובגלוי "וילחום מלחמות ה' וינצח", וכך נזכה להתגלותו של הרבי מיד ממש".

חלוקת המענקים ושלוחים חדשים

כעת הגיעו לאחד מרגעי השיא באירוע, כאשר בזה אחר זה הוקראו שמות המדינות והערים בהן השלוחים פועלים, מבלגיה ועד ארגנטינה, מהפיליפינים ועד גואטמלה, כל נקודה בגלובוס מוכנה להתגלות. וכך נמשך חלוקת המלגות לשלוחים שנערך על ידי החייל בצבאות ה' לוי קרליבך שמוציא את פתקי הגורל ועומד לצד אביו הרב יוסף צבי קרליבך, השליח למרכז ניו-ג'רסי, שמקריא את שמות הזוכים בזה אחר זה, לקול מחיאות כפיים סוערות בכל פעם שעולה אחד משמות השלוחים הזוכים בגורל. כאשר בסוף הערב מאה וחמישים שלוחים זכו במענק של 1100$.

לקראת השעה אחת בלילה, ניגש הרב העכט למיקרופון והכריז על שלוחים חדשים שיצאו לשליחות בקרוב: הרב ישראל קפלן, היוצא לשליחות עם רעייתו ויפתח בית חב"ד חדש בעיר סבו, פיליפינים.

שני שלוחים חדשים הרב אביאל כהן והרב לוי יצחק בר-זוהר יתווספו לפעילות העניפה של בית חב"ד המרכזי בקרית גת ארה"ק.

הרב משה גורביץ' ורעייתו, שיצאו לשליחות בפדרו, גואטמלה, הרב יוסף דוד סנדרוי ורעייתו שייצאו למנאלי, הודו, והרב שלום דובער טאלר שפתח בית חב"ד במרכז אור יהודה ארה"ק.

ערב עם עוצמה נחתם עם הזמנת הרב אליהו דוד הכהן בורנשטיין, השליח לבולוניה איטליה, לעריכת ברכת המזון.

בשערי היציאה מהזאל הגדול, קיבלו השלוחים מתנה מפוארת; סידור תהילת ה' עם כריכת עור לצד ספר בהוצאת קה"ת על המזמור של הרבי. כך ננעל מעמד ה'באנקעט' המרשים של כינוס השלוחים העולמי, בהשתתפות אלף שלוחים מכל קצוות תבל, ערב שעמד בסימן 20 שנה לשליחות היחידה: קבלת פני משיח צדקנו.

* * * 

הפקה: דוידי קרומבי ולוי אוטינסקי

צלם הכנס: לוי ישראלי

תודות: לוי ליפש, אשר פיזם, מנדי זלמנוב, יוסי פרידמן, לוי פרסיקו, דני פינקלמן, ישראל אלפסי ומנדי ועקנין.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:
1
מרגש מאד
שלמה עידן
| 2011-11-30 18:24:40
לראות את השלוחים מתאספים יחד באהבה שכזו, בהרמוניה, בכבוד, פשוט מעורר התרגשות ענקית והשתאות!אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter