ב סיון התש"פ (25.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » יו"ד שבט


המחנך הגדול לאורו נלך
כמי שניחן במתנת שמים של כישרונות פנומנאליים, גייס אותו אביו למערכה והציב אותו בראש הכוח הלוחם את מלחמת הקיום של העם: החינוך 

הרב שלמה חיים קסלמן
ח שבט התשע"א (13.01.2011)

לפני שישים שנה בדיוק, בתאריך יו"ד שבט תשי"א, החלה לזרוח שמשו של המנהיג הדגול רועה ישראל כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש – לאחר ששנה קודם לכן, בשבת יו"ד שבט תש"י, נסתלק חותנו הגדול רבי יוסף יצחק שניאורסון זצ"ל. לכבוד יום השנה להסתלקותו נקדיש את הטור לדמותו. 

מנעוריו, ניכרו כישרונותיו המיוחדים. בעיירה ליובאוויטש נהנו החסידים להשתעשע עם בנו יחידו, השנון והפיקח, של הרבי הרש"ב זצ"ל. הדבר שהסעיר אותו והוציא אותו משלוותו היה אם חלילה נתקל בפגיעה בכבודו וזכויותיו של יהודי אחר. כך כבר בגיל 11 בדרך הביתה מה'חיידר' שבו למד, הוא התנפל על שוטר שהתנכל והציק לרוכל יהודי - ותלש את הדרגות שעיטרו את מדיו...

בגיל 15 כבר שילב אותו אביו בפעילות ציבורית – וכיוון אותו למשימת חייו: חינוך. מאז, לאורך כל ימי חייו הסוערים, מסר את נפשו לניהול מוסדות חינוך-כשר בכל מקום. כמי שניחן בחושכתיבה נדיר ומיוחד ופרסם מאות ספרים בכל התחומים, הרבי גם כתב ספרי יסוד בחינוך.

המהפכה הקומוניסטית לא הסיטה אותו ממשימת חייו. הוא לחם כארי לקיום מערכת חינוך אוטנטית גם תחת מגף הברזל, האיץ בחסידיו לא לפספס אף ילד יהודי ולדאוג לחינוכם היהודי בכל מחיר. על פעילות זו הוכרז כאויב הקומוניזם "קונטרא רבולוציונר" (מתנגד המהפכה), תואר השמור לבוגדים מהסוג הגרוע ביותר. הוא נכלא בתנאים קשים מאוד ואף עמד בפני גזר דין מוות. תלאותיו ועינוייו מתוארים בהרחבה ביומן מפורט שכתב לאחר שניצל בניסים. מיד עם שחרורו גורש לאירופה ועם פרוץ מלחמת העולם השניה הצליחו חסידיו לחלצו ולהביאו לארצות הברית.

לאמריקה, הגיע הרבי הריי"צ בשנת ת"ש, נכה ומיוסר. חסידיו ייחלו כי ינוח אך תקוותם נכזבה: ברגע בו דרך על אדמת ניו-יורק הכריז הרבי: "אמריקה אינה שונה" וציוה לייסד ישיבה שתתנהל ברוח ישראל סבא. יהודי אמריקה המודרנית שרצו רווחה כלכלית וחרתו על דגלם חינוך להשכלה גבוהה, סברו כי השאיפה מופרכת. אך הרבי לא ויתר ובכוחות אדירים הצליח להקים מערכת חינוך חסידית ומקורית אפילו בארצות הברית.

המילים "אמריקה אינה שונה" הפכו סיסמה לעוז ועיקשות מול רוחות גלות נושבות המנסות להסיט אותנו מהמסורת. לפני 60 שנה, כאמור, עת עלה על כס הנהגת חב"ד ממלא מקומו וממשיך דרכו המנהיג הגדול בענקים, נשיא דורנו הרבי מליובאוויטש - פעילות זו להחייאת מורשת ישראל המקורית – חצתה גבולות ימים ומדינות והגיעה לכל קצווי תבל בכל מקום
על פני הגלובוס.

מול כל משטר וכל "מהפכה", אם זה הקומוניזם, הסוציאליזם, הקפיטליזם או רוחות אחרות הנושבות ומפתות את הדור הצעיר – אנחנו חייבים להכריז ולזעוק: "אמריקה (או כל מקום אחר) איננה שונה". עלינו להמשיך בדרך זו ולמסור את הנפש עבור חינוך יהודי מקורי שהאמונה והמסורת נמצאים במרכז.

שום ערך לא שווה ויתור על חינוך שכזה. כל יתר הסיסמאות הם עניין זמני ויחלפו עם הרוח. החינוך היהודי האמיתי הוא חוט השידרה שלנו עד ביאת גואל צדק במהרה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter