ה תשרי התשפ"א (23.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


'לא' למסירת שטחים
למעלה מרבבת בני אדם התאספו בכיכר ציון למפגן הצדעה היסטורי  ליהודה שומרון וירושלים ומחאה נגד מסירת שטחים והזדהות עם מכתב הרבנים. המפגן העוצמתי אורגן על ידי המטה העולמי להצלת העם והארץ ותנועת ארץ ישראל שלנו 

יח טבת התשע"א (25.12.2010)

למעלה מרבבת בני אדם התאספו בכיכר ציון למפגן הצדעה היסטורי  ליהודה שומרון וירושלים ומחאה נגד מסירת שטחים והזדהות עם מכתב הרבנים. המפגן העוצמתי אורגן על ידי המטה העולמי להצלת העם והארץ ותנועת ארץ ישראל שלנו. 

האירוע נפתח על ידי מזכיר המטה העולמי, שי גפן מארגן ההפגנה שהעביר את שרביט ההנחיה לעיתונאי יקי אדמקר. 

בפרק תהילים על ידי הרב ישראל אריאל מרבני ירושלים ויו"ר מכון המקדש. שלאחר מכן הריעו כהנים בחצצורות. הרב אריאל קרא לחשבון נפש על פינוי גוש קטיף, והזהיר כי האסונות מגיעים בגלל הכוונה לגרש יהודים נוספים. הוא פנה לקהל להתפלל שחרור פולארד. 

ח"כ מיכאל בן ארי תקף את הצביעות של אנשי השמאל שדואגים לערבים ח"כ מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי נשא במקום נאום, שבו תקף בחריפות את מתנגדיו הפוליטיים. "ישנה מתקפה חזיתית של השמאל הקטן, העלוב והמסוכן. העם מתעב אותם וסולד מהם, כי הם רוצים להפוך את המדינה היחידה של העם היהודי לארץ של כל העמים, חוץ מהעם היהודי". בן-ארי המשיך ואמר: "הם קוראים לנו גזענים, אבל אומרים שעל החרדים לחיות במקום משלהם. זו צביעות. הם תוקפים את הרבנים שנלחמים על זהות הארץ הזו. אני מצדיע לרבנים שעומדים בפרץ הזה".

נציג ראשי המועצות ביש"ע היה יו"ר המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה, שנשא דברים באירוע - שכיוון לעבר נשיא ארצות-הברית, ברק אובמה. "עליך לדעת שארץ ישראל שייכת לעם ישראל, לא בגלל שיקולי ביטחון ולא בגלל שיקולי דמוגרפיה. יש לנו את התנ"ך ועל אפך וחמתך נמשיך לפרוח ביהודה ושומרון".מסיקה שיבח את הרב וולפא "הלוחם הגדול למען ארץ ישראל" שיזם את מפגן התמיכה בהתיישבות. 

פרופ' הלל וייס מתנועת 'נאמני ארץ'  הכריז על הקמת איגוד הקהילות היהודיות ביו"ש, כדי להתכונן לכל התרחישים. 

הרב שלום דובער וולפא, ראש תנועת ארץ ישראל שלנו ו"המטה להצלת העם והארץ" אמר בנאומו: "אתם רוצים מדינה פלסטינית, תקימו אותה ברחוב בלפור (הרחוב בו שוכן מעונו הרשמי של ראש הממשלה), במגדלי אקירוב, בצפון תל אביב תביאו לשם את הכושים שבאים מסודן אבל מדינה פלסטינית לא תקום ביהודה ושומרון". 

"אומרים שמילים הורגות אבל טילים ודאי הורגים, אמר הרב. "ביבי נתניהו דע לך, כל הקהל הקדוש שיש כאן, כולם מכריזים - אם אתה תפנה את הישובים המבודדים, אפילו ישוב של שלושה יהודים, דע לך שזה מעשה בגידה, אם תקפיא את הבנייה זוהי בגידה. נתנו לך את המנדט כדי לבנות את ארץ ישראל לא כדי להקפיא אותה". 

הרב וולפא פנה לראש המועצה האזורית שומרון שהיה בהפגנה ואמר: "גרשון מסיקה, תבנה, תמרוד, אם תהיה לכם הקפאה, תמרדו בממשלה ותבנו. הממשלה הזו, ממשלת ההקפאה, לוקחת את חיילי ישראל להרוס את ארץ ישראל. חיילי ישראל סרבו פקודה. אנחנו לא שליחים של השטן לא שליחים של אחמדניג'אד ולא של חיזבאללה. חיילים יקרים אל תלכו להרי הכרמל לטעת עצים, תלכו לעזה ותביאו את גלעד שליט". 

הרב וולפא התייחס גם למכתב הרבנים שקרא שלא להשכיר ולמכור דירות לערבים. "איפה יש אלימות של נוער? ברמלה, בעכו בכל הערים המעורבות. יש היום מכבסת מילים, לא אומרים ערבים. אומרים 'בני מיעוטים תקפו את האישה ורצחו אותה'. מתביישים לומר ערבים. בעכו המשטרה מפחדת להיכנס לבתים של מוכרי הסמים. ילדים בני שבע הולכים עם אקדח ברחוב. הרבנים הללו שחתמו מגינים על כולנו. מאחלים לרבנים שחתמו שהקב"ה ייתן להם כח המשיך להנהיג את עדתם". 

הגאון הרב גדליה אקסלרוד אב"ד חיפה אמר בפסק ההלכה שראש הממשלה ושר הביטחון אסור להם לכהן בתפקידיהם "שוטרים משמשים שליחי ראש הממשלה ושר הביטחון להרוס בתים של מתנחלים", נכתב במכתב. "אנחנו פוסקים: אסור באיסור מוחלט שראש הממשלה ימשיך להיות ראש ממשלה. גנב לא יכול להיות ראש ממשלה. הוא גנב את הכיסא של ראש הממשלה. נתנו לו את הכיסא של ראש ממשלת ימין והוא נהיה ראש ממשלת שמאל. יש כאן שוד לאור היום. בעבר הכרזנו שאולמרט ייפול ומייד בא טלנסקי והפיל אותו לכן גם היום נכריז שביבי יפול וכך יהיה". 

אורח הקהילות היהודיות בארה"ב היה המרצה הנודע הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון שהסביר בבהירות וברהיטות בעברית ואנגלית את ההתדרדרות והשפל של ישראל מאז החלו במסירת שטחים לאוייבים. כל עם ישראל הם כובשים ומתנחלים. אין הבדל בין כיבוש תל אביב לירושלים המזרחית עד מתי אתם פוסחים על שני הסעיפים, זעק הרב ג'ייקובסון. 

באירוע הצדיעו ליהודה שומרון וירושלים הזמרים אריאל זילבר, מנדי ג'רופי ישי לפידות וגד אלבז.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter