יב תמוז התש"פ (04.07.2020)


פייסבוק חבד בישראל אויטר חבד בישראל

נשים מעניינות יותר
על מה שלושת אלפי נשים יכולות לדבר במשך חמישה ימים רצופים?

"טל הבדולח" – טל התחייה
תהליך הטהרה המקובל מטומאת מת הוא באמצעות הזאה מ'מי חטאת' – מי מעיין שבהם מעורב אפר משריפת פרה אדומה. בלשון הזוהר מכונה התערובת הזו "שיורי טלא דבדולחא" – שאריות מטל הבדולח. 

קשה לזווגן כקריעת ים סוף
בני הזוג שונים במימדים הגלויים שלהם. הם איש ואשה השונים במהותם. הם לא אמורים לחשוב ולהרגיש את אותו הדבר. ההכרה במציאותם כשונה זהו חלק בלתי נפרד מפיתוחה של זוגיות נכונה. 

כתיבה לרבי
כל מה שרצית לדעת על הכתיבה לרבי באמצעות אגרות הקודש. לכניסה למדור

חבד בישראל
מחפש כתובת של בית חב"ד בעירך? גן חב"ד לילד באזורך? הגעת למקום הנכון! השתמש במנוע החיפוש של חב"ד בישראל

מאגר עצום על חגי ישראל
מאמרים, סיפורים, הלכות, שיעורים ועוד, מסודרים לפי חגי ומועדי ישראל - לכניסה למדור

מאות ניגונים להאזנה
בואו להינות ממאות ניגוני חב"ד, המבוצעים בידי מגוון תזמורות וזמרים. לכניסה למדור

אנציקלופדיה חב"דית
בואו להרחיב את ידיעותיכם על חסידות חב"ד, ערכים בחסידות, ניגוני חב"ד, ועוד אלפי ערכים נוספים באנציקלופדיה החב"דית. לכניסה

חת"ת רמב"ם
הצטרפו ללומדי השיעורים היומיים בחומש, תהלים ותניא, וכן בשיעור יומי ברמב"ם. לכניסה למדור


» הרבי מלובביץ'

» גאולה ומשיח

» חב"ד בעולם

» חב"ד בישראל

» מדור התוכן

» השיעורים היומיים

» לוח שנה עברי

» זמני הדלקת נרות

» ניגוני חב"ד

» חדשות חב"ד

» וידאו

» מגזין

» פרשת השבוע

» חגי ומועדי ישראל

» המדור לילדים

» אנציקלופדיה חב"דית

» אודותנו

» חב"ד באינטרנט
הפלא יתגלה
אות אחת בלבד מבדילה בין "גולה" ו"גאולה" – 'א'. שם האות 'א' הוא – 'אלף', וכאשר הופכים את סדר האותיות של 'אלף' מקבלים 'פלא'. זהו אכן אחד החידושים המהותיים של הגאולה על הגולה: בגאולה יתגלה הרובד המופלא ביותר בתורה ודרכו תיחשף מהותה ועצמותה של הנוכחות האלוקית בבריאה.|
שתפו:  
חבד » גאולה ומשיח » סיפורים


במחול עם פשוטי היהודים
עם פה מפיק מרגליות כשלו, וכשרונו הנדיר בתיאור, תיאר רבי יצחק אייזיק את התקופה של ביאת המשיח ותחית המתים, כיצד יהודים פשוטים אלו, בעלי מסירות נפש, יזכו להערכה ולהערצה מכל אבות העולם.

ע"פ אג"ק אדמו"ר הריי"צ ח"ו ע' חצ"ר
ח תמוז התש"ע (20.06.2010)

לקראת חג השבועות תרי"ז התקבצו ובאו לליובאוויטש למעלה ממאה ועשרים רבנים, ביניהם מגדולי ומזקני החסידים כמו הגאונים המפורסמים רבי יצחק אייזיק מהומיל, רבי יצחק אייזיק מוויטבסק, ורבי הלל מפאריטש, בנוסף לעשרות רבות של גבירים ידועי שם ובעלי בתים נכבדים שבאו לעשות את החג במחיצת רבם כ"ק אדמו"ר ה"צמח צדק".

כדרכם של חסידים, בשעה שנפגשו קיימו התוועדות גדולה שנערכה בגן שליד הבתים בהם גרו הרבי ה"צמח צדק" עם בניו ונכדיו ובני משפחותיהם.

זקני החסידים שהיו מראשי המדברים חזרו על מאמרי החסידות שאותם דרש הרבי בחג ועל דברי התורה שהשמיע כדרכו בקודש בסעודת היום השני של חג השבועות.

מאמרי החסידות שהשמיע הרבי באותו החג היו עמוקים ונשגבים ומלבד גדולי 'המשכילים' לא עמדו השומעים על פשרם מלבד מאמר אחד אותו הבינו כל הנוכחים, גם הפשוטים שביניהם לרבות העגלונים שהסיעו את החסידים לליובאוויטש.

את המאמר החל הרבי בדיבור המתחיל - "בשעה שהקדימו ישראל נעשה לנשמע", ובו דובר אודות כח מסירות הנפש והעמידה האיתנה של כל יהודי בנוגע לקיום תורה ומצוות. את הדברים עיטר הרבי בכמה מאמרי חז"ל ותיאר בהרחבה את נחת הרוח שיש לקדוש-ברוך-הוא מאיש פשוט שמקיים מצוה בלהט של יראת שמים.

גם בהתוועדות זו חזר הדבר ונשנה, בשעה שחזרו גדולי החסידים על מאמרי החסידות העמוקים, לא השיגו פשוטי העם מאומה. אך לעומת זה, בשעה שחזרו על המאמר "בשעה שהקדימו" צהבו גם פניהם של העגלונים הפשוטים משמחה.

משנסתיימה החזרה קמו כל החסידים הפשוטים ויצאו בריקוד נלהב כשעל שפתותיהם נישא הניגון - "ברוך הוא אלוקינו שבראנו לכבודו והבדילנו מן התועים ונתן לנו תורת אמת וחיי עולם נטע בתוכינו". מרגע לרגע גברה השמחה, קצב הריקוד נעשה מהיר יותר וקולם נשמע בגאון ובעוז.

הריקוד מלא החיים, ההתלהבות והשמחה של פשוטי חסידים אלו, העונג והשביעות רצון שזרחה מפניהם השזופים והצרובים, פעלו רושם עז על גדולי החסידים שהביטו נכחם מן הצד.

- "מה אתה אומר על ה"ונתן לנו תורת אמת" של נחום העגלון? - פנה רבי יצחק אייזיק מהומיל לרבי הלל מפאריטש - דודי הגאון רבי זמל סטוצקר לא אמר מעולם "ונתן לנו תורת אמת" עם חדווה כזו!"...

- "ומה דעתכם - השיב רבי הלל - על הרוממות של ה"וחיי עולם נטע בתוכנו" של שלמק'ה הרצען ושלום הסנדלר? אפילו לרוטשילד אין רוממות כזו מחיי העולם העשירים שלו!"...

החזיר לו רבי יצחק אייזיק ואמר:

- "ריקוד זה עם ה"ונתן לנו תורת אמת וחיי עולם נטע בתוכנו" יביא את פשוטי עם אלו אל המקומות הכי יפים והטובים ביותר. כשיבא משיח ויחיו המתים יעמדו האבות הקדושים, השבטים, משה ואהרן, הנביאים, התנאים והאמוראים יחד עם גאוני וצדיקי כל הדורות, וכולם ישתעשעו דווקא עם פשוטי עם אלו, שאותיות התורה הם אצלם "תורת אמת", מבלי שידעו אף את פירוש תיבותיהן, וריקוד חסידי לאחר דבר תורה חדורה עם יראת שמים הוא אצלם "חיי עולם".

עם פה מפיק מרגליות כשלו, וכשרונו הנדיר בתיאור, תיאר רבי יצחק אייזיק את התקופה של ביאת המשיח ותחית המתים, כיצד יהודים פשוטים אלו, בעלי מסירות נפש, יזכו להערכה ולהערצה מכל אבות העולם.

- "הריקוד הראשון - אמר רבי יצחק אייזיק - ירקוד משה רבינו עמהם כי עליהם עומדת התורה הקדושה ולא על הגאונים מחדשי חידושים. והריקוד האמיתי ירקוד דוד המלך עם מגידי תהילים פשוטים אלו"...

שם:
כותרת:
תגובה:
כתוב את המספר לאימות:


אתר הבית של חב"ד בישראל | נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד באה"ק | טלפון: 072-2492667 | דואר אלקטרוני: admin@chabad.co.il

חבד ירושלים
חבד תל אביב
חבד חיפה
חב"ד ראשון לציון
חב"ד פתח תקוה
חב"ד אשדוד
חבד נתניה
חבד באר שבע
חבד חולון
חב"ד בני ברק
תפילין
צדקה
שיעורי תורה
ספרי יהדות
מזוזות
זמני הדלקת נרות שבת
כשרות
טהרת המשפחה
חינוך יהודי
אהבת ישראל
חבד בעולם
חבד ניו יורק
חבד צרפת
חב"ד הודו
חבד תאילנד
חבד סין
חבד לונדון
חב"ד טורקיה
חבד יוון
חבד ברצלונה
הרבי מלובביץ'
וידאו מהרבי מליובאוויטש
אגרות קודש
תמונות של הרבי
הרבי מלך המשיח
מופתים הרבי מחב"ד
מפגשים עם הרבי מחבד
נבואות הרבי
הרבי והבבא סאלי
הנביא מקראון הייטס
ימות המשיח
בית המקדש
גאולה ומשיח
פסק דין: הרבי מלך המשיח
אליהו הנביא
תחיית המתים
סיפורי משיח וגאולה
הגאולה בעולם שלנו
משיח באקדמיה
זמן הגאולה
RSS
Facebook
Twitter