יב תשרי התשפ"א (30.09.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
מעלת השמחה
שמחה כשהיא לעצמה אינה מצווה ועצבות בפני עצמה אינה עבֵרה; אבל לגבהים שאליהם מביאה השמחה אי-אפשר להגיע על-ידי שום מצווה, ואילו לבאר-שחת שאליה מדרדרת העצבות לא מגיעים על-ידי שום עבֵרה.
 


|
שתפו:  
חבד » חדשות


בת-מצווה לילדות התפוצות
ביום שלישי בשבוע שעבר, ט"ז באב, בשעות אחר הצהרים יצא לדרך "מסע בת מצווה לילדות התפוצות, ישראל, 2010" שמארגן ארגון הרווחה האירופאי -  "אלף", בראשות הרב לוי קנלסקי ● הנואם הבא היה אורח מיוחד שמתמחה בנאומים ובהרצאות, הרב זמיר כהן מיוזמי וממקימי ערוץ "הידברות". הרב זמיר כהן הרצה על חשיבותה של האישה ביהדות ● בתום האירוע הוענקו לבנות המצווה פמוטות כסף

ל אב התש"ע (10.08.2010)

ביום שלישי בשבוע שעבר, ט"ז באב, בשעות אחר הצהרים יצא לדרך "מסע בת מצווה לילדות התפוצות, ישראל, 2010" שמארגן ארגון הרווחה האירופאי -  "אלף", בראשות הרב לוי קנלסקי, בשיתוף פעולה עם קרן "תג" בראשות הרב יוסי אייבס מאנגליה, וארגון "ברית אברהם" בראשות הרב מרדכי קנלסקי מארצות הברית.

מטרת המסע השנה הייתה, להעניק לבנות הרווחה את ההזדמנות לחגוג בת מצווה בארץ ישראל-בכותל המערבי, שריד בית מקדשנו, ללמוד על כוחה המיוחד ועל תפקידה של בת ישראל, ואף יותר מכך, להעניק להן כמה ימים של חסד, לשכוח משגרת חייהן הקשה ולתת להן תקווה וסיכוי לעתיד טוב יותר.

לאחר יום שלם של טיולים מרתקים ומעשירים, ביום רביעי שעבר, בשעת ערב מוקדמת, התקבצו ובאו להם עשרות מתושבי הישוב סביון לחצר ביתם של משפחת מולדבסקי, שהיו המארחים של הערב המיוחד.

במקום נכחו אנשי עסקים מקומיים, לצד אורחים נכבדים מהארץ ומחו"ל וכמובן נערות הבת-מצווה, בליווי חברות ובני משפחה נרגשים.

האורחים נהנו מקבלת פנים בצורת בר מזון יוקרתי ועשיר בניהולו של ר' אבי מלכא מכפר-חב"ד. לאחר מכן פנו האורחים לחלקו הראשון של הערב לצד הבריכה בחצר כשהמנחה הרצל קוסאשוילי סוקר בקצרה את הפעילות הענפה של ארגון אלף בקרב נוער יהודי בסיכון מכל רחבי אירופה.

הערב נפתח באמירת מזמור תהילים ע"י המנחה. לאחר מכן, הוזמנה שרת הקליטה והעלייה הגב' סופה לנדבר שהגיעה במיוחד לערב הזה מסיבוב ארוך ברחבי הארץ. השרה לנדבר סיפרה בהתרגשות על חשיבות הציון והחגיגה של יום חשוב כבת-מצווה בחייה של נערה יהודיה. היא איחלה לבנות שיקימו את ביתן בישראל ומהן ייצאו עוד חיים יהודיים בעתיד. בתום דבריה, העניקה הגב' סופה לנדבר יחד עם הרב לוי קנלסקי ואשתו נחמה לשתיים מהילדות פמוט כסף במתנה.

הנואם הבא היה אורח מיוחד שמתמחה בנאומים ובהרצאות, הרב זמיר כהן מיוזמי וממקימי ערוץ "הידברות". הרב זמיר כהן הרצה על חשיבותה של האישה ביהדות. ועל היותה עקרת הבית, עיקרו של הבית באמת. ולא כפי שטועים היום לכנות כל אישה שאיננה עובדת אלא משקיעה את כוחה ומרצה בחינוך הילדים כ"עקרת בית".

בשלב הזה של הערב הודה המנחה לרב לוי קנלסקי ולרעייתו הגב' נחמה על מסירות הנפש שלהם בשליחותם החשובה. וכמובן למארחים, לבעלי האכסניה-משפחת מולדבסקי.

לאחר דבריו של הרב זמיר כהן, יצאו האורחים לאתנחתא מוזיקלית וארוחת ערב מלאה וחגיגית.

בפתיחת חלקו השני של הערב כובד הרב הראשי לישראל ויו"ר מועצת הרבנים של ארגון אלף, הרב יונה מצגר, שדיבר בטוב טעם ודעת על הארגון אלף ועל פועלו ברחבי העולם. הרב שיתף את הקהל בסיפור אישי שלו עם כמה אסירים יהודיים שבזכות "אלף", זכו להניח תפילין כדבעי בין חומות הכלא ובגאון יעקב ולא מפחד חלילה, כשמפקד הכלא הגוי משתף פעולה עם הרב בעניין.

בתום דבריו המרתקים, הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר העניק שי לעוד שתים מנערות הבת-מצווה ואיחל להן שיזכו לבנות בית יהודי על אדמת ארץ הקודש.

נציגות הבנות מכל מדינה ומדינה עלו לבמה בזו אחר זו והעלו על נס את המסע המרגש ואת ההזדמנות הנדירה שניתנה להן לחגוג ולציין את בת המצווה שלהן בארץ הקודש וברחבת הכותל המערבי. הן הביעו תקווה שגם בנות אחרות וחברות יקרות שנותרו מאחור יזכו בעתיד הקרוב למסע מרגש ועשיר בכמות ובאיכות כמסע הזה שהן חוו בעצמן.

אחריהן, עלו לבמה בנותיו התאומות של הרב יוסי אייבס  יו"ר קרן "תג" מאנגליה שפרש את חסותו על הערב הזה והציגו ברוב חן את המצגת "האישה בראי היהדות-מעשה אורג".

התרגשות עברה בקהל עם הקרנת הסרט הקצר מגשימים חלומות שסקר יום בחיי נערים ונערות מרקע מצוקה שנעזרו בארגון אלף.

אחרון הנואמים היה הרב מרדכי קנלסקי מארגון "ברית אברהם" שדיבר על חשיבות הדלקת הנרות שעל ידה הבת מאירה את הסביבה ואת האזור שלה.

בתום האירוע הוענקו לבנות המצווה פמוטות כסף, ע"י יו"ר ארגון אלף הרב לוי קנלסקי והתורמים של האירוע, קרן "תג" בראשות הרב יוסי אייבס מאנגליה, ארגון "ברית אברהם" בראשות הרב מרדכי קנלסקי מארצות הברית, והאורחים נפרדו ממארחיהם בלבביות ובהתרגשות.

את האירוע כולו, כמו גם המסע המיוחד, הפיקה ברוב כישרון ותושיה חני מיכאלשוילי מכפר-חב"ד.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter