ז סיון התש"פ (30.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חודש אייר


הזיכרונות שלנו מימי המלחמה
ברבות השנים אימצו חוגים רבים רעיונות מקוריים להפצת יהדות. אבל מי שיצר את המהפכה היהודית בדורנו והנחיל אותה לכול הוא אדם אחד ויחיד: הרבי מליובאוויטש מלך המשיח

כב אייר התשע"ו (30.05.2016)

השבוע נציין את הניצחון המזהיר של עם ישראל במלחמת "ששת הימים". ניצחון נסי, בהיקף לא מצופה לפי אף קנה-מידה, שהמחיש כי לא ינום ולא יישן שומר ישראל.
 
אצל חסידי חב"ד מעלה התקופה ההיא שני זיכרונות רבי-משמעות: הראשון – היותו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח היחיד שהרגיע את העם בערב המלחמה. בזמן שכולם ניבאו עתיד שחור-משחור לעם היהודי והכינו אותנו לגרוע מכול – הבטיח הרבי את הניצחון המזהיר, שאכן התממש.
 
הזיכרון השני הוא הנשק הרוחני שעמו השתמש הרבי להבאת הניצחון: מצוות התפילין. על בסיס דברי חז"ל, שלתפילין יש סגולה מיוחדת להטיל פחד ומורך-לב על אויבי ישראל – יצא הרבי בקריאה לכל העם להתחזק במיוחד במצווה זו, ושלח את חסידיו לשווקים ולרחובות לקיים את המצווה עם כל יהודי. אז, בימים ההם, נולדה התופעה המאוד מוכרת כיום, של יהודים עומדים ליד דוכן בטבורו של רחוב הומה, מטים יד מופשלת שרוול ומניחים תפילין.
 
*
 
מבצע התפילין, כפי שמכונה הפעילות בלקסיקון החב"די, הנו דוגמה אחת מני רבות לראשוניותו של הרבי בכל הנוגע להפצת יהדות בדורנו. למעשה, כל יצירת הקשר עם הציבור שעדיין לא שומר מצוות והבאת אור-התורה למחוזותיו התחדשה על-ידי הרבי. כבר בשנות החמישים שלח הרבי את חסידיו לקיים ערבי תרבות יהודיים לציבור הרחב. ערבים שהתקיימו אפילו בקיבוצים – מקומות שהיוו סמל מובהק לחילוניות ולהינתקות ממורשת ישראל – ועוררו נשמות רבות לשוב ולהתחבר אל צור מחצבתן.
 
ומי היה הראשון שפיתח את המודעות לערכה הרוחני של המזוזה? והראשון שהביא גם נשים שאינן שומרות מצוות להאיר את ביתן באור נרות השבת? והראשון שהקים בתי-ספר ברוח מסורת ישראל למען ילדים מבתים שאינם דתיים מוצהרים? והראשון שהדפיס ספרים בנושאי יהדות, בסגנון מתאים לקהל שאינו פוקד את בתי-הכנסת? והראשון שפעל להוצאת תקליטים של מוזיקה יהודית-חסידית אותנטית, וכך חיבר אל המקורות גם כאלה שסירבו להכניס אל ביתם ספרים או סממנים דתיים מובהקים אחרים? – התשובה לשאלות הללו ולעוד רבות דומות היא אחת: הרבי מליובאוויטש.
 
ברבות השנים אימצו חוגים רבים נוספים את הרעיונות המקוריים להפצת יהדות. אבל מי שיצר את המהפכה היהודית בדורנו והנחיל אותה לכול הוא אדם אחד ויחיד: הרבי.
 
*
 
את הרקע להצלחות המזהירות של הרבי בכל הקשור להפצת יהדות, הסביר הרבי עצמו: על-פי סימנים שקבעו חז"ל מוכח כי אנו נמצאים סמוך ממש לגאולה השלמה, והסמיכות הזו פועלת על יהודים באופן בלתי-מודע התעוררות פנימית להתקרב אל הבורא ולמלא את רצונו. אלא שצריך למצוא לכל אחד את המסילה דרכה תתבטא התעוררותו – ואת המסילות הללו סלל הרבי.
 
הזכרנו כי את הניצחון במלחמת "ששת הימים" ניבא הרבי מראש. כך גם בעניין הגאולה העניק הרבי לדבריו תוקף של נבואה, כאשר אמר כי אנו עצמנו נהיה הדור הראשון שיחווה אותה. הרבי גם אמר כי מי שאחראי לתהליך ההתעוררות בעם הוא המשיח בעצמו, שכבר לפני הגאולה מנבא עליה ומכשיר את הקרקע לקראת התגלותו.
 
אנו סמוכים ובטוחים כי כשם שהתקיימה נבואת הרבי לפני 49 שנים, עת זכינו לשחרור הכותל המערבי – כך תתקיים גם נבואתו זו, ובמהרה נזכה לחזות בהתגלותו, בבניין בית-המקדש השלישי.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter