ב אייר התשפ"א (14.04.2021)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
ימי סגולה
שבועות אלה, בהם קוראים בתורה על בניית המשכן, הם ימי סגולה לביאת הגאולה ובניין בית-המקדש השלישי. לפיכך ראוי שבהם יתעורר כל יהודי ביתר געגועים והשתוקקות לחזות בעבודת הכוהנים בבית-המקדש השלישי, בגאולה השלמה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » כתבות


אדם מחפש משמעות
הרבי דיבר על הגאולה הקרבה לבוא לא רק כמשאלת לב כמוסה, אלא כמציאות חיים עכשווית וממשית המתעדת להתרחש בכל רגע.

שלום קרומבי - מרצה למודעות אישית וזוגיות
ד תמוז התשע"ה (21.06.2015)

חב"ד
פרופסור ויקטור פקנל היה יהודי שחי הרחק מחיי הקהילה היהודית. לכן הוא נדהם כשיום אחד נקשה על דלת ביתו אישה יהודיה, כדי להעביר לו מסר מאדמו"ר חסידי מברוקלין. היא הזדהתה בשם מרגרטה חיות וסיפרה לו כי "הרבי מליובביץ ביקש למסור לך שאל תתייאש מהפצת מחקרך בתחום תורת הנפש. תתחזק בדרכך ותמשיך במשנתך, והשם יברך אותך שתהיה לך פריצת דרך לשיטה שפיתחת". אמרה מבלי שהיא מודעת למה שמילותיה יחוללו אצל הפרופסור המלומד.

מרגרתה סיפרה לפרופסור פרנקל שזמן מה לפני נפגשה בברוקלין עם הרבי מליובביץ וסיפרה לרבי שמעת לעת היא נוהגת לבקר בוינה שבאוסטריה. "בפעם הבאה לפני ביקורך בוינה, אנא גשי אל ביתו של פרופסור ויקטור פרנקל ותאמרי לו כי אני מוסר לו שלא יתייאש מדרכו", ביקש ממנה הרבי. שיטתו של פרנקל גרסה שהטיפול הנפשי הטוב ביותר הוא חיבור האדם לאמונה, משמעות וערכים. הוא שרד את מחנות המוות בשואה ושם הגיע למסקנה שהאדם ביסודו מחפש תכלית ותוכן לחייו ולכן רפואת הנפש קשורה עם הקניית תוכן ומשמעות לחיים. 

רק שבאותם ימים היה פרנקל נתון במשבר קשה. הוא נרדף בידי מי שלא קיבלו את שיטתו, עד שחדל מהרצאותיו והסתגר בביתו. כששמע את דבריה פרץ בבכי. הוא הראה לה כי על שולחנו מונחים טפסי הגירה לאוסטרליה, אחרי שסבל מרדיפות אישיות בגלל משנתו והחליט לוותר על הפצת שיטתו ולהגר לאוסטרליה. כעת, כשקיבל את המסר מהרבי, החליט להתעודד ולשוב להפיץ את משנתו בגאון. ואכן תקופה קצרה לאחר מכן קיבלה שיטתו הכרה בינלאומית וספרו "אדם מחפש משמעות" נמכר ביותר מעשרה מיליון עותקים.

לראות את הגאולה

אז מה לרבי החסידי מברוקלין ולהפצת משנתו הטיפולית של פרופסור מתבולל מוינה? פרופסור ויקטור פרנקל עבר את מחנות המוות, גיהנום עלי אדמות. הוא ראה סביבו אנשים משתגעים, אחרים הלכו לגדרות החשמל כדי להביא בעצמם לקץ חייהם. זו הייתה מציאות של גיהנום בתוך חיים אנושיים. הוא שאל את עצמו מדוע אנשים שבוחרים להמשיך לחיות במציאות המטורפת הזו? מה מעניק להם את הכוח? מנין הם מצליחים לשאוב את תעצומות הנפש לקום כל בוקר מחדש?

שם הוא הבין את אמירת חז"ל "בכל דור ודור חייב אדם *לראות* את עצמו כאילו הוא יצא היום ממצרים"; את הכוח שבראיית העתיד, בסימון מטרה. זהו כוחו של חזון. מי שהיה לו בשביל מה לשרוד – שרד. שם הוא פיתח את השורה התחתונה של שיטתו: מי שיש לו אמונה, משמעות וחזון, יצליח להתעלות מעל המציאות העכשווית, שלפעמים אינה פשוטה ואף מעיקה כעת.

הרבי מליובביץ לא התנסה בטיפול, אבל העניק לאומה שלימה חזון. הרבי דיבר על הגאולה הקרבה לבוא לא רק כמשאלת לב כמוסה, אלא כמציאות חיים עכשווית וממשית המתעדת להתרחש בכל רגע. גאולה היא היעד הסופי, הסביר הרבי. האור בקצה המנהרה. לשם הכל מוביל, זהו החזון האוטופי של מציאות הבריאה המושלמת, של קיום הייעוד האוניברסלי "ויידע כל פעול כי אתה פעלתו ויבין כל יצור כי אתה יצרתו ויידע כל אשר נשמה באפו השם א-לוהי ישראל מלך".

לכאורה זהו חזון מנותק, רחוק, שאינו קשור אל חיינו. אנו מתמודדים עם האובר-דראפט בבנק, הרצון להתקדם בעבודה והשרידות היום-יומית. איך מתחבר לכל זה חזון הגאולה? אז מה יעניק לנו את הכוח כעת, ברגעי הגלות האחרונים, לפעול למען חזון אחרית הימים? 

הרבי לימד אותנו כיצד להפוך את הרגע הזה, מהרגע האחרון של הגלות לרגע הראשון בגאולה. אם נשכיל להבין את שליחות דורנו והתמורות מרחיקות הלכת שעובר העולם - הסביר הרבי - נבין כי הטלטלות והמהמורות שאנו חווים אינם לשווא, אלא הכל חלק מתוכנית א-לוהית מסודרת, חלק ממסע לגאולת העולם. זו ההבנה שתעניק משמעות לכאב והסבל ותיתן לנו את הכוח ברגעים במסע בהם אנו חווים קושי והתמודדות.

אצל הרבי הגאולה אינה חזון מרוחק, אלא מציאות עכשווית שעומדת להתממש כל רגע. כשהרבי דיבר על גאולה ותיאר את שעומד להתרחש, ראינו אותה ממש כאן במו עינינו, עומדת להתממש ברגע הבא שיפציע.

הרבי העניק לנו כוח להתמודד עכשיו מראיית חזון הגאולה. הרבי בעצם כבר ראה אותה, כבר היה בעצמו שם. כעת הוא ביקש לסחוב גם אותנו אל אותה מציאות גאולתית של טוב עולמי. יש לנו את הכח להתחיל לחיות את הגאולה כבר כעת. לחיות לפי הייעוד של "לא ישא גוי אל גוי חרב ולא ילמדו עוד מלחמה". לפעול מתוך אהבה, חשיבה חיובית, עשיית טוב וחסד ודביקות בתורה, כדי להכין את העולם לקבלת פני משיח.

הרבי הסביר כי הדרך הישרה להביא את הגאולה היא פשוט ללמוד עליה, לדבר עליה כמציאות ממשית – לסחוב תודעה של גאולה נצחית אל תוך מציאות הגלות ולהפוך את הרגע הזה לרגע של הראשון של הגאולה.שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter