כב אב התשפ"ב (19.08.2022)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » ספירת העומר


תורת השלבים היהודית
ימי "ספירת העומר" קוראים לכולנו, ללא יוצא מן הכלל, להצטרף אל מסע הטיפוס וההתעלות בדרך התורה והמצוות. ליטול חלק בתהליך הרוחני שכל צעד בו מבורך וכדאי.

א אייר התשע"א (05.05.2011)

חב"ד

מבחינה דתית, מתחלק העם היהודי לשתי קבוצות כלליות: אלה ששומרים תורה-ומצוות, ואלה שעדיין אינם. רובם המכריע של אלה מן הקבוצה השנייה מאמינים במוצהר בקדוש-ברוך-הוא ובאמיתותה של התורה, וההסתייגות שלהם מפני שמירת המצוות היא רק בגלל הרתיעה לשנות הרגלים. הם חוששים לעבור לאורח-חיים מחמיר מכפי שחיו עד היום. 

ואפשר מאוד להבין אותם. בכלל לא פשוט לחולל שינוי כה מכריע בחיים. לזנוח בבת-אחת חיים מתירניים, ולהיכנס פתאום למשטר של התחייבויות, איסורים והגבלות. גם כאשר מודעים לעצם הנכונות שבחיים שכאלה ולנחיצות שבהם, זה לא הופך את המעבר אליהם לצעד קל. בדיוק כמו שמודעותם של מעשני סמים לנחיצותה של תכנית הגמילה עבורם, לא הופכת אותה לדבר קל.
 
אלא שכמו בכל תכנית מעבר, גם כאן מומלצת השיטה המוכחת: שיטת השלבים. לטפס בדרך התורה בהדרגה, פסיעה אחר פסיעה – כמו שעשו אבותינו לאחר שיצאו ממצרים.
 
*
 
במצרים היו בני-ישראל שקועים בעמקי הטומאה. עובדים לאלילים כמו שכניהם המצרים, ומנוערים מעול מצוות. לאחר שנגאלו ויצאו משם, היה עליהם לגרד מעליהם את כל שכבות הטומאה שדבקו בהם, ולעבור תהליך נפשי לא פשוט, עד שיהיו ראויים לקבל את התורה הקדושה.
 
הקדוש-ברוך-הוא הבין שאין הם מסוגלים לקפוץ בבת-אחת מהשפל התהומי בו נמצאו אל הפסגה של מוכנות לקבלת-התורה, ולכן הוא חילק להם את המשימה ל-‏49 שלבים. בכל יום היה על בני-ישראל לטפס אל שלב נוסף ולהתקרב יותר אל היעד הרוחני שהוצב להם.
 
הפריסה הוכיחה עצמה מוצלחת, ובתום 49 ימי ההתעלות בשלבים, זכו בני-ישראל לעמוד ראויים למרגלות הר סיני ולקבל את התורה.
 
זו למעשה גם המשמעות הרוחנית של מצוות "ספירת-העומר", שאנו מקיימים בכל שנה בימים אלה: לספור את הימים ממחרת חג הפסח עד לחג השבועות, יום אחר יום, ולוודא בכל פעם שגם הנפש צוברת יום נוסף של הכשרה בדרך אל חג קבלת-התורה.
 
וזו אפוא סיסמת ההצלחה למתקשים במעבר לחיים נכונים: לאט ובהדרגה. להתחיל עם מצווה אחת, כזו הקרובה יותר אל הלב וקלה יותר לביצוע, להמשיך עם מצווה נוספת, אחריה עם עוד אחת, כל אחד בקצב שלו. 
 
אמנם מראש יש לדעת, שבסופו של דבר היעד המושלם הוא קיום כל תרי"ג המצוות – אך גם מי שחושב שהיעד המושלם לא בשבילו והוא לא רואה את עצמו אי-פעם חרד המקפיד על קלה כבחמורה – אין זאת סיבה שייסוג ולא יתחיל 'לטפס'. יש לדעת, שכל מצווה, ולו אחת בודדה, יקרה לפני הקדוש-ברוך-הוא, וכל הישג רוחני נרשם למעלה ונחשב.
 
גם זאת אנו למדים ממצוות "ספירת העומר": אנו מברכים בכל יום מחדש על הספירה, ולא רק פעם אחת בתחילת ימי הספירה או בסופם. ללמדנו, שכל פעולה של התעלות רוחנית קובעת ברכה לעצמה.
 
ימי "ספירת העומר" קוראים לכולנו, ללא יוצא מן הכלל, להצטרף אל מסע הטיפוס וההתעלות בדרך התורה והמצוות. ליטול חלק בתהליך הרוחני שכל צעד בו מבורך וכדאי.
 
*
 
התהליך הזה הוא אמנם פרטי לכל אחד, אבל כל אחד בתהליכו הנו חלק מתהליך כללי המוביל את העם היהודי והעולם כולו אל הגאולה. פני כולנו מועדות אל עתיד נכסף זה, שהדרך היחידה המובילה אליו היא שמירת התורה והמצוות, וכל הישג פרטי בדרך הזו משפיע על כלל-התהליך כולו.
 
כל צעד קטן שלי או שלך, יכול להיות צעד גדול ומכריע לאנושות וליקום כולו, ולהביא לקבל בפועל ממש את פני הרבי מליובאוויטש, מלך המשיח, בגאולה השלמה.
שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter