ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


שבת של גאולה בשומרון
משבת משיח באיתמר שבהרי השומרון ● שבת חווייתית גדושה בעוצמות של מסירות נפש וממלאת בתעצומות של אמונה בהתגלותו הקרובה 

כט אב התשע"א (29.08.2011)

לקראת שבת לכו ונלכה

שיירת הרכבים מגיעה אל היעד הראשון - הר ברכה ובו תצפית מרהיבה לכיוון העיר שכם וקבר יוסף שם גם טובלים כולם במעיין 'מקווה יוסף' המשמש את הבאים לקבר יוסף. שליח הרבי מה"מ ליישוב איתמר הרב יחזקאל נואמה סיפר אודות המאבק מול הערבים על השליטה המעיין, כאשר בזכות ההתמדה של היהודים שבאו לבקר ולטבול בו צה"ל היה חייב להשיג בשטח שליטה מלאה.
 
ממשיכים ל'גבעות עולם' - חווה אורגנית לייצור מוצרי חלב ביצים וגידולים חקלאים, שמענו על סיפור ההתיישבות במקום, תוך מסירות נפש והתיישבנו לאכול ארוחת צהריים. הילדים משחקים בפינת החי, וההורים יצאו לקנות מוצרים אורגניים וכך מחזקים את תושבי המקום גם בממון.
 
עוד תצפית מרתקת על קבר יוסף והר גריזים והר עיבל המוזכרים בפרשת השבוע ומשם ממשיכה השיירה לבית חב"ד הבנוי בצורת 770 בניהול השליח הרב נואמה שיחי'. הטובלים לקראת השבת חונכים את מקווה שבנה בית חב"ד שנפתח לקראת שבת זו. המשתתפים עורכים סיור בבית חב"ד הכולל מוסדות חינוך לגיל הרך וישיבת חב"ד, ולאחר מכן נוסעים לכיוון בית הארחה ביישוב איתמר ומתכוננים לכבוד שבת.
 
הקבוצה יוצאת לתפילת מנחה בבית הכנסת של היישוב והתושבים נהנים מאוד לראותנו. בין מנחה לערבית חוזר הרב שמואל הנדל שיחה של הרבי, ולאחריה אנו יוצאים בתהלוכה בשירה ובריקודים בדרך לחדר האוכל של בית הארחה הנמצא במדרשייה.
 
בהתוועדות סעודת ליל שבת התוועדו רב היישוב הגה"ח הרב נתן חי שיחי', הרה"ח ר' שמואל הכהן הנדל יו"ר וועד הפועל של מטה משיח, הרה"ח ר' מדרכי ענתי שיחי', הרה"ח ר' עמי פייקובסקי, הרה"ח ר' שמואל פרומר, הרה"ח ר' ירמיהו קאליפא שיחי', הרה"ח ר' אברהם מייזליש שיחי' משפיע בכפר חב"ד והרה"ח ר' דורון אורן מירושלים.
 
יום שכולו שבת וגאולה

השבת נפתחת בטבילה, טעימה קלה ואמירת תהילים במניין. לאחר מכן לומדים עם המשפיע הרב מייזליש שיעור ב'דבר מלכות'. לאחר תפילת שחרית חוזר דא"ח בטוב טעם בתוספת פרפראות מעניינות המתאימות לשבת ולמעמד - הרה"ח ר' מרדכי ענתי שיחי'.
 
להתוועדות סעודת שבת הצטרפו תלמידי ישיבת חב"ד באיתמר ביחד עם השליח הרה"ח ר' יחזקאל נואמה שיחי' וכן מנהל התלמוד תורה ביישוב הרב ניצן ימין (אלוף במיל) שסיפר על ההיסטוריה של היישוב איתמר, וכן דיבר על הפעילות והשמחה שהשליח הרב יחזקאל נואמה מביא למקום. כך למשל, לאחר הרצח האכזרי של משפחת שבו הי"ד, כאשר מחבל שחדר ליישוב רצח 7 מבני המשפחה, סיפרה האישה לשליח שהיא אינה יכול להירדם בלילה כל עוד אין ס"ת לעילוי נשמת בעלה. כאשר נסע יחזקאל לבית חיינו 770 סיפר את סיפורה של האישה לר' עמי פייקובסקי. עמי נרתם לעניין ותרם ס"ת, ולאחר שנה הוכנס הס"ת ביישוב.

ההתוועדות נמשכה על לתפילת מנחה. אחרי מנחה הולכים לבית משפחת פוגל הי"ד שם אמרו 12 הפסוקים, פרק של הרבי, לימוד תניא ואמירת תהילים לעילוי נשמותיהם של הנרצחים הי"ד. ומנהל התלמוד תורה הרב ניצן ימין, סיפר את סיפור הרצח הנורא של המשפחה, משם יצאו כולם בתהלוכה של שמחה וריקודים לכיוון המאחז החדש 'גבעת אריה' שמו, שנבנה לעילוי נשמת משפחת פוגל והוא ממוקם ממש מעל הכפר הערבי עוורתא ממנו יצאו המחבלים ימ"ש שרצחו את משפחת פוגל, במאחז גרים במסירות נפש משפחה עם ילדים וכן קיים במקום בית כנסת בו לומדים בקביעות 7 בחורים שאף הם גרים במקום.

רעווא דרעווין בין הרי השומרון, האורחים והמקומיים נסחפים יחד בשירת ניגונים הסוחפים ומרוממים את הנשמה. השבת נחתמת במלוה מלכה - סעודתא דדוד מלא משיחא, והמשתתפים יוצאים לדרכם מלאים בכוחות חדשים וחדורים בעוצמה ובאמונה 'הנה הנה הרבי מלך המשיח בא'.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter