כ תמוז התש"פ (12.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » כתבות


שדרוג איברי העיכול
למרות שהגוף נחשב לנחות בהשוואה לנשמה – יש לו שורש רוחני נעלה יותר מזה של הנשמה. מכוחו של אותו שורש תהיה לו אפשרות להכיל את ההארות האלוקיות הנשגבות ביותר ולחבר אותן גם אל הנשמה.

א אדר התשע"ו (10.02.2016)

חב"ד
כיום מקבל הגוף את חיותו מהנשמה, אך לעתיד לבוא תיזון הנשמה מהגוף. כך מתנסח אדמו"ר המהר"ש (רבי שמואל) מליובאוויטש. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מוסיף, שהדברים מבוססים על כך שהגוף "יהיה ניזון מאלוקות ולא יצטרך לאכילה ושתיה גשמית".
 
כיום כדי שהנשמה תישאר מחוברת לגוף, אדם צריך לאכול. כי נשמה היא רוחניות מוחלטת, וגוף – חומריות מוחלטת, ולכן החיבור ביניהם אמור להיות בלתי אפשרי. את החיבור הראשוני יוצר הקדוש-ברוך-הוא באורח מופלא, ומכאן ואילך – משתמר החיבור בעזרת האכילה והשתייה. כיצד? מסביר אדמו"ר הרש"ב (רבי שלום-בר) מליובאוויטש, שמהאוכל נוצרים אדים דקים שזורמים יחד עם הדם. אל האדים הללו, שיש בהם מוטיב רוחני, יכולה הנפש להתחבר וכך למעשה ממשיך הגוף לקבל אנרגיות אלוקיות ולהתקיים.
 
אך רק כיום נדרשים האדים המתווכים הללו. לעתיד לבוא יתחולל שינוי תהומי בגוף והוא יוכל לקבל חיוּת אלוקית בצורה בלתי אמצעית. בדומה למשה רבינו, שבמשך ארבעים הימים שהיה על הר סיני הוא לא היה זקוק לאוכל ושתייה, כי גופו ניזון מאלוקות טהורה. זו למעשה הכוונה במאמר חז"ל: "העולם הבא אין בו לא אכילה ולא שתייה" (תלמוד בבלי ברכות יז, א). יהיה גוף גשמי, אך הוא יתקיים ללא אכילה ושתייה.
 
אדמו"ר מהר"ש מוסיף ומתאר, שאיברי העיכול יישארו בגוף, אך תפקידם יהיה 'לעכל' ולהפנים את האור האלוקי שיגיע לגוף. למרות שאברים אלו נחשבים לנחותים בהשוואה למוח וללב – יש להם שורש רוחני נעלה יותר מזה של המוח והלב. מכוחו של אותו שורש תהיה להם אפשרות להכיל את ההארות האלוקיות הנשגבות ביותר, ולחבר אותן לכלל הגוף.
 
מערכת היחסים שתהיה בין אברי העיכול לכלל הגוף תקביל למערכת היחסים שבין הגוף לנשמה. למרות שהגוף נחשב לנחות בהשוואה לנשמה – יש לו שורש רוחני נעלה יותר מזה של הנשמה. מכוחו של אותו שורש תהיה לו אפשרות להכיל את ההארות האלוקיות הנשגבות ביותר ולחבר אותן גם אל הנשמה.
 
זה מה שמסביר מדוע נשמות שנמצאות בגן עדן ומתעלות למדרגות טמירות ועצומות – תשובנה לחיות בגוף בתחיית המתים. החיבור לעתיד לבוא אל הגוף ירומם את הנשמות למחוזות אלוקיים, שלעולם הן לא תגענה אליהם בלעדיו.
 
מקורות: המאמרים (ליובאוויטש): המשך 'וככה' תרל"ז פרק צא ואילך. 'אלה תולדות נח' תרל"ז. 'לכל תכלה' תרנ"ט. 'כימי צאתך' תשי"ב. וראה ב'כל ישראל יש להם חלק לעולם הבא' תשל"ג בתחילתו ובמסומן בהערות שם. שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter