ז סיון התש"פ (30.05.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
נפלאות הגאולה
נאמר "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות". 'כימי' פירושו: כמו ימי, דומה לימי. ובענייננו: יציאת מצרים וכל הנפלאות שהיו אז אינן אלא משל ודמיון אל גאולה השלמה והנפלאות העצומות שיתחוללו בה.


|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חודש שבט


משמעות נדירה של פטירה
הרבי גילה דבר שהוא בעצם סוד שמימי, על פיו בעת פטירתה של רעייתו, הרבנית חיה-מושקא ז"ל, נפתח שלב רוחני חדש בדרכם של עם ישראל אל הגאולה השלמה

טו שבט התשע"א (20.01.2011)

אובדן של בן-זוג נעורים הוא נורא מאין כמוהו. ככל ששנות הנישואים רבות יותר, הכאב שבאובדן קשה יותר. במיוחד אם אין ילדים, אם אין שותפים לאבל ואין נפשות קרובות להתנחם בקיומן – יגונו של האבל הבודד גדול שבעתיים.
 
יום חמישי הקרוב, כ"ב בשבט, הוא יום השנה ה-23 לפטירתה של הרבנית חיה-מושקא ז"ל, רעייתו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. הרבנית נפטרה לאחר קרוב לשישים שנות נישואים, במהלכן לא נולדו לרבי ולה ילדים. אם כי רבים קיבלו מהרבי יחס של ילדים: היו בחורי הישיבה ששמעו מהרבי בכל ערב יום הכיפורים ברכה מסורתית אותה מברך כל אב את ילדיו. והיו גם חסידים שחשו כי הרבי נוהג בהם באבהיות של ממש. מכל מקום, לילדים ביולוגיים אין תחליף.
 
ואכן, הצער והיגון שניכרו על פני הרבי בעת מסע הלוויה של הרבנית היו עצומים. מי שהביט אז בפני הרבי הבין כי התחוללה תפנית של ממש בחייו. מה שהיה כבר לא יהיה. כיצד בדיוק יתבטא השינוי? זאת לא ידע איש.
 
*
 
הנטייה הטבעית לאחר אירוע כזה היא בכיוון של הסתגרות. המחשבות והתחושות הקשות מנשוא שממלאות את לב האבל, כובלות אותו לרפיון, חידלון והתחפרות בחוסר-אונים.
 
אולם אצל הרבי בלטה מגמה אחרת, מדהימה ממש. מגמה שהסתמנה כבר בעיצומם של ימי השבעה: להכפיל ולשלש את כל העשייה. בנוסף להתחזקות בכל מפעלי העשייה של חב"ד בכל העולם להפצת יהדות, קרא הרבי לייסוד מוסדות חדשים על שם הרבנית.
 
הרבי בעצמו ייסד באותה תקופה מפעל רוחני חדש בשם 'מבצע יום הולדת', שמטרתו לעורר כל יהודי, גבר ואישה, זקן או ילד, להשתמש ביום ההולדת כמנוף להתעלות רוחנית בלימוד התורה, באיכות התפילה ובקיום המצוות. בכלל, בהנהגתו של הרבי ניכרה תוספת מאומצת של עשייה מתמסרת למען הכלל – ההפך הגמור ממה שאולי היה מצופה.
 
'והחי ייתן אל ליבו'. מילים אלה שניסח החכם כל אדם, היו המסר הבולט בכל שיחות הרבי בתקופה שלאחר הפטירה. הרבי תבע כי אישיותה של הרבנית תיזכר בלבם של כל החסידים על-ידי תוספות של עשייה מבורכת ונמרצת בתחומי היהדות. עשייה שתמהר ותחיש את התגשמות חזון תחיית-המתים בגאולה האמיתית והשלמה.
 
*
 
שנים ספורות לאחר הפטירה גילה הרבי מה גדולה התפנית התחוללה באותה עת בחייו. תפנית רוחנית כבירה, שיש לה השפעה מרחיקת לכת על כלל ישראל בעולם כולו. הרבי גילה דבר שהוא בעצם סוד שמימי, על פיו בעת פטירתה של הרבנית נפתח שלב רוחני חדש בדרכם של עם ישראל אל הגאולה. השלב האחרון במסלול הארוך והמייגע המוביל אל הגאולה השלמה.
 
זהו שלב בו כבר הסתיימו כל המעשים שהיו מחויבים כהכנה אל הגאולה, ובעולם מאירה הארה אלוקית נשגבת ועצומה, שמכוחה אנו אמורים להגיע בפועל ממש אל הגאולה.
 
מאז פטירתה של הרבנית חלפו 23 שנים. 23 שנים שמאירה בעולם ההארה האלוקית הנשגבת. הבה אפוא נעשה מאמץ וננצל כראוי את ההארה הזו. נוסיף ונרבה במצוות ובמעשים טובים לזכרה של הרבנית, כדי שנגיע כבר אל הגאולה המיוחלת בפועל ממש.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter