יב תשרי התשפ"א (30.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


מסע השקה ל"באר החסידות"
אמש (רביעי) נערכה השקת הספר החדש "באר החסידות" מאת הרב עומר הלוי מכפר-חב"ד. הספר, יצא לאור ע"י הוצאת קה"ת, ובמסגרתו מפרש ומבאר הרב עומר הלוי ארבע מצוות מתוך "דרך מצוותיך" של האדמו"ר ה"צמח צדק". על כתיבתו והוצאתו לאור עמל הרב במשך לא פחות משלוש שנים רצופות

א סיון התש"ע (14.05.2010)

אמש (רביעי) נערכה השקת הספר החדש "באר החסידות" מאת הרב עומר הלוי. ההשקה נערכה ב"מכון המים" המשמש כיום כגלריה לאמנים מתחום הציור והפיסול המודרני, וכן מקום מפגש לדו שיח בין אנשים מתחום היצירה האומנות והבידור.

מזה כארבע שנים שהרב עומר הלוי מצליח מידי שבוע להפוך את המקום ממכון מים למעיין נובע של חסידות. באי השיעור מספרים כי הינם נוהגים שלא לפספס אף מפגש מאחר ורק אז הם זוכים לחוות חיבור עם הפן הרוחני באמת וכי בצעדים בטוחים הם לוקחים על עצמם עוד ועוד צידה לדרך המצוות.

מארגני האירוע לא יכלו שלא לציין כי הקשר בין השקת הספר למקום ההשקה אינו מקרי ובהחלט מרומז בשמו של הספר "באר החסידות".

הרב עומר הלוי דרש דווקא על הקשר שקיים בין השורש של הוצאת 'ספר', ל-'ספירה', 'ספירות' ו'ספיר', שהרי נמצאים אנו בסוף השליש האחרון של ספירת העומר.

השקה נוספת נערכה כבר בשבוע שעבר בבורסת היהלומים בר"ג בנוכחות נשיא הבורסה מר אבי פז, חברי הנהלה ומקורבים ואף סוקרה בהרחבה בפורטל האינטרנט של בורסת היהלומים.

"הספר עוסק בין השאר בנושא סודות הפרנסה" גילה הרב לנשיא הבורסה "ובתקופה הזו יש חשיבות רבה לכך שכל יהודי וכל יהלומן יעמיק ויידע את סודות השפע האלה".

על דבריו של הרב הלוי אמר נשיא הבורסה תוך שהוא מדפדף בדפי הספר כי יש חשיבות רבה לנושא הפרנסה ובמקביל הוא גם רואה בין הפרקים פרק לא פחות חשוב הדן באהבת ישראל – "דווקא הנושא הזה, שהפך למצרך נדיר, מושך מאד את תשומת לבי" אמר הנשיא.

הרב עומר הלוי בנו של הרב חגי הלוי שליח הרבי מלך המשיח במרכז היהלומים הישראלי וחבר הנהלת הבורסה הוא בן בית בבורסת היהלומים. פעם הוא אפילו שקל לעסוק בתחום, עד שקיבל הוראה מהרבי באגרות הקודש לפנות לתחום החינוך ולהפנות את כישרונותיו ויכולותיו להפצת מעיינות התורה והחסידות.

הספר, יצא לאור ע"י הוצאת קה"ת, ובמסגרתו מפרש ומבאר הרב עומר הלוי ארבע מצוות מתוך "דרך מצוותיך" של האדמו"ר ה"צמח צדק". על כתיבתו והוצאתו לאור עמל הרב במשך לא פחות משלוש שנים רצופות.

את בורסת היהלומים הוא כמובן לא נטש והוא פוקד אותה לעתים תכופות מאד - אם זה במסגרת פעילותו במסגרת בית חב"ד בבורסה ואם זה במסגרת שיעורים שהוא מוסר ובהם משתתפים יהלומנים רבים המתפנים מעסקיהם ומשקיעים את זמנם על מנת להעמיק בסודות החסידות.

בסיום הפגישה, ביקש נשיא הבורסה מהרב לחזור אליו עם ספר נוסף בקרוב – "אני לוקח את הספר הזה על מנת לקרוא בו ואני מבקש ממך שבקרוב תבוא אלי שוב על מנת להשיק ספר נוסף בסדרה – אני מקווה ומאחל לך ולנו שזה יהיה תוך פרק זמן קצר בהרבה מפרק הזמן שלקח לך להוציא את הספר הראשון" אמר הנשיא.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter