כו שבט התשפ"ב (28.01.2022)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » ג' תמוז » מאמרים


הזיקה הברורה אל הבורא
הרבי נסתר מעינינו הגשמיות מזה 18 שנים, אך אנו יודעים כי כמו בזמן יהושע בן נון – בג' בתמוז השמש לא שקעה. הרבי חי וקיים ותכף ומיד יחזור ויתגלה ויביא לכולנו את הגאולה הנכספת

א תמוז התשע"ב (21.06.2012)

חב"ד
אחד המאורעות ההיסטוריים שנעשו לעם ישראל בחודש תמוז, היה בעת הכיבוש הראשון של ארץ ישראל. באחד מימי השיא של הלחימה, בתאריך ג' בתמוז, עצר מנהיג ישראל דאז, יהושע בן-נון, את מהלך השמש, כדי שעם ישראל יוכלו להמשיך ולסיים את התקיפה. יהושע אמר "שמש בגבעון – דום!" – כלומר, דומי (שתקי) מלשאת שירה לפני הקדוש-ברוך-הוא, וכשנדמה שירת השמש היא קפאה על מקומה ולא נעה.
 
בתורת החסידות מוסבר כי בעת שנעצרה השמש, נעצר מהלכם של כל גרמי השמים! בכך התגלה כי החיבור אל הבורא מהווה את מקור הקיום היחיד של הבריאה כולה. כאשר חדלה השמש מלומר שירה, עבר חיבורה אל הבורא למצב של חידלון. היא עצמה לא נעה, והדבר השפיע על כל גרמי השמים, שקפאו גם הם על מקומם.
 
*
 
את הזיקה הברורה שבין החיות האלוקית לבין הקיומיות של כל נברא נזכה כולנו לחוות בגאולה השלמה. אחד מייעודי הגאולה הוא "וראו כל בשר יחדיו כי פי השם דיבר" – הבשר הגשמי יוכל לזהות את דבר השם הטמון בכל פרט בבריאה ומהווה את זכות הקיום שלו.
 
כעת, כל עוד לא הגיעה הגאולה, תפקידנו לפעול כדי להגיע אל התגשמות החזון המופלא. לכל יהודי ניתן הכוח להחדיר קדושה בגשמיות, על-ידי התורה והמצוות. בקיום התורה והמצוות טמון כוח המאפשר לנו להפוך את חומריות העולם לכלי שרת שדרכו מתגלה רוחניות.
 
תורת החסידות מסבירה, כי זוהי בעצם מטרת כל הבריאה. רצונו של הבורא הוא כי יקיימו את התורה בעולם גשמי וחומרי, כדי שהוא יזדכך ויהפוך לאמצעי לגילוי הנוכחות האלוקית. העיסוק בגשמיות אינו חלק נפרד מעבודתו הרוחנית של היהודי. הקדוש-ברוך-הוא ברא את העולם כדי שהיהודי יתקיים ויתנהל בו בגשמיות, ובמציאות הזו ישכין את קדושתו העליונה.
 
כאשר נאמר בתורה "ששת ימים תעבוד ועשית כל מלאכתך", זהו לא רק היתר אלא צו! עבוד כראוי במשך ימי השבוע, וכך תחבר רוחניות וגשמיות ותגשים את המטרה האלוקית שבבריאה. דווקא על-ידי העיסוק בגשמיות, כזה שחדור בהכרה כי "אני לא נבראתי אלא לשמש את קוני", מגשים היהודי את ייעודו ואת ייעודה של הבריאה כולה.
 
*
 
הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מלמד כי רק כאשר יהודי חדור בתכלית של עבודתו בעולם, הוא מצליח לחבר גשמיות ורוחניות מבלי שהקונפליקט בין שני התחומים יפגע בשלוותו.
 
אפשר להמשיל זאת לאדם שמכין עוגה. ההכנה מחייבת שלל פעולות: להקציף ביצים, למהול נוזלים, לערבב מוצקים, ללוש ולאפות – ולמרות המגוון הרחב, אין הפעולות גורמות לאדם לפיזור הנפש. ההכרה בכך שכולן חלק מהתהליך אחד כללי של הכנת העוגה הופך את המשימות השונות למארג אחד שמוביל לתוצר המוגמר.
 
כך גם בכלל החיים היהודיים. אנו נדרשים לבצע משימות רוחניות וגם גשמיות, אך לאלו כאלו מטרה זהה. המשימות כולן נועדו למלא את שליחותנו עלי אדמות – לגלות את הנוכחות האלוקית עלי אדמות. להביא להתגשמות החזון "וראו כל בשר יחדיו כי פי השם דיבר". וכאשר מכירים במטרה מבינים שהכול חלק מאותו מארג של משימות, המוביל לתוצר המוגמר – הגאולה השלמה.
 
בג' בתמוז שלפני אלפי שנים זכה העולם להכרה חדה בכך. בקרוב ממש נזכה כולנו להכרה מושלמת בכך – בגאולה השלמה, שתבוא עם התגלותו של הרבי מלך המשיח. הרבי, שנסתר מעינינו הגשמיות מאז ג' בתמוז לפני 18 שנים – אך אנו יודעים כי בג' בתמוז השמש לא שקעה. הרבי חי וקיים ותכף ומיד יחזור ויתגלה ויביא לכולנו את הגאולה הנכספת.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter