ד תשרי התשפ"א (22.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


שלוחי הרבי התכנסו
אלפי שלוחי הרבי מלך המשיח מקצוות תבל התאספו במרכז חב"ד העולמי - 770, בניו יורק, לכינוס השלוחים העולמי, על מנת לקבל כוחות להמשיך בעבודת השליחות, על מנת לקבל פני משיח צדקנו בפועל ממש.

א כסלו התשע"א (08.11.2010)

אלפי שלוחי הרבי מלך המשיח מקצוות תבל התאספו במרכז חב"ד העולמי - 770, בניו יורק, לכינוס השלוחים העולמי, על מנת לקבל כוחות להמשיך בעבודת השליחות, על מנת לקבל פני משיח צדקנו בפועל ממש. 
  
השלוחים השתתפו בסדנאות, שהעניקו להם כלים בעבודת השליחות, וכן נעמדו להצטלם בתמונה המסורתית.
במרכז הכינוס עמד ה'באנקעט' המפואר בהשתתפות אלף שלוחים מכל קצוות תבל. הכינוס עמד בסימן קבלת פני משיח צדקנו מתוך התעוררות מחודשת לעבודת השליחות אותה הטיל הרבי על צבא השלוחים. במהלך ה'באנקעט' המפואר הוקרן הסרט "שליח עושה שליח" על הדור השני של צבא השלוחים הכובשים את הגלובוס. אחד מרגעי השיא היה כשמנהל המרכז לענייני חינוך, הרב שלום מענדל סימפסון, פנה בקריאה נרגשת מעומק הלב לאחדות בין כל השלוחים.

מוצאי שבת בחצרות קודשנו. לקראת השעה 9:00 מתחילים מאות השלוחים למלא את אולם 770 הענק, סביב שולחנות ערוכים, כש- 770 עצמו מפואר בהדר לכבוד השלוחים, במראה שלא נראה באף אחד מימות השנה.

מנחה ה'באנקעט' השנה, השליח בסינסנטי אוהיו, הרב שלום בער קלמנסון, עולה לבמה ופותח את מעמד השיא של כינוס השלוחים. הוא מעלה על נס את פועלם של שלוחי הרבי מכל קצווי תבל שעושים ימים כלילות מתוך מסירות נפש והגיעו כעת להסתופף בד' אמותיו של נשיא הדור בחצרות קודשנו.

אחרי הפתיחה הרשמית הוא מזמין את החזן של הרבי, הרב משה טעלישבסקי, לקרוא את פרקו של הרבי מלך המשיח. מאות השלוחים שגודשים את אולם 770 הענק עומדים על רגליהם וקוראים את המזמור במנגינה.

אחרי הפרק הוא מבקש להזמין את המרצה הנודע, הרב שלמה מאיעסקי, שידוע במסעותיו ברחבי העולם, לפתיחת הכינוס ב'דבר מלכות', שיחתו של הרבי לכינוס השלוחים ה'תשנ"ב – הכינוס האחרון לעת עתה בו זכינו לשמוע את הרבי חוזר שיחה בפני השלוחים.

את ברכת בית הדין בקראון הייטס "כאן ציווה ה' את הברכה", מוזמן לשאת המארא דאתרא הרב אהרן יעקב שוויי, שמדבר מעומק ליבו, במילים חמות ונרגשות על הכוח המיוחד והאין-סופי שהרבי נותן לכל שליח ושליח ומלווה אותו בחיי היום-יום. מתוך הצדעה לשלוחים מברך הרב שוויי בברכת תושבי השכונה המארחים את הכינוס בשכונת המלך.

הנואם הבא הוא מנהל ה'מרכז לענייני חינוך', מזכירו של הרבי, הרב שלום מענדל סימפסון, האיש שהרבי מינה לחלוש על מפעל השלוחים האדיר והפקיד בידיו את ניהול ענייני השלוחים. בנאום מרגש שנישא מלב רוטט פונה הרב סימפסון בקריאה אדירה לכל השלוחים להתאחד באחדות אמיתית מתוך אהבה לרבי. 

קהל השלוחים האדיר שנמצא באולם 770, יושב נרגש בעת נאומו של הרב סימפסון וניכר כי הדברים פועלים פעולה עצומה על מאות השלוחים הנוכחים ב'באנקעט'.

בעוד מאות השלוחים יושבים נרגשים מדבריו של הרב שוויי, מוזמן השליח הרב נפתלי אסטולין, משלוחי הרבי ללוס-אנג'לס. הרב אסטולין בדרכו המיוחדת מביא את ניחוח מסירות הנפש שספג ברוסיה הסובייטית עוד בעת שהיה ילד ולאחר מכן בחינוך שקיבל מאביו הרב זלמן לייב אסטולין. בדבריו הוא מחזק את השלוחים שזכו לקיים מסירות נפש כפשוטו ממש מידי יום בעבודה לקירוב יהודים והכנת העולם כולו לקבלת פני משיח צדקנו.

מיד בסיום נאומו של הרב אסטולין, 770 מוחשך ועל המרקע נראה מראה הקודש של הרבי. ברקע נשמע קולו של הרבי בסרט ווידאו מושקע וערוך שמקרין קטעים משיחותיו של הרבי לקהל השלוחים. במשך אותם רגעים חש כל שליח כי הוא מתוועד כעת עם הרבי ממש, שומע את המשלח מדבר אליו ומעניק לו מידו המלאה, הפתוחה, הקדושה והרווחה.

כעת מבקש המנחה, הרב שלום בער קלמנסון, להזמין למשא המרכזי של הערב את השליח לפלטבוש, הרב זלמן ליברוב. צמרמורת עוברת בקהל בעת שהרב ליברוב עולה לדוכן הנואמים ונעמד מאחורי הסטענדער. כזכור בשנה האחרונה נפצע הרב  ליברוב בתאונה קטלנית שכמעט קיפחה את חייו היל"ת ורק בדרך נס חזר לתפקד ככל האדם. כעת הוא עומד מול מאות השלוחים, בריא ושלם ונוטל את שרביט הדיבור.

השקט בקהל רק מעצים את ההתרגשות. הרב ליברוב מדבר בדמעות של ממש על העבודה היחידה שהטיל הרבי על השלוחים. "מאז כ"ח ניסן, השיחה הידועה, הרבי לא הטיל את העבודה של הבאת המשיח בפועל ממש על אף קבוצה. לא על החסידים בכלל, לא על ילדי אנ"ש ולא על התמימים. זו הייתה שיחה שהרבי הרעיש איתה את כל ליובאוויטש, אבל עדיין לא היה זה תפקיד מיוחד של אף קבוצה. רק בכינוס השלוחים ה'תשנ"ב הטיל הרבי את העבודה היחידה של קבלת פני משיח על צבא השלוחים דווקא. זו העבודה שלשמה שלח אותנו הרבי למסור את הנפש ולהפוך עולמות!"

בדבריו מתייחס הרב ליברוב גם להבחנה החדה שעורך הרבי בדבריו בכינוס השלוחים ה'תשנ"ב בין שדכנים לבין שלוחים. השליח הרב ליברוב חותם את נאומו בדברים נרגשים: "שליח הוא מי שמתעסק בעבודה של קבלת פני משיח צדקנו – שזו העבודה שהרבי קבע לשלוחים. מי שמתעסק בענייני הרבי באופן של שדכן, הרי זו גם עבודה נעלית, אך בלי לקיים את מה שהרבי קבע לשלוחים, אין הוא יכול להיקרא שליח".

השעה מתאחרת והאולם הענק של 770 מלא על גדותיו. ניכר כי צבא השלוחים הולך וגדל וגם בירכתי 770 תופסים את מקומם עוד ועוד שלוחים, בצפיפות שמעידה על נחת רוח לרבי. גם השעה מתאחרת, אך לשלוחים היושבים באווירה מרוממת נכונה עוד תוכנית מרשימה.

הנואם האחרון בשלב הראשון הוא השליח הרב יוסף חיים גינזבורג, רב קהילת חב"ד וראש מוסדות חב"ד ברמת אביב. גם הפעם ניכרת התרגשות רבה בקהל הגדול, שמכיר את פעילותו האדירה של הרב גינזבורג ומודע לשנה המורכבת שחוותה השליחות החב"דית ברמת אביב, כשעלתה לכותרות בגין ההתנכלות של גורמים אנטי-דתיים למוסדות הפורחים והמשגשגים.

כדרכו, במילים חדות וברורות, מתמצת הרב גינזבורג את הנקודות שהותיר לנו הרבי לזמן זה של העלם והסתר, כשהבהיר והדגיש בשיחת כינוס השלוחים ה'תשנ"ב את מטרת הכינוס. 

כעת מוחשך 770 בשנית ועל המסכים עולה סרט הווידאו המיוחד של כינוס השלוחים השנה, שהוכן על-ידי חברת מדיה מקצועית בניהולו של הת' דוד אוריאן. הסרט קושר את כל קצווי תבל, מוונציה, ניו-ג'רסי, אוקראינה ארץ הקודש ופלורידה, ומציג את העוצמה האדירה של ממלכת שלוחי הרבי הפזורים בכל פינה נידחת בעולם. בסיום הסרט, יחד עם מחיאות הכפיים הסוערות, יוצאים השלוחים בריקוד ספונטני של "יחי אדוננו" מסביב לכל 770. ברקע החלילן ר' יהודה לורבר, המכהן כשליח בעצמו, והתזמורת החסידית "פעמי משיח" שהנעימה את הערב כולו.

דקות אלו הינם אחד הרגעים המרגשים במיוחד. מלבבות רוטטים מרגש, בקשה ותחינה, ויחד עם שמחה אדירה, רוקדים השלוחים ומבקשים "יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד".

רגעים לפני סיום ה'באנקעט', מזמין השליח הרב קלמנסון את הנואם האחרון, השליח לקייב ורבה הראשי של אוקראינה, הרב משה ראובן אסמן, לשאת דברים.

השלוחים זוכרים את נאומו של הרב אסמן מה'באנקעט' בשנה שעברה, אז הבטיח לתרום טנק מצוות נוסף לארץ הקודש. הרב אסמן שמח לבשר לשלוחים שההבטחה כבר נפרטה והטנק החדש נמצא על אדמת ארץ הקודש וכמתנה לרבי מהשלוחים בקייב, מכריז הרב אסמן על עוד ארבעה טנקים שיתרמו השנה לניידות חב"ד בארץ הקודש, בנוסף לטנק נוסף שכבר הובטח, כך שמנין הטנקים יעלה בעוד שבעה טנקים! את ההכרזה המרגשת מקבל קהל השלוחים במחיאות כפיים סוערות ופורץ בשירת "ופרצת" אדירה שנשמעת מכל קצוות האולם ומאחדת לקריאה אחת של "ופרצת" את כל קצוות העולם.

התוכנית הרשמית של ה'באנקעט' ונחתמה וכעת עוברים לשלב מרגש לא פחות: ההגרלה השנתית המתקיימת בסיום כינוס השלוחים על סכום של 150,000 דולר שניתנים לשלוחים! המענק מחולק בין 150 שלוחים, שזוכים כל אחד באלף דולר.

לעריכת ההגרלה מוזמן השליח לניו-ג'רסי, הרב יוסף צבי קרליבך, שמקריא את שמות הזוכים בזה אחר זה, לקול מחיאות כפיים סוערות בכל פעם שעולה אחד משמות השלוחים הזוכים בגורל.

רק אחרי השעה 1:00 בלילה, אחרי ערב גדוש ומלא בתוכן, נחתם ה'באנקעט' בברכת המזון, אותה עורך השליח לבולוניה איטליה הרב אליהו דוד בורנשטיין. ברגעים אלו, של חתימת הכינוס ניכר על השלוחים ההתרגשות הרבה, כשרבים מהם ממשיכים לשבת בשבת אחים גם יחד בהתוועדות חברים אמיתית, מתוך אחדות ואחווה, כשהם מחוזקים בשליחותו של הרבי מתוך אמונה והבטחה להביא ברגע זה ממש לקבלת פני משיח צדקנו.

בסיום עוד מחכה לשלוחים מתנה מפוארת, כשכל אחד מהם מקבל תיקייה עם ספר בהוצאת קה"ת על המזמור של הרבי ותשורה מיוחדת, המדריך "אחדות השלוחים" שבו מרוכזים כל כתובות השלוחים מכל העולם כולו. שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter