יח אב התש"פ (08.08.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חג סוכות


לא מסיחים דעת מהעיקר
מי שנכנס לסוכה של חסידי חב"ד מיד שם לב כי בשונה מסוכות אחרות – אין בה קישוטים. לא שרשרות, לא עיטורים נוצצים, לא תלויים על הדפנות ולא משתלשלים מהסכך. מדוע?

יג תשרי התשע"ב (11.10.2011)

חב"ד
אתה נכנס לאולם תצוגה של חברת מכוניות. מולך עומדות שתי 'מכוניות השנה': האחת – חזקה, יציבה, חסכונית, מהירת תגובה. השנייה – מאובזרת בכל הפינוקים החלומיים, ממערכת מולטימדיה מתקדמת ועד שיאצו מובנה במושבים. שתי המכוניות מוצעות במחיר זהה. באיזו תבחר?
 
את נכנסת לחנות מוצרי חשמל ופונה למדף שואבי האבק. מוכרנית שצצה מולך משכנעת אותך לחטוף אחד משני 'מכשירי השנה': האחד – חזק, מהיר, עמיד. השני – מעוצב ומצויד בכיסוי אופנתי מרהיב עין. שני המכשירים ב'מבצע', באותו מחיר. באיזה תבחרי?
 
קונים נבונים לא נותנים לעצמם להתפתות לגירויים נלווים. הם מבינים כי רכב מיועד לנסיעה ותכונותיו על הכביש הן הפרמטרים האמיתיים שלו. כך גם לשואב אבק יש יעד מוגדר – ניקיון, וביצועיו בפועל הם מדדיו הנכונים. מי שרוצה להתפתות אחרי אבזור מגרה – הבחירה בידו. רק כדאי שיזכור כי מדובר באמצעי לקידום מכירות, שמסיח את הדעת מחסרונות מהותיים וממקד את תשומת הלב בחוויות שוליות אך נחשקות.
 
*
 
בימים אלה יושב עם ישראל בסוכות ומקיים את מצוות התורה – לזכר 'סוכות העננים' בהן 'הושיב' הקדוש-ברוך-הוא את אבותינו בעת יציאת מצרים. מי שנכנס לסוכה של חסידי חב"ד מיד שם לב כי בשונה מסוכות אחרות – אין בה קישוטים. לא שרשרות, לא עיטורים נוצצים, לא תלויים על הדפנות ולא משתלשלים מהסכך.
 
הרעיון שמאחורי הנהגה זו הוא להימנע מהסחות דעת. לא לאפשר לנפש ללכת שבי אחרי יופיים של אביזרים נלווים, במקום להתמקד ביופי הרוחני שבסוכה ובקדושתה. בתקופות קדומות, כמו בימי התנאים והאמוראים, עמדו האנשים במדרגה רוחנית גבוהה, בה העיטורים והקישוטים לא הסיחו את דעתם מהיופי הרוחני, ואדרבה – הפכו לחלק אינטגראלי ממנו. מנהגם הקדום הוא אכן המקור לכל אלו שממשיכים עד היום לקשט את סוכתם.
 
אולם אדמו"רי חב"ד לדורותיהם החליטו, כי לעובדה שאין אנו עומדים במדרגה הרוחנית של אבות אבותינו יש השפעה מכרעת על יכולת השיפוט והסינון התודעתי שלנו. לכן, כדי שנוכל להתמקד ביופי האמיתי – היופי של הקדושה והרוחניות – מן הראוי שנימנע מכל קישוט או עיטור שעלול להסיח לנו את הדעת.
 
*
 
גישה זו של התמקדות בעיקר והימנעות מפיתויים מסיחים, מהווה בריח תיכון בכל התנהלותה של תנועת חב"ד. ניקח כדוגמה את הימים הללו, ימי חג הסוכות: בעוד כל עם ישראל יושבים איש בחיק משפחתו ונהנים מחוויות החג המרוממות – מתרוצצים חסידי חב"ד ממקום למקום, מצוידים בארבעת המינים או גם בסוכה ניידת, ומזכים עוד ועוד יהודים במצוות החג.
 
הם אינם מרשים לעצמם להתפתות אחרי התענוג שבחג שליו בחיק ההורים, האחים, או גם הבנים והנכדים. הרבי מליובאוויטש מלך המשיח החדיר בעצמותיהם את היעד המוגדר והחשוב של עם ישראל כולו – הגאולה האמיתית והשלמה – וכדי להגיע אל היעד הם מתאמצים ומזכים עוד ועוד יהודים במצוות.
 
כך בסוכות, וכך גם לאורך כל השנה. כל מי שנחשף לפעילותם של שלוחי הרבי וחסידיו ברחבי העולם – וקשה היום למצוא יהודי שלא נחשף לכך – עומד נפעם מול המסירות להפצת אור היהדות והחסידות. זה הציר המרכזי שעליו סובבים כל חייהם, ושום חוויה רוחנית כזו או אחרת לא מסיחה את דעתם.
 
עשייה ממוקדת כזו היא שתביא את כולנו אל הגאולה השלמה רגע אחד קודם – תכף ומיד ממש!שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter