כב אלול התשע"ט (22.09.2019)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
כולם עשו תשובה
אין בדורנו יהודי שלא חלף בראשו אי פעם הרהור תשובה, ולכן מבחינה זו אנו ראויים כבר להיגאל. בינתיים, ברגעים שנותרו עד להתגלות המשיח, עלינו להוסיף ולשפר את רמת התשובה, כל אחד בהתאם למעמדו ומצבו, ולהמשיך להתחזק באמונה ובציפייה.


|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חודש חשוון


לשאת תפילות – ולהאמין

השבוע חל ז' מרחשוון – יום בו מתחילים לבקש בתפילות גשמי ברכה. יום זה שב ומזכיר לנו כי כוחו האמיתי של עם ישראל היה ונשאר בפיו – אפילו אם יש לנו צה"ל חזק במידה כזו או אחרת


ג חשון התשע"א (11.10.2010)

היו זמנים שהיה חורף בישראל. גשמי זלעפות ירדו על ראשנו לאורך כל העונה, והכינרת הגיעה עד טבריה. אולם המציאות השתנתה, לדאבוננו.
 
מאשימים את התחממות כדור הארץ, מספקים הסברים מלומדים למה זה קורה. אבל ההסברים לא מהווים תחליף לגשמים שממעטים לרדת, ולא ממלאים את הכינרת שממשיכה להצטמק ולהתרחק מטבריה.
 
המצב הוא מצב חרום לכל דבר. כבר שנים שוטפים לנו את המוחות על החובה לחסוך במים. לאחרונה, כדי לשכנע אותנו לחסוך באמת – האמירו את מחירו של מטר מעוקב של מים לשיא מפולפל. המקנטרים טוענים כי עדיין אנו משופעים במים, ו"כרגיל" זו רק עילה לעשות קופה על חשבון האזרחים. אבל גם הם מודים שכמות המשקעים הישראלית אינה כבעבר. צמחי הפרא שהולכים וכובשים פיסות אדמה שפעם טענו את מי הכינרת, הם מציאות שאי אפשר להתכחש אליה.
 
*
 
השבוע חל ז' מרחשוון – יום בו מתחילים לבקש בתפילות גשמי ברכה. יום זה שב ומזכיר לנו כי כוחו האמיתי של עם ישראל היה ונשאר בפיו – אפילו אם יש לנו צה"ל חזק במידה כזו או אחרת. "הקול – קול יעקב" היא קביעה נצחית שלא נס לחה, וזו החזית שעל כל אחד מאתנו להתמקד בה. פשוט להתפלל מעומק הלב לגשם.
 
מים הם מאיתני הטבע שמוכיחים עד כמה הכול בידי שמים. בשנים האחרונות, הראה הקדוש-ברוך-הוא לבני האדם כמה פעמים איזו עוצמה כבירה של הרס אצורה במשברי המים, אותם אך ורק הוא מנווט ואף דבר בעולם לא יכול להם.
 
ו"מרובה מידה טובה ממידת פורענות" – כאשר הקדוש-ברוך-הוא ירצה להוריד לנו בארץ ישראל שפע של גשמי ברכה, הרי אין מה שימנע זאת ממנו. המשימה שלנו היא אפוא לעורר בו רצון כזה, והדרך לכך היא התפילה. תפילות כנות, טעונות אמונה שלמה – הן המתכון הבטוח והמנוסה.
 
דברי ימי ישראל מלאים בסיפורים על כוחן של תפילות שנישאות באמת ובתמים. אחד המפעימים שבהם תועד על ידי רבי חיים יוסף דויד אזולאי, המפורסם בכינויו החיד"א. הוא הזדמן לכפר בטוניס ביום די בהיר וראה את כל התושבים היהודים מתקנים את גגותיהם בו זמנית מפני דליפות מים. לנוכח תמיהתו, הסבירו לו התושבים בתמימות כי הלילה בוודאי ירדו גשמים, משום שזהו ז' במרחשוון בו מתחילים לבקש גשמים. ומעיד החיד"א, כי בערב אכן התמלאו השמים בעבים ומטר זלעפות ניתך ארצה.
 
*
 
כוחן הכביר של התפילות אינו מצומצם לגשמים. הוא מועיל ומוכח בכל צורך ובכל מטרה. הקדוש-ברוך-הוא אוהב את תפילותינו, מצפה להן ורוצה למלא את צרכינו – דווקא אחרי שנבקש עליהם.
 
גם הגאולה האמיתית והשלמה תבוא – בין השאר – מכוחן של תפילותינו. חז"ל הקדישו למעלה משליש מתפילת העמידה לבקשות על הגאולה – משום שידעו כי התפילות שלנו פועלות במרומים ומחישות את הקץ הנכסף. נכון שאנו מתפללים כבר למעלה מאלפיים שנה את התפילות הללו והן עדיין לא התגשמו (נכון לשעת כתיבת השורות) – אך האמת היא, שאף תפילה לא שבה ריקם. כל תפילה פועלת ומקדמת את הגאולה בצעד נוסף.
 
במציאות השחונה שנוצרה כיום, התפילה לגשם נובעת מעומק הלב. והמציאות שחונה לא רק מבחינת הגשמים, אלא מעוד בחינות רבות מאוד. כך שלא קשה להביא את עצמנו לכך שגם התפילה לגאולה כוללת תנבע מעומק הלב.
 
נמשיך לשאת תפילות – ונאמין כי תכף ומיד ממש ירעיף עלינו הקדוש-ברוך-הוא את כל הטוב, החל מגשמים מבורכים ועד לגאולה המבורכת – עם התגלותו לעין כול של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח.

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter