ח תשרי התשפ"א (26.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


בית חב"ד - רח' הרבי
"זאת לא מחווה שבאר שבע עושה לרבי מליובאוויטש, זו זכות עבור העיר באר שבע" – אלו דבריו הנרגשים של השר יעקב מרגי בדינר החגיגי שהתקיים בתוך בניין בית חב"ד החדש, לאחר טקס קריאת הרחוב על שם הרבי ● מנהל בית חב"ד המרכזי ומי שעומד מאחורי החזון וההקמה של הבניין החדש, הרב זלמן גורליק, דיבר על כך שכל תורם הוא בעצם שותף מלא לפעילות שתתקיים בבניין 

כא אלול התש"ע (31.08.2010)

ביום חמישי האחרון, ט"ז אלול, זכו מאות אנשים לפתוח לראשונה את דלתות הבניין החדש של בית חב"ד המרכזי באר שבע, לרגל גמר קומת הקרקע ולקראת השלמת הקומות העליונות. "זה יהיה בית חב"ד הגדול ביותר בארץ", אמר בהתרגשות הרבנפתלי ליפסקר, רכז הסניפים במטה צעירי חב"ד, שהשתתף באירוע המרגש.

הערב החגיגי נפתח בטקס רשמי של עיריית באר שבע לרגל קריאת הרחוב על שם הרבי מליובאוויטש, למרגלות הבניין החדש. רב העיר באר שבע הרב יהודה דרעי אמר: "כאשר יגיע אדם ויראה את רחוב הרבי מליובאוויטש, הוא ישאל 'מי זה הרבי'? ואז אנחנו נצביע לעבר בניין בית חב"ד החדש ונאמר לו 'זה הרבי'". 

ראש העיר באר שבע, מר רוביק דנילוביץ, נאם על גדלותו של הרבי ועל אהבת ישראל של חסידי חב"ד. את ברכת מרכז צעירי חב"ד הביא הרב מנחם קוטנר, מנהל מטה צא"ח למען נפגעי הטרור. באירוע נכחו גם חברי מועצת העיר מר עופר כרדי ומר יעקב אוחיון. בערב נכחו שליחי הרבי בשכונות באר שבע ובאזור הדרום.

בתום הנאומים, ניגשו המשתתפים להסרת הלוט מעל שלט הרחוב על שם הרבי  מליובאוויטש.

לאחר מכן החל הדינר החגיגי בבניין בית חב"ד החדש. בפעם הראשונה פתחו המוזמנים את דלתות בית חב"ד, צעדו בקומת הקרקע בין אגף הפעילות לבין הספרייה לילדים, וסקרו תערוכה ייחודית המספרת על מה שעתיד להיות בבניין החדש.

הדינר עצמו התקיים בקומת בית הכנסת. יום לפני כן הניחו הפועלים את המרצפות האחרונות באולם בית הכנסת, ובתוך שעות אחדות הפך המקום מאתר בנייה לאולם מפואר במיוחד.

התרגשות רבה אחזה את הלבבות. רבים מהמוזמנים הם אלו שהיו שותפים לחזון הקמת הבניין, ותרמו במהלך השנים סכומים קטנים שהצטברו לסכומים אדירים למען הקמתו. כעת הם משתאים לראות איך החלום מתחיל להתגשם, ושמחים לתרום למען השלמתו הסופית של בניין בית חב"ד.

הערב נפתח בנאום לבבי של השר לענייני דת, מר יעקב מרגי בתור תושב העיר באר שבע, השר הינו ידיד ותיק של בית חב"ד באר שבע, והדבר השתקף היטב בדבריו. "קריאת הרחוב אינה מחווה של העיר באר שבע למען הרבי מליובאוויטש, אלא זכות עבור באר שבע", אמר השר.

מנהל בית חב"ד המרכזי ומי שעומד מאחורי החזון וההקמה של הבניין החדש, הרבזלמן גורליק, דיבר על כך שכל תורם הוא בעצם שותף מלא לפעילות שתתקיים בבניין.

לאחר סרט על פעילות בית חב"ד, פתח המנחה את ההתרמה למען השלמת הקומות העליונות של בית חב"ד. תזמורת הכליזמרים יחד עם השחקן מיכאל וייגל ליוו את מסע ההתרמה. מאות טפסי התרמה הוקראו על ידי המנחה דוב הלפרין ועלו על המסך. כמו כן התקיים במהלך הערב מכירה פומבית מיוחדת.

"אני מודה לכל המשתתפים, ומקווה שהערב הזה יתן לנו אפשרות להגיע להשלמת הבניין במהרה", אומר הרב זלמן גורליק. שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter