י שבט התשפ"א (23.01.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


770 ייבנה באופקים
אחרי 6 שנים של עיכובים בירוקרטיים, ניתן האישור המיוחל לבניית בניין 770 באופקים שיאכלס בית כנסת מרווח, משרדים ואגף פעילות ובו חדרי לימוד שינציחו את השליחה הצעירה חיה-מושקאע"ה הרשקוביץ

א אלול התשע"א (31.08.2011)

אחרי שנים של תכנונים וחסמים בירוקרטיים, ניתן האישור הסופי והמיוחל לבניית בניין בדוגמת "בית-משיח" - 770 באופקים.

הרב ישראל הרשקוביץ רב קהילת חב"ד המתפתחת בעיר, שליח הרבי למקום ויו"ר המוסדות מסר ל'חב"ד אינפו' כי הבנייה תחל בשבועות הקרובים, והיעד שהציב הוא סיום הבניה קודם יום היארצייט הראשון של בתו, השליחה החסידית והצנועה חיה מושקא ע"ה, שנפטרה לפני כחודשיים והיא בת 22 שנים בלבד.

"חיה ביקשה מאיתנו כמה ימים לפני שנפטרה, כשהחלה להרגיש שלא בטוב, כי נקים לזכותה מדרשייה לנשים. לצערינו הגדול, היום אנו מקימים זאת לזכותה ועל שמה. אחרי 6 שנים שאנו מנסים להשיג אישורים לבניית בית 770 באופקים, ללא הועיל, הוסרו ב"ה החסמים הבירוקרטיים בערב יום ה'שלושים' ואגף מיוחד יוקדש לזכרה", אומר הרב הרשקוביץ.

ל'חב"ד אינפו' נודע כי בכירים בעירייה שהגיעו לנחם את בני המשפחה לאחר האסון הבינו כי ידיהם של השלוחים כבולות והקהילה מתקשה לשגשג בשל מגבלות במקום. מששמעו גם כי רצונו של הרב הרשקוביץ להקים בבניין 770 אגף פעילות לזכר נשמת ביתו ע"ה, הם זרזו את ההליכים והחותם הסופי ניתן.

"במרכז הקהילתי שיוקם, שחזיתו תהיה בצורת 'בית רבינו שבבבל' - 770, נקים בית כנסת גדול ומרווח כתחליף לבית הכנסת חב"ד הנוכחי שצר מלהכיל את המתפללים הרבים ונבנה אגף ובו כיתות לימוד במסגרת 'מדרשיית אור-חיה', ממש כפי שחייהל'ה ביקשה".

חברי וועד הבניין אישרו פה אחד את ההחלטה לקרוא לאגף המדרשיה על שם השליחה הצעירה, ולפיכך יוקצו 400 מ"ר מתוך 800 מ"ר שעתידים להבנות בבניין, לטובת המדרשייה הגדולה.

משפחת הרשקוביץ יצאה כעת בקמפיין נרחב בציבור אנ"ש, שבמסגרתו תקבל כל משפחה בדיוור ישיר חוברת ובה הסבר על מהות הבניין ותפקידו וכן קריאה להרים תרומה כדי להתחיל בבניה בזריזות. "על כתפי הרב הרשקוביץ מוטלים מוסדות החינוך ובית התמחוי ואין לו כל אפשרות כספית להתמודד לבדו עם בניית המדרשייה. 'חסידים איין משפחה' - בואו ונתגייס כולנו לבניית המדרשייה באופקים על שם השליחה הצעירה ע"ה וניהיה שותפים בשליחות הרבי באופקים! נהפוך כאב לעשיה! התקווה היא כי עד יום היארצייט הראשון יעמוד שלד 3 הקומות של הבניין על תילו", אמר ל'חב"ד אינפו' חבר הנהלת המוסדות-הרב שניאור קעניג, חתנו של הרב הרשקוביץ.

הרב קעניג, שעובד ומתמסר יום וליל לקידום העניין, מוסיף שנוצרה הזדמנות מיוחדת להקים את הבנין במהירות וכי הנהלת העיריה לקחה זאת כ"שליחות" לסייע בכל האישורים שידרשו בהמשך, במטרה שהבניין- שכתר הפעילות בו הוא אגף מדרשיית 'אור-חיה' - יוקם במהירות, וכעת מה שנדרש הוא שותפות כספית של כל אחד ואחת מאנ"ש, לממן את הבנין שיוצא לדרך.

ככל הנראה הבניה במקום תתחיל בי"ג אלול - יום הולדתה של השליחה חיה מושקא ע"ה הרשקוביץ.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter