ב אייר התשפ"א (14.04.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » הרבי מלובביץ » כתבות


הצצה חטופה למנהיגות מופלאה
הרבי הוא איש שהכול בו. גאונות מדהימה בכל מקצועות התורה ומכמניה, צדיקות והקפדה מופלגת על כל תג בהלכה, אהבת-ישראל קורנת לקטן כלגדול, חזון נבואי, מעשיות כבירה ומנהיגות חובקת עולם. אפילו בקרב אומות העולם נתפס הרבי כמנהיג היהודי הדגול ביותר של דורנו.

כז 'אדר ב התשע"א (02.04.2011)

חב"ד
הרבי הוא איש שהכול בו. גאונות מדהימה בכל מקצועות התורה ומכמניה, צדיקות והקפדה מופלגת על כל תג בהלכה, אהבת-ישראל קורנת לקטן כלגדול, חזון נבואי, מעשיות כבירה ומנהיגות חובקת עולם. אפילו בקרב אומות העולם נתפס הרבי כמנהיג היהודי הדגול ביותר של דורנו.

כל יהודי

אין מי שנפגש ברבי ולא נותר נפעם. השילוב המרתק של בקיאות עד לפרטים הקטנים בכל תחומי הדעת והחיים, כנות ואכפתיות תהומיות ודיבור בגובה- לתל תלפיות שהכול פונים אליו.

תלמידי-חכמים נתפסים לחידושים הגאוניים והבקיאות המדהימה בכל מקצועות התורה; פוליטיקאים משתאים מראיית הנולד המפוכחת; אנשי-צבא יוצאים מהכלים מההבנה האסטרטגית הבריאה; מדענים נדהמים מהניתוחים המדעיים הבהירים ומההוכחות ההגיוניות המוצקות באמיתותה של התורה.

כולם כאחד מתפעלים מאהבת-הזולת השופעת, שבאה לידי ביטוי בתשומת- לב אבהית לכל פונה, אף ילד, כמו היה בן יחיד ממש; ומעל הכל – מהברכות שמחוללות נסים לאלפים ורבבות אצל אנשים פרטיים, או מהנבואות האלוקיות  שנאמרו בהזדמנויות שונות והתממשו בדיוק מפליא.

איש איש והייחודיות שמקסימה אותו במכלול האגדי הגלום ברבי.

גם לגויים

מנהיגותו של הרבי חובקת לא רק את עם ישראל. הרבי הוא מנהיג ישראל היחיד, עמנו לגלות, שפנה חוזרות ונשנות אל העולם לקיים את שבע המצוות המיועדות להם, כפי שנכתב בתורה. בעקבות קריאותיו חתמו מנהיגי מדינות רבים ועודדו את אזרחיהם לקבל על עצמם את אמנת "שבע מצוות בני נוח" – תופעה היסטורית מדהימה לפי כל קנה-מידה.  

הרבי השפיע על הממשל בארצות-הברית להנהיג בבתי-ספר עממיים "רגע של שתיקה", שיוקדש להתבוננות כי העולם אינו ג'ונגל, וכי יש להתנהג בהתאם להוראותיו של הבורא. בשנים האחרונות מיושם הרעיון במדינות רבות בארה"ב, בקנדה ומדינות נוספות בעולם. כהוקרה לפועלו בנושא, מצוין בארצות-הברית יום-הולדתו של הרבי כ"יום החינוך".  

כמו אברהם-אבינו בזמנו, שהכיר את שמו של הקדוש-ברוך-הוא בפי כל עובר ושב – פעל הרבי בדורנו, ששמו של הקדוש- ברוך-הוא יהיה שגור גם במחוזות נידחים שמעולם לא הוכר בהם.  

פעולותיו של הרבי בקרב אומות העולם, חוללו תפנית בחשיבה הכלל-עולמית: אחרי אלפי שנים של פתרון סכסוכים בדרכי מלחמה, שינוי אומות העולם כיוון והם מבקשים לפתור סכסוכים אזוריים בדרכי שלום. המעצמות הגדולות, שצברו כמויות עצומות של נשק גרעיני – מקדמים מהלכים לפירוקו והפניית המשאבים לפעולות של שלום.  

גם ברמת הפרט התחולל שינוי עמוק: בלבותיהם של אנשים בכל רחבי תבל החלה לפעם כמיהה לעולם צודק יותר, בלי שחיתות ובלי דיקטטורה. 'מהפכת היסמין', המתחוללת בימים אלה במדינות ערב, נוצרה כתוצאה משאיפתם האישית של  אזרחי המדינות לעולם טוב יותר.

נביא אלוקים

לרבי שורה ארוכה של חיזויי עתידות מפעימים, שבחלקם עמדו על סבירות אפסית – וכנגד כל הסיכויים התגשמו  במלואם.

כך היה במלחמת ששת הימים, כאשר הרבי הבטיח מראש ניצחון מזהיר לעם ישראל. כך היה עם נפילת משטר הקומוניזם בברית המועצות, תהליך שנצפה על ידי הרבי עוד לפני שמי שחולל אותו, מיכאיל גורבצ'וב, חשב עליו, כפי שהוא הודה בעצמו. וכך גם במלחמת העורף הראשונה של עם ישראל, מלחמת המפרץ: לעומת כל ההתרעות והאיומים שנשמעו מכל עבר, ניבא הרבי נסים גדולים, הבטיח כי לא יהיה צורך להשתמש במסכות אב"כ, ואכן הוכח כי צדק. 

נבואתו העיקרית של הרבי, היא אודות הגאולה העתידה: הרבי ניבא כי דורנו הוא דור הגאולה, ובישר כי הגאולה עומדת על פתחנו ועומדת בכל רגע ממש להתחולל.

המלך המשיח

כאשר מתארת ההלכה את תהליך הופעת המשיח בעולם היא מחלקת אותו לשלבים. השלב הראשון מתרחש עוד בטרם תבוא הגאולה, ובו נדרש המשיח לגלות נתונים שיוכיחו כי אכן הוא ראוי לכתר. נתוני אישיות (צדיק שהוגה בתורה ועוסק במצוות), נתוני משפחה (מיוחס לדוד המלך) ונתוני מנהיגות (מרומם את הרמה הרוחנית של כלל ישראל ולוחם את מלחמות התורה). בשלב שיוכלו הכול להצביע ולומר כי הוא אכן עונה הקריטריונים – יחולל המשיח את הגאולה  בפועל, שבמרכזה יעמדו בניית בית- המקדש השלישי וקיבוץ כל הגלויות.

נתוני האישיות ונתוני המשפחה קיימים אצל הרבי. אך מבחינתנו, כעם, המדד המסקרן ביותר נתון המנהיגות. על פי הרמב"ם, שהוא פוסק יחיד בנידון, חובה על המשיח – עוד בטרם התחוללה הגאולה – לדאוג לכך שעם ישראל ילכו בדרך התורה ויתחזקו במצוותיה. עם ישראל מפוזר ומפורד בכל קצווי תבל, והמשיח, ממקומו, אמור להשפיע על כל חלקי העם בדרך טבעית לחלוטין ולדאוג לכך שילכו בדרך התורה והמצוות!

איך בדיוק זה אמור לעבוד?

אין מנוס מלומר, כי המשיח צריך להפעיל מין מנגנון ייחודי, נטול כוחנות, שיפתח בכל יהודי במקומו אהבה לקדוש-ברוך- הוא ורצון לקיים את מצוותיו.

למען מטרה נעלה זו, חינך הרבי דור שלם לחיים של שליחות. כל חסיד חב"ד פועל בשליחותו של הרבי, לקרב את לבם של ישראל לאבינו שבשמים, כדי לזרז את הגאולה. את תודעת השליחות החדיר הרבי לכל החוגים ביהדות, וכיום אפשר לראות יהודים מכל החוגים ומכל העדות, הפועלים ברוח השליחות של הרבי להאהיב את הקדוש-ברוך-הוא בקרב כל ישראל.

חוד החנית של צבא הם כמובן השלוחים. ארבעת-אלפים השלוחים משמשים לרבי זרועות הנטויות על פני כל הנקודות בגלובוס שיש בהן יהודים, ומציתות בנשמותיהם את זיק האהבה לאלוקים שבקרבם. הם מרכיבים את המנגנון היחיד שהציב לעצמו מטרה להגיע לכל יהודי בעולם, וההצלחות שלו מדברות בעד עצמן.  

נכון, עדיין לא כל יהודי העולם מקיימים תורה ומצוות באורח-מלא, בלשון המעטה. זה יקרה, לפי ההלכה, רק כשהמשיח יחולל את הגאולה בפועל ממש. אך לזה בדיוק אנו מחכים כעת – להתקדם כבר אל השלב המכריע בתהליך, שלב ההתגשמות המושלמת של הגאולה, שלדברי הרבי אמור להגיע ממש בכל רגע.  

בהתאם לכל הנתונים הללו, פסקו מאות רבנים מכל רחבי תבל, כי על-פי דין תורה, הרבי מליובאוויטש הוא מלך המשיח, שיוביל את כולנו לגאולה האמיתית והשלימה.

וכאן בדיוק נכנסת לתמונה מתנת יום-ההולדת שלנושם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter