כב אב התשפ"ב (19.08.2022)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » ספירת העומר


לבוא בימים מלאים

מהו רעיון ספירת העומר במובן הרוחני, וביחוד במונחים חסידיים?


נחמה גרייזמן
א אייר התשע"א (05.05.2011)

חב"ד

לכל מצוה יש שני היבטים - עשיית המצוה בפועל, והתוכן הרוחני שלה. כיום, כאשר אין לנו בית-מקדש, לא ניתן לקיים מצוות רבות אלא במובנן הרוחני. אולם, מובן שעלינו להתבונן גם בתוכן הרוחני של המצוות שאנו מקיימים בפועל גם בזמן הזה. הפעם ננסה להבין מהו רעיון ספירת העומר במובן הרוחני, וביחוד במונחים חסידיים?

בכל יום מימי ספירת העומר, אומרים ברכה על מצות הספירה, ואחרי כן סופרים את היום: "היום שלושה ימים לעומר", "היום חמשה ימים לעומר" וכו'. כפי שיודע כל אחד, לבטא את שם ה' בשפתים, הוא דבר שהיהדות מתיחסת אליו בכובד ראש ואסור להקל בו. והנה בכל יום ויום אנו מברכים עם ביטוי שם ה', ואחר כך סופרים את מספר היום לעומר. מהי הגדולה שבמעשה זה? כאשר סופרים זמן, אין עושים שום שינוי בשום דבר. את יכולה לספור את השניות מהיום עד מחר, אך הדבר לא יאריך את השעה והיא תשאר בדיוק 60 דקות, והיום לא יהיה ארוך יותר מ24- שעות בדיוק. יתר על כן, היום הנוסף, היה מגיע בין כך, גם לולא היית מברכת וסופרת אותו.

אלו מאתנו הבאות מארה"ב, או ממדינות מערביות אחרות, בהן שעות הפנאי הן מצרך חשוב, יודעות שלאנשים יש זמן די והותר. הם תמיד מתרגעים ופשוט נותנים לזמן לעבור. וגרוע מזה בטוחתני שכולכן שמעתם על המושג "להרוג זמן", כלומר לעזור לזמן לעבור כי אין שום דבר חשוב לעשות בו. המושג הנ"ל זר ליהדות ולתורה כמו בשר טריפה. התורה דוגלת בכך שה' נתן לכל יהודי מספר קצוב מראש של ימים, שעות ודקות לחיות בהם. אדם מקבל בדיוק את מכסת הזמן שהוא זקוק לה כדי להשלים את שליחותו בעולם. אין אפילו יום אחד מיותר. בזוהר כתוב, "כל יומא ויומא עביד עבידתיה". פירוש הדבר שבכל יום, שהוא מתנת אלוקים, אנו חייבים להראות שעשינו בו מעשה טוב. יתר-על-כן, הדבר נכון לא רק לגבי כל יום, אלא לגבי כל שעה. בכל יום ובכל שעה יש לנו הרבה הזדמנויות לקדש את שם ה'.
הכוונה בספירת ימי העומר ובברכה שאנו מברכים לפני שאנו סופרים אותם, היא שנהיה מודעים למה שאנו עושים עם זמננו, ולעובדה שהזמן הוא כה יקר. לפני שאנו סופרים, עלינו לעצור לרגע ולחשוב, "מהו היום שאנו עומדים לספור?" מה עשיתי ב24- השעות האחרונות, שהוא בעל ערך, שהוא דבר שכדאי לחיות בשבילו?

אצל אברהם אבינו אומר הפסוק, "ואברהם זקן בא בימים". מה הכוונה? החסידות מבארת שכל יום מימיו של אברהם אבינו נוצל במלואו. הוא יכול היה להצביע על כל יום בחייו ולציין את הישגי אותו יום. כביכול, ימיו היו בכיסו. באותו יום, יום שלישי, לפני 37 שנה עשיתי כך וכך. ביום רביעי, לפני 97 שנה, עשיתי זה וזה. כל יום היה מיוחד. כל יום היה מלא, וכל יום היה יום שזוכרים אותו. יתרה מזאת, במהלך חייו, כל יום ויום הראה התקדמות והתפתחות, הבנויים על גבי ההישגים של אתמול. הרי לכן רעיון שכדאי לחשוב עליו בימי ספירת העומר, הבה נשתדל לבוא בימים מלאים.
שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter