כה אב התש"פ (15.08.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » ל"ג בעומר


גם רב יכול להיות חבר
מודל המחנך שעיצב רבי שמעון הוא מושלם. לשדר לתלמידים חביבות ואהבת-ישראל אמתית, וזאת מבלי לאבד כהוא זה מההערכה המופלגת שהם רוחשים אליו

ז אייר התשע"ח (22.04.2018)

ל"ג בעומר הוא יום ההילולא הנחגג ביותר בעולם היהודי. נהירת הרבבות אל מערת הקבורה של רבי שמעון בן יוחאי במירון ביום הסתלקותו, היא תופעה שאין לה אח ורע. מכל הזרמים והעדות מגיעים להתפלל על קבר הצדיק, ובמקביל – ליטול חלק בריקודי השמחה הגדולה. שמחה שמתנהלת לפי צוואתו האישית של רבי שמעון, בגלל העלייה הרוחנית הנשגבה שזוכה לה נשמתו ביום פטירתו ובמיוחד בגלל בשורתו של היום: התחלת ההתגלות של פנימיות התורה, שתגיע לשלמותה בגאולה האמתית והשלמה.
 
גם כאלה שאינם עולים למירון, עורכים בליל ההילולא מדורה גדולה ושמחים לאורה. על פי תקנתו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, מתקיימות ביום זה ברחבי תבל אלפי תהלוכות עם מוצגי יהדות, בהן נוטלים חלק כמיליון ילדים ויותר – גם זאת לכבודו של רבי שמעון בן יוחאי.
 
***
 
במה זכה רבי שמעון, שהכול מנציחים את זכרו? – ובכן, ראשית, מפורסמת לכול מסירות-הנפש שלו למען התורה. שלוש-עשרה שנים היה ספון במערה יחד עם בנו, רבי אלעזר, וכשגופיהם טמונים בחול עד צוואר שכבו ושקדו בלימודם. בנוסף, שם דבר היא התמצאותו של רבי שמעון בכל מקצועות התורה. אין בין מאות פרקי התלמוד ולו אחד שלא מצוטטים בו דברים משמו. רבי שמעון הוא גם כידוע ראש מנחילי פנימיות התורה, וחידושיו המופלאים בתורה זו מכונסים בספר הזוהר הנודע.
 
תלמידיו, שהתאבקו בעפר רגליו, קשרו לראשו תארים אלוקיים מפליגים שלא מוצאים כמותם בדברי ימי ישראל. אך למרות זאת נהג רבי שמעון מצדו בענווה בלתי מצויה כלפיהם וכינה אותם בשם "חבריי". יחס זה הפך למותג, עד כדי כך, שמזכירים בתלמוד אותו ואת תלמידיו כ"רבי שמעון וחבריו".
 
גדלות מופלאה לצד ענווה לא שגרתית מהוות שילוב מפעים שחז"ל רואים בו את מעלתו של בורא העולם. וכמו שאמרו: "במקום שאתה מוצא גדולתו של הקדוש-ברוך-הוא – שם אתה מוצא ענוותנותו". לכן, כאשר השילוב המדהים של גדולה וענווה שכאלו מאירות אצל צדיק – לא פלא שהוא נחקק לעד בלב העם היהודי.
 
מודל המחנך שעיצב רבי שמעון הוא מושלם. לשדר לתלמידים חביבות ואהבת-ישראל אמתית, וזאת מבלי לאבד כהוא זה מההערכה המופלגת שהם רוחשים אליו. תהלוכות היהדות שבל"ג בעומר נושאות גם הן את המסר החינוכי הזה ולכן הן מתקיימות במיוחד עבור היעד החינוכי של העם – דור העתיד.
 
***
 
רבי שמעון בר-יוחאי חי תקופה קצרה לאחר חורבן הבית השני, ואחת הבשורות הגדולות ביותר שבישר לעם היהודי קשורה לגאולה: "בוא וראה כמה חביבין ישראל... שבכל מקום שגלו – שכינה עמהן... ואף כשהן עתידין ל(ה)יגאל – שכינה עמהן!". הוא גילה לכולנו את מה שעינינו החומריות לא מסוגלות לזהות – כי לכל מקום שאנו מגיעים מלווה אותנו השכינה ומצטערת יחד עמנו. הגאולה שמצפה לנו היא לא רק גאולה שלנו או של האנושות כולה – אלא גם גאולה של הבורא כביכול, בכבודו ובעצמו.
 
בכלל, כל סתרי-התורה שגילה רבי שמעון לעם ישראל קשורים לגאולה. בספר הזוהר מובא, כי הקדוש-ברוך-הוא הבטיח לרבי שמעון כי בכוחו ובזכותו של חיבורו זה – יצאו עם ישראל מן הגלות ברחמים.
 
אהבת-ישראל, חינוך אמתי, לצד לימוד פנימיות התורה – ובמיוחד לימוד בסוגיית הגאולה, שמורחבת מאוד במשנתו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח ובכל ספרי חסידות חב"ד – הן ההליכה הטובה ביותר לאורו של רבי שמעון. הליכה בתהלוכה הגדולה של עם ישראל אל הגאולה השלמה, שמגיעה תכף ומיד.


שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter