ב אייר התשפ"א (14.04.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » כתבות


כשאוהבים – לא נגמר הכוח
אנשים שנחשפים לנכונות הבלתי מסויגת מצד שלוחיו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח לעזור לזולת מבלי לבקש תמורה, מתפעלים מה מניע אותם. מה גורם להם לרצות לסייע לאנשים שלא רק שאינם נמנים על מעגל הידידים הקרוב שלהם, אלא הם אף רחוקים לחלוטין מהשקפת עולמם ומדרך חייהם.

י סיון התש"ע (23.05.2010)

אנשים שנחשפים לנכונות הבלתי מסויגת מצד שלוחיו של הרבי מליובאוויטש לעזור לזולת מבלי לבקש תמורה, מתפעלים מה מניע אותם. מה גורם להם לרצות לסייע לאנשים שלא רק שאינם נמנים על מעגל הידידים הקרוב שלהם, אלא הם אף רחוקים לחלוטין מהשקפת עולמם ומדרך חייהם.
 
במיוחד כאלה שמרבים להסתובב בעולם, ובכל מקום שמגיעים הם נתקלים בשלוחים ובפעילותם ההתנדבותית – משתאים בכל פעם מחדש. הן מעצם המגורים של השלוחים בחורים נידחים, ללא החברה הטבעית שלהם בה גדלו וצמחו והן מהאנרגיות הבלתי נדלות שלהם לחייך, להאיר פנים ולהציע ממרכולתם הרוחנית והגשמית לכל יהודי באשר הוא.

                                                          *
 
ההסבר הוא בעצם מילה אחת: אהבה. השלוחים אוהבים את מה שהם עושים, וכשעושים מתוך אהבה – אף פעם לא נגמר הכוח.
 
השאלה היא איך באמת הם הצליחו לרכוש אהבה כזו גדולה לעשייה המבורכת שלהם. איך אפשר לאהוב אידיאלים, נעלים ככל שיהיו, עד כדי שממש מתמכרים אליהם. מילא היה מדובר באדם אחד או שניים, אפילו בעשרה או עשרים – ניתן היה להתייחס לכך כאל תופעה נדירה של משיכה עזה לאידיאלים נאצלים. אולם מדובר במאות ואלפי שלוחים שמזוהים עם ה'חיידק' הזה. כך שחייבת להיות לאהבת האידיאלים הזו איזשהו הסבר משכנע.
 
וגם על כך התשובה היא מילה אחת. אותה מילה: אהבה. השלוחים אוהבים בכל ישותם את הרבי. אין להם בחייהם אושר גודל יותר מלהסב קורת רוח לרבי. כדי למלא את רצון הרבי הם מוכנים לחיות בתנאים לא תנאים ולעשות הכול. העיקר שתהיה לרבי נחת.
 
האידיאל הנאצל של אהבת ישראל זורם בעורקיהם של השלוחים מכוח אהבתם לרבי. כאשר אוהבים מישהו באמת, מוכנים לעשות למענו הכול. והדבר הכי גדול שאפשר לעשות למען הרבי הוא לאהוב כל יהודי ולעזור לכל יהודי.
 
מי שזכה להיות בד' אמותיו של הרבי יכול להעיד על עוצמת האהבה הקורנת ממנו לכל יהודי, לא משנה כיצד הוא נראה ומאיזה רקע הוא מגיע. אהבה מסוג האהבה שיש לאב אל בניו, שאינה מותנית בשום תנאי. ושלוחיו של הרבי מחזירים לרבי אהבה. בשם האהבה הזו הם מתאמצים ועושים את מה שאהוב על הרבי.
 
                                                          *
 
בפרשת מטות-מסעי, אנו קוראים פרק באהבה אל רבי. בני ישראל נצטוו לנהל מלחמה נגד מדיין, וכאשר נודע להם כי לאחר המלחמה הזו יסתלק משה רבינו מן העולם, התנגדו לצאת אליה, כפי שמפרש רש"י. אהבתם הגדולה לרבם גרמה להם לא לרצות לשתף פעולה בתהליך שיוביל להיפרדותו מעמם.
 
כך גם השלוחים ובעצם כלל החסידים של הרבי. מתוך ידיעה כי כאשר ממלאים את רצונו של הרבי מתחברים אליו – שווה לנו לעשות מה שהרבי רוצה, גם אם מחיר המאמץ כבד מאוד, ובלבד שלא להיפרד מעמו.
 
במיוחד, שבשונה ממלחמת מדיין, בה הרצון לא להיפרד מהרבי גבל בהתנגדות למילוי הרצון האלוקי – הרי שאצלנו אין חלילה סתירה בין הרצון לא להיפרד מהרבי לבין הרצון האלוקי. אדרבה, כאשר מתחברים אל הרבי על-ידי שממלאים את רצונו להביא את אור היהדות ולהגיש עזרה לזולת, עושים בדיוק את מה שאבינו שבשמיים רוצה שנעשה.
 
אהבת ישראל היא הדרך גם להגשים את משאת חייו הגדולה של הרבי, שהיא בעצם משאת הנפש של עם ישראל לדורותיו: ביאת הגאולה השלמה ובניין בית המקדש השלישי. אז נזכה ליהנות פי כמה וכמה מאהבתו ללא הגבולות של הרבי לכל אחד ואחד מאתנו, כשיתגלה כמלך המשיח, תכף ומיד ממש.
 שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter