ח סיון התש"פ (31.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חודש אייר


הקשר המשולש – אז והיום
ב-51 השנים שחלפו מאז, זרמו בנחלי ישראל מים רבים, וחלק משמעותי מההישגים של "ששת הימים" כבר אבדו. על סיני ויתרנו מזמן, והמעמד האיתן שהיה לנו בזמנו גם הוא התערער.


טז אייר התשע"ח (01.05.2018)

ימים אלה מחזירים את אזרחי ישראל 51 שנה לאחור, אל מלחמת "ששת הימים". מלחמה שהתחילה בחששות איומים, אך לפועל התנהלה בדרך רצופה הצלחות נסיות והסתיימה בניצחון מזהיר: הקדוש-ברוך-הוא אפשר לישראל הקטנה להכפיל את שטחה הטריטוריאלי פי שלושה יותר – לכבוש את סיני, לספח לעצמה את רמת הגולן ולאחד את ירושלים תחת ריבונות יהודית. הפכנו אז למעין מעצמה אזורית, שכל שכנותיה רועדות מפניה.
 
המבוגרים בינינו בוודאי זוכרים כי לפני המלחמה, בימי הפאניקה שאפפה את העולם היהודי לשמע תרועות הקרב והשטנה של צבאות ערב – עמד מנהיג אחד ויחיד וזרע ביטחון בקרב המוני בית ישראל. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח ניבא ברורות כי ישראל תצא מהמלחמה הזו מנצחת, והורה לחסידיו שבישראל להישאר בה, משום שאין להם ממה לחשוש.
 
***
 
עובדה פחות ידועה היא קריאתו המפוכחת של הרבי את מפת האירועים שהובילו אל המלחמה. רבים וטובים סברו כי נקודת הפתיחה של המלחמה הייתה ההתגרות המצרית באזור התעלה, שהתבטאה בהפצצה של כל אנייה שעברה שם בדרכה לישראל. דעתו של הרבי הייתה שונה והרמטכ"ל דאז, יצחק רבין, הודה בפה מלא כי היא הנכונה.
 
בפגישת 'יחידות' שהייתה לרבין אצל הרבי תקופה קצרה לאחר המלחמה, אמר לו הרבי כי הניסיונות הסוריים הכושלים להסיט את מקורות המים של ישראל שנה קודם לכן, הם שהיו בעצם נקודת-הפתיחה הראשונית של המלחמה. רבין השתאה כולו מראייתו הנכוחה של הרבי.
 
צלע שלישית בקשר של הרבי אל המלחמה, היא הדרך שבה סייע לניצחון המזהיר. זמן קצר לפני פרוץ המלחמה ציטט הרבי את דברי חז"ל, כי התפילין מטילות אימה ופחד על אויבי ישראל ומביאות להחלשתם. בהתאם לכך קרא לכל גבר מעל גיל בר-מצווה להניח תפילין. דוכני התפילין, שהפכו היום לנוף בלתי נפרד מהרחוב הישראלי – היו בעצם מבצע של הרבי אז, לקראת "ששת הימים".
 
קשר משולש זה של הרבי למאורעות המלחמה משרטט לפנינו דמות של מנהיגות אמתית, שרגליה בקרקע וראשה מגיע השמימה: גם לקרוא נכון את המפה, גם לנווט בה מהלכים בדרכים שמימיות וגם לדעת מראש, בוודאות מוחלטת, כי הן תוכחנה את עצמן! "הנמצא כזה איש אשר רוח-אלוקים בו?!".
 
***
 
ב-51 השנים שחלפו מאז, זרמו בנחלי ישראל מים רבים, וחלק משמעותי מההישגים של "ששת הימים" כבר אבדו. על סיני ויתרנו מזמן, והמעמד האיתן שהיה לנו בזמנו גם הוא התערער.
 
הרבי חזה את הכול מראש והזהיר מאוד שלא להרוס את כל מה שקיבלנו בנסים אלוקיים. לא לוותר על שטחים ואפילו שלא לדבר על כך, כי זה ירחיק את השלום ויערער את מעמדנו. עובדה שהוכחה לצערנו שוב ושוב. אך יחד עם זאת, הרבי גם הגה את המהלכים השמימיים שינווטו את עם ישראל להתגבר על כל המעידות והמכשולים.
 
המהלך העיקרי והחשוב, לדברי הרבי, הוא שנכין את עצמנו ואת העולם כולו לקראת הגאולה השלמה. האירועים שעוברים עלינו הם קִצם של "חבלי משיח" ועל-ידי הוספה בלימוד על הגאולה ובמעשים טובים, במיוחד כאלה שיש להם זיקה מובהקת להבאת הגאולה, נמהר לעבור את הימים הקשים ולהיכנס אל הגאולה.
 
וזו גם הצלע השלישית – והחשובה – בקשר של הרבי למאורעות העכשוויים: הרבי בעצם מנבא כי בקרוב מאוד נזכה להיגאל וכי הוא בעצמו יהיה מי שיתגלה כמלך המשיח. ועל זאת נחמתנו. כי כאמור: אין בנמצא איש אשר רוח-אלוקים בו – כזה!


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter