יח אב התש"פ (08.08.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » יו"ד שבט


ציון-דרך רב משמעות
בשורתו של הרבי מהדהדת: הגיע זמן גאולתכם! הגאולה עומדת בפתח ומחכה שכל אחד מאיתנו "יסחב" אותה פנימה. שילמד על הגאולה ויקיים מצוות מתוך כוונה לזרז את הגאולה, כי המסע הגיע לקיצו!

יג שבט התשע"ג (24.01.2013)

חב"ד
י"א בשבט היה ציון-דרך דרמטי לעתידו של עם ישראל. לא, אין כוונתנו לבחירות שחלו ביום שלישי האחרון ולתוצאותיהן, שעדיין אינן ידועות לנו, בשעת כתיבת השורות. כוונתנו למאורע שהתרחש ביום זה לפני 62 שנים – המעמד בו הרבי מליובאוויטש מלך המשיח קיבל במוצהר את תפקיד ההנהגה.
 
היה זה בהתוועדות שנערכה לרגל מלאת שנה לפטירת חמיו, כבוד קדושת אדמו"ר הריי"צ (רבי יוסף יצחק), הרבי הקודם מליובאוויטש. הרבי נשא דברים על עידן הגאולה שבפתח וקרא לכל אנשי הדור ליטול חלק בתפקיד שהוטל משמים "לא על פי בחירתנו" – להביא את הגאולה האמיתית והשלמה בפועל ממש.
 
אצל הרבי, קיבל חזון של אחרית הימים מרקם מוחשי וממשי. משיחותיו, מכתביו ומכל שיג ושיח משתקפת אמונה וביטחון יצוקים במידע הנבואי שקיבל, לפיו בדורנו יתגשם הייעוד בן אלפי השנים של עם ישראל לדורותיו, וכי תפקידנו, כבני הדור, הוא לעשות הכול כדי שהייעוד יתגשם רגע אחד קודם.
 
כך כתב הרבי: "מיום הולכי ל'חיידר' (הגן היהודי האותנטי לבנים) ועוד קודם לכן התחיל להתרקם בדמיוני ציור הגאולה העתידה – גאולת עם ישראל מגלותו האחרון. גאולה כזו ובאופן כזה, שעל ידה יהיו מובנים יסורי הגלות, הגזירות והשמדות. וכחלק מעתיד מזהיר זה, וכחלק מגאולה זו, יהיה נשיא זה מלך...שאין על גביו אלא השם אלוקיו".
 
את דמיונות הילדות הללו הפך הרבי לחזון ממשי והדביק את רבבות אלפי ישראל בלהט של אמונה באמת הנצחית, שעומדת להתגלות למול עינינו בכל רגע ממש.
 
*
 
זכה דורנו לשמוע מפי הרבי נבואות רבות, שהתממשו בדיוק מושלם. כך היה למשל ערב מלחמת ששת-הימים, כאשר עם ישראל רעד כעלה נידף והמדינאים חזו שחורות. הרבי הבטיח ניצחונות גדולים לעם ישראל בתוך זמן קצר ואף אמר כי המקומות הקדושים יהיו בידינו, וכפי שכולנו יודעים – כך אכן היה.
 
באמצע שנות השמונים הורה הרבי לפרופסור ירמיהו ברנובר, שעמד בראש ארגון 'שמי"ר' (שומרי מצוות יוצאי רוסיה), להכשיר בישראל את הקרקע לקראת קליטת המוני יהודים מברית המועצות. שנים לאחר מכן, בעת פגישה של ברנובר עם מי שהיה באותם ימים נשיא ברית המועצות, מיכאיל גורבצ'וב, נודע כי בעת שהרבי אמר את דבריו לא היו לגורבצ'וב אפילו מחשבות לשינוי השלטון.
 
כאשר מאות-אלפי יהודים מרוסיה החלו להציף את הארץ, שוב הסתבר שמקורות המידע של הרבי הם אותם מקורות שמפילים את ההחלטות בליבם של נשיאים וראשי ממשלה. וכמאמר הפסוק: "לב מלכים ושרים ביד השם".
 
*
 
התגשמותן של נבואות אלו ועוד רבות אחרות מהוות טעימה והכנה לקראת התגשמותה של הנבואה העיקרית והחשובה מכולן: "הנה זה משיח בא". בקביעה נבואית שלא ייתכנו עליה עוררין גילה הרבי כי הגאולה, שבעצם כבר נמצאת בעולם אך בצורה לא ניכרת – עומדת תכף ומיד ממש להפוך לגלויה ומוחשית. אנו נמצאים בפסיעות האחרונות של המסלול התלול והמייגע בן אלפי השנים של עם ישראל. הרגע הבא יכול כבר להיות הרגע הראשון של החיים בגאולה השלמה.
 
בשורתו של הרבי מהדהדת: הגיע זמן גאולתכם! הגאולה עומדת בפתח ומחכה שכל אחד מאיתנו "יסחב" אותה פנימה. שיתחבר לקריאתו של נביא הדור ללמוד על הגאולה ולקיים מצוות מתוך כוונה לזרז את הגאולה, כי המסע הגיע לקיצו!שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter