ו סיון התש"פ (29.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » ל"ג בעומר


חלקם של הילדים בגאולה
הילדים הרכים היו המצפון של העם במצרים והפכו להיות המצפון שלהם לנצח. עתיד העם היה והנו מבוסס על הילדים, ואת המסר הזה חשוב שנפנים היטב

טו אייר התשע"ד (15.05.2014)

חב"ד
ימי ספירת העומר בהם אנו נמצאים כעת, קושרים בין שני חגים גדולים של עם ישראל – פסח ושבועות. פסח הוא היום בו יצאנו ממצרים, ובשבועות הושלמה מטרת היציאה, כאשר ניתנה לבני ישראל התורה. שני החגים האלו הם למעשה חגי ההולדת של העם. ימים בהם בחר הקדוש-ברוך-הוא בעם ישראל כבניו, בני העם הנבחר.
 
בשני המאורעות הגדולים האלו, מספרים חז"ל, היה חלק גדול וחשוב לילדים. הקטנים השפיעו על עתיד העם כולו ובזכותם בעצם הפכנו להיות העם הנבחר.
 
*
 
גלות מצרים הייתה גלות קשה ביותר ובעין הסערה נמצאו הילדים. הוטלו לגביהם גזירות מיוחדות, שהגיעו בשיאן להשלכת הילדים אל היאור. חז"ל מספרים כי למרות כל הגזרות והקשיים, ידעו הילדים כי עליהם להמשיך במסורת האמונה אותה ירשנו מהאבות. הם שמעו את הבטחת הגאולה 'פקוד פקדתי את בני ישראל' והאמינו בה באמונה פשוטה. הם ידעו כי עליהם להתנהג בהתאם לילדים הצפויים להיגאל והשפיעו גם על כל מי שבסביבה להתנהג כך, ובכך הפיחו רוח חיים בעם.
 
לכן, גם כאשר הגיעו לים סוף, כאשר בורא העולם נגלה לעם ישראל בעוצמה שמעולם לא נחוותה, היו הילדים הראשונים שזיהו את הנוכחות האלוקית. אחריהם החרו החזיקו כל העם.
 
שבועות ספורים לאחר מכן, לקראת חג השבועות, שוב עלתה קרנם של הילדים: לפני שהסכים הקדוש-ברוך-הוא לתת את התורה לעמו, הוא דרש ערבים מבטיחים על שמירת התורה. בני ישראל העלו שלל של ערבים אפשריים: האבות, הנביאים ועוד, ובאף אחת מהאפשרויות לא התרצה הבורא. עד שאמרו לו: "בנינו ערבים בעדינו" – ואז הוא הסכים לתת את התורה.
 
עובדות אלו סופרו לנו ע"י חז"ל לא רק כדי שנדע את ההיסטוריה, אלא כדי שנסיק מהדברים מסקנות מעשיות. והמשמעות המעשית של העובדות היא שהילדים הרכים שהיו המצפון של העם במצרים, הפכו להיות המצפון שלהם לנצח. מהסיפורים הללו אנו למדים כי עתיד העם היה והנו מבוסס על הילדים, ואת המסר הזה חשוב שנפנים היטב.
 
*
 
במוצאי שבת הקרוב יחול ל"ג בעומר, יום ההילולא של רבי שמעון בן יוחאי. רבי שמעון כתב את ספר הזוהר ונחשב למנחיל הראשי של תורת הנסתר – פנימיות התורה – לכלל ישראל. רבי שמעון ניבא כי גם הגאולה השלמה תבוא בזכות הילדים. הוא אמר כי בדור האחרון של הגלות יתפשטו סודות התורה עד כדי כך, שאפילו ילדים קטנים יעסקו בהם ובכך תבוא הגאולה האמיתית והשלמה.
 
בדורנו אנו עדים להתממשותה של תופעה חסרת תקדים זו. לימוד פנימיות התורה, במיוחד כפי שהיא מוארת במשנת החסידות, הולך וצובר פופולאריות בקרב ילדים ובני נוער. ילדים רבים יותר מאשר בכל תקופה אחרת בהיסטוריה חשופים היום לאור הגדול שבתורת החסידות.
 
ביום ההילולא של רבי שמעון, קורא הרבי מליובאוויטש מלך המשיח לכל ילדי ישראל להתאסף ולצעוד יחדיו בתהלוכות תחת הסיסמה 'יחד כל ילדי ישראל', כשהם מכריזים מאמרי חז"ל וציטוטים מפנימיות התורה. במפגן אחדות, יחד עם המבוגרים המצטרפים אליהם, הם מתחזקים ומחזקים את האמונה של כולנו, במיוחד בדברי חז"ל אותם הפך הרבי לאקטואליים וממשיים: "הגיע זמן גאולתכם!".שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter